Verslo idėjų generavimas


Organizacijos idejos generavimas. Idėjos generavimas. Kuriamos organizacijos formos pasirinkimas. Idėjos aplinkai. Elektroninio verslo paslaugos idėjos generavimas. Pagalba generuojant verslo ideja. Organizacijos ideju generavimas. Pelningos verslo idejos. Verslo idejos generavimas. Verslo idėjų generavimas pavizdziai.

Vadybos kursinis darbas. Grupinis darbas. Dalyviai pateikia savo verslo idėjas, vėliau jos vertinamos. Pateiktos 9 verslo idėjos. Įvadas. Verslo idėjų generavimas. Verslo idėjų pristatymas. Taškų metodas. Porinio sulyginimo metodas. Prioritetų metodas. Verslo idėjų palyginimas ir atranka. Atrinktos verslo idėjos charakteristika: esmė, naujumas, simbolinis pavaizdavimas. Organizacinės aplinkos analizė. Išorinės aplinkos analizė. Netiesioginė aplinka. Tiesioginė aplinka. Vidinės aplinkos analizė. Ssgg (eng. Swot) analizė. Organizacijos kūrimas verslo idėjos įgyvendinimui. Kuriamos organizacijos formos pasirinkimas. Organizacinės kultūros, filosofijos, vizijos, misijos nustatymas. Pagrindinio organizacijos tikslo nustatymas. Organizaciniai sprendimai. Valdymo stiliaus ir valdymo metodų parinkimas. Organizacinės valdymo struktūros sukūrimas. Organizacijos personalo apibūdinimas. Vadovavimo sprendimai. Motyvavimo priemonių taikymas. Darbuotojų ugdymo priemonių numatymas. Kontrolės sprendimai. Verslo idėjos sukūrimo darbų atlikimo grafiko sudarymas. Kontrolės metodai paslaugos kokybės užtikrinimui. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šių laikų žymiausių vadybos korifėjų sėkmingos gyvenimo, verslo kūrimo bei plėtojimo istorijos skatina žmones rizikuoti, ieškoti naujų idėjų ir pradėti savo verslą. Ypač naujo verslo kūrimą skatina šiuo metu Lietuvoje įsigalėjusi ekonominė krizė, kuri tampa didėjančio nedarbo lygio priežastimi, tai lemia žmonių pasiryžimą patiems susikurti savo gerbūvį ir taip reguliuoti savąjį biudžetą.

Nepaisant to, kad nuosavo verslo pradžia neretai būna nesėkminga (pareikalauja ne tik daug finansinių investicijų, bet ir absoliutaus verslininko atsidavimo, žmogiškųjų išteklių panaudojimo), tačiau kiekvienos verslo idėjos realizavimas turi didelį potencialą sėkmingai verslininko veiklai. Sėkmingą idėjos įgyvendinimą ir plėtojimą sąlygoja paties verslininko asmeniniai charakterio bruožai – jo sugebėjimas prisiimti atsakomybę, ryžtingumas siekiant užsibrėžtų tikslų, atkaklumas, sugebėjimas analizuoti rinkos situaciją ir pagrįstai rizikuoti, lankstumas ir dinamiškumas įvairiose įmonės veiklos situacijose, novatoriškas mąstymas ir nuolatinio tobulėjimo siekimas.

Svarbios yra ne tik verslininko asmeninės savybės, bet ir tinkamos idėjos atrinkimas. Atrenkant idėją reikia analizuoti rinkos situaciją, užtikrinti produkto arba paslaugos paklausą idėjos novatoriškumu, patrauklumu vartotojams, prieinama kaina, atsižvelgti į pradinį kapitalą ir potencialius finansavimosi šaltinius. Idėja privalo būti originali ir unikali, nes tik tokia idėja užtikrina pelningą verslininko veiklą.

Atrinkus idėją ir pradėjus vystyti verslą, įmonės vadovas susiduria su daugeliu įvairių problemų – tikslingos strategijos, įmonės veiklos vizijų ir misijų, vidinės organizacijos kultūros nustatymu, organizacinės įmonės struktūros formavimu, konkurentų veiklos analizavimu, įmonės veiklos krypčių įgyvendinimo numatymu.

Šiame referate mes pateiksime savo verslo idėją, jos atrinkimo priežastis ir kriterijus bei jos įgyvendinimo ir plėtros istoriją.

  • Vadyba Kursiniai darbai
  • 2012 m.
  • 29 puslapiai (7196 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 285 KB
  • Verslo idėjų generavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo idėjų generavimas. (2012 m. Birželio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/verslo-ideju-generavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:23