Verslo finansavimo šaltiniai


Verslo sąmprata. Vidiniai finansavimo šaltiniai. Išoriniai finansavimo šaltiniai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.


Darbo tikslas: išanalizuoti verslo finansavimo šaltinius.

Darbo uždaviniai:

Susipažinti su verslo sampratą;

Aprašyti vidinius finansavimo šaltinius;

Aprašyti išorinius finansavimo šaltinius.

Darbo objektas: verslo finansavimo šaltiniai.

Verslo vertybės dabartiniu metu sparčiai kinta: priešišką konkurenciją keičia bendradarbiavimas, ypač organizaciniu lygmeniu – kuriasi strateginiai aljansai, įmonės jungiasi, sudarydamos tinklus, formuoja ekonomikos branduolius – klasterius. Verslo lyderiais laikomi tie, kurie gali sukurti savitą organizacijos kultūrą, paremtą vertybėmis, paramos sistemomis. Siekiama kurti komandinę dvasią, kurioje visi kartu siekia bendro tikslo. Tai generuoja abipusį pasitikėjimą. Naujoji verslo strategija daug dėmesio skiria komunikacijos ir informacijos sistemoms kurti bei tobulinti.

Pasaulyje vykstančių globalinių pokyčių kontekste iš esmės keičiasi tiek verslo kultūra, tiek jo turinys. Sugebėjimas lanksčiai ir greitai reaguoti į vykstančius pokyčius tampa svarbiausia sėkmingai dirbančios ir nuolat besimokančios įmonės sėkmės prielaida. Įmonės gyvybingumas ir net išlikimas vis daugiau priklauso ne nuo fizinių ar finansinių išteklių, bet nuo žmonių gebėjimo lanksčiai keisti nuostatas, nedelsiant reaguoti į naujus aplinkos keliamus reikalavimus

Šiuolaikinėje visuomenėje verslas tampa ne tik nauju ekonominiu, bet ir sociokultūriniu, moraliniu, psichologiniu fenomenu. Atsiranda nauji santykių standartai, elgesio modeliai.

Nors Lietuvos verslininkystės istorija yra dar labai trumpa, bet jau pastebimi teigiami pokyčiai, daugelyje sričių formuojasi nauja verslo kultūra, pamažu keičiasi vertybės.

Anot Juozaitienės ir Staponkienės (2003), pradedant arba plėtojant verslą reikia numatyti kaip bus sukauptos veiklai reikalingos lėšos. Smulkusis verslas gali pasinaudoti tokiais lėšų šaltiniais:

Verslo įmonės lėšų gali gauti išleisdamos akcijas ir kitus vertybinius popierius, arba aptarti galimybę skolintis, t.y. naudoti finansų rinkose esančius finansinius instrumentus. Profesionalus finansininkas turėtų įvertinti įmonės turimų laisvų lėšų naudojimą, t.y. pasinaudoti finansinio investavimo galimybėmis. Vidiniai verslo finansavimo šaltiniai:

Partnerių lėšos. Išnaudojus galimybes pasiskolinti iš šeimos narių, giminių ar draugų, galima ieškoti verslo partnerių iš šalies, kurie norėtų dalyvauti versle per gamybą ar formuojant kapitalą. Geriausias turimų ir skolintų lėšų santykis turėtų būti 1:1, kas apsaugotų verslą nuo netikėtumų ir užtikrintų įmonės savarankiškumą.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1922 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Verslo finansavimo šaltiniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo finansavimo šaltiniai. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-finansavimo-saltiniai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:34
×