Verslo idėjos gyvybingumo pagrindimas bei jos įgyvendinimo tarptautinėse rinkose planavimas


Politinės – teisinės aplinkos analizė. Socialinės – kultūrinės verslo aplinkos identifikacija. Antrepreniškų „Idėjų banko“ formavimas ir analizavimas. Verslo idėjų aprašymas ir generavimas. Verslo idėjos atranka. Inovatyvus atrinktos verslo idėjos patobulinimas. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai.


Darbo aktualumas: Inovatyvios verslo idėjos gyvybingumo pagrindimą bei jos įgyvendinimo tarptautinėse rinkose planavimą verta nagrinėti verslumo ugdymo sumetimais

Darbo tikslas: Gebėti įvertinti ir atrinkti perspektyviausią verslo idėją, ją patobulinti inovatyviais sprendiniais ir pagrįsti jos tarptautinį gyvybingumą dabartinėmis verslo sąlygomis bei parengti atitinkamos teisinės formos juridinio asmens steigimo dokumentus

7. Įvertinti pasirinktos teisinės juridinio asmens formos, kaip verslo organizavimo formos, verslo idėjai įgyvendinti privalumus ir trūkumus;

Darbo objektas: darbe nagrinėjama Tarptautinio verslo aplinka, Verslo organizavimo pagrindai, Verslumas ir inovacijos, Tarptautinis verslo teisinis reguliavimas.

Darbo metodai: komandinis darbas, individualus užduočių pasiskirstymas ir bendras rezultato aptarimas diskutuojant, argumentuotas nuomonės pateikimas, sprendimų priėmimas.

Darbo struktūra: pirmoje dalyje analizuojama Gruzijos tarptautinės verslo aplinka, aptariant jos politinius, ekonominius, teisinius, socialinius – kultūrinius, teisinius aspektus. Antroje dalyje išsamiai aprašomas „verslo idėjų“ bankas, idėjų vertinimo bei atrankos procesas, pateikiamas atrinktos verslo idėjos įgyvendinimo planas. Trečioje dalyje suformuluotas Paskutinėje dalyje pasirinktos idėjos įgyvendinimui palygintos dvi alternatyvios įmonių teisinės formos (įvertinus kiekvienos privalumus ir trūkumus), pasirinkta tinkamiausią bei aprašyti esminiai pasirinktos verslo įmonės teisinio statuso aspektai.

Verslo aplinka- už įmonės ribų veikiantys išoriniai faktoriai ir institutai, darantys įtaką verslui (įmonės veiklai ir rezultatams). Vieni faktoriai daro tiesioginę įtaką verslui- įmonė negali jų atmesti, kiti- netiesioginę. Aplinka padeda nustatyti įmonės stiprias bei silpnas puses, grėsmes ir galimybes.

Politinė/teisinė aplinka (mokesčiai, apribojimo verslui priemonės, tarifinės/netarifinės kliūtys, teisės aktai reguliuojantys įmonių steigimą, vidaus veiklą, likvidavimą)

Socialinė/kultūrinė aplinka (gyventojų skaičius šalyje, gyventojų skaičiaus augimas, vidutinis amžius)

Ekonominė aplinka (pragyvenimo lygis, BVP, infliacija, nedarbo lygis, vidutinis darbo užmokestis, valstybės skola, importas/eksportas)

PPS-susitarimai dėl išimtinių ir pirmenybinių teisių suteikimo parduoti tam tikras prekes: mažina mokesčius, muitų tarifus, teikia kreditus

PPS pasirašiusios šalys: išsaugo nacionalinės muitų tarifų sistemas, bendradarbiavimas vyksta dvišalių ir daugiašalių susitarimų pagrindu

BVP- prekių ir paslaugų, sukurtų šalyje per tam tikrą laikotarpį, piniginių verčių suma.

Gyvenimo lygis- ekonominis ir socialinis kriterijus, apibendrinamas materialinėmis gyvenimo sąlygomis.

Vidutinis atlyginimas- suma atlyginimų dirbančios visos visuomenės, kuri padalijama iš visuomenėje dirbančių asmenų skaičiaus.

Verslas yra žmogaus idėjų bei gebėjimų įgyvendinimo forma komerciniais pagrindais.

Verslo objektai yra savarankiški savo veiklos įgyvendintojai, kurie paklūsta LR įstatymams bei ES nuostatoms bei direktyvoms.

Inovacija suprantama, kaip idėjos patobulinimas, įgyvendinimas naujai paslaugai. Ji susijusi su kūrybiškumu ir pasikeitimu. Dėmesys sutelkiamas į kažką naujo, o tai suteikia galimybę vesti organizaciją į pokyčius.

Juridinis asmuo (JA)- savo pavadinimą turinti, įmonė, įstaiga ar organizacija, kuri savo vardu gali įgyti ir turėti teises ir pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Kiekvienas JA turi teisinę formą, kuri nurodoma greta pavadinimo.

Įstaiga tai susivienijimas vykdantis valstybės, savivaldybės funkcijas, veikiantis socialinio, švietimo, kultūros, sporto ir kt. srityse, kurio tikslas tenkinti visuomenės interesus.

  • Microsoft Word 899 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 63 puslapiai (9409 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvinas
  • Verslo idėjos gyvybingumo pagrindimas bei jos įgyvendinimo tarptautinėse rinkose planavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo idėjos gyvybingumo pagrindimas bei jos įgyvendinimo tarptautinėse rinkose planavimas. (2020 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-idejos-gyvybingumo-pagrindimas-bei-jos-igyvendinimo-tarptautinese-rinkose-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 17:35
×
115 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo