Verslo finansavimosi per obligacijų rinką pliusai ir minusai alternatyvos


Ekonomikos projektas.

Įvadas. Obligacijų rinka. Obligacijų pliusai ir minusai. Obligacijų alternatyvos. Išvados. Literatūra.


Investuotojas rinkdamasis investicines priemones paprastai į savo investicinį portfelį įtraukia skirtingus vertybinius popierius ir kitas investicines priemones. Jo pasirinkimą lemia apsisprendimas, kokią riziką jis nori prisiimti ir kokių rezultatų tikisi. Akcijos ir obligacijos - tai vertybiniai popieriai, kurie yra viena pagrindinių investavimo priemonių. Žvelgiant iš kitos pozicijos, akcijos ir obligacijos padeda bendrovėms ir institucijoms pritraukti kapitalą. Turint laisvai disponuojamų lėšų, pradedama domėtis apie investicijas į vertybinius popierius ir kitas alternatyvias investavimo priemones. Akcijos ir obligacijos yra vienas iš populiaresnių pasirinkimų, derinant šias dvi priemones būsimasis investuotojas formuoja savo investicinį portfelį, atsižvelgdamas į tai, kokios grąžos jis tikisi sulaukti ir kokią riziką yra pasiryžęs prisiimti. Šiame darbe bus aptarti obligacijų pagrindiniai bruožai, privalumai ir trūkumai.

Darbo tikslas – apibūdinti įmonės finansavimosi galimybes per obligacijų rinką.

Valstybės obligacijos, tai visų pasaulio valstybių leidžiamos obligacijos siekiant pritraukti kapitalą. Šios obligacijos yra laikomos vienos saugiausių, nes jos yra apdraustos vyriausybės garantija ir skirtingai nei kompanijos, valstybė negali bankrutuoti. Todėl valstybinės obligacijos nėra tokios pelningos. Valstybinių obligacijų pelningumas priklauso nuo obligacijų rizikingumo (vyriausybės, valiutos, infliacijos). Dažniausiai vyriausybės išleidžia ilgalaikes obligacijų emisijas nuo 1 iki 30 metų, rečiau skolinasi lėšas iki vienerių metų laikotarpiui.

Pagal apdraudimą. Obligacijos gali būti apdraustos (kai įmonė atsako savo turtu. Dažniausiai įmonės už jas atsako savo nekilnojamu turtu) ir neapdraustosios obligacijos (daugumos įmonių leidžiamos paprastos obligacijos)

Pagal pajamų būdą. Obligacijos gali būti fiksuotų palūkanų (kai kiekvieno palūkanų mokėjimo periodo pabaigoje obligacijos savininkui išmokama obligacijos pirkimo metu nustatyta palūkanų norma), kintančių palūkanų (kai obligacijos palūkanų norma kinta nuolatos priklausomai nuo to koks buvo pasirinktas atskaitos standartas), pajamų (tai, kai obligacijos palūkanų norma priklauso nuo to kokį pelną gauna obligacijas išleidusi įmonė) ir nulinio kupono obligacijos (tai obligacijos neturinčios palūkanų normos, jos pirminio platinimo metu yra parduodamos su nuolaida, o po atitinkamo laikotarpio būna išperkamos už jų tikrąją vertę).

Pagal terminą. Obligacijos gali būti iki pareikalavimo (kai obligacijos išperkamos net ir nesuėjus obligacijų išpirkimo terminui), neterminuotos (kai obligacija turi tikslų išpirkimo laikotarpį), neterminuotos (kai išpirkimo data nenustatyta) ir serijinės obligacijos (kai obligacijos yra išperkamos keliais etapais).

 • Ekonomika Projektai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • 2qguys
 • 11 puslapių (2214 žodžių)
 • Kolegija
 • Ekonomikos projektai
 • Microsoft Word 39 KB
 • Verslo finansavimosi per obligacijų rinką pliusai ir minusai alternatyvos
  10 - 9 balsai (-ų)
Verslo finansavimosi per obligacijų rinką pliusai ir minusai alternatyvos. (2016 m. Birželio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/verslo-finansavimosi-per-obligaciju-rinka-pliusai-ir-minusai-alternatyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:39