Verslo imitavimas praktikos ataskaita


Finansų praktikos ataskaita.

Įvadas. Verslo imitacinės įmonės aprašymas. Gamybinė veikla. Įrengimų aprašymas. Pagamintos ir parduotos produkcijos analizė. Finansinių rezultatų analizė. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Praktikos tikslas: Parengti gamybinę ir prekybinę įmonę, imituojant keturių metų veiklą

Pateikti išsamų gaminamos produkcijos aprašymą ir jos pagaminimo ir pardavimo galimybes.

Įmonė pavadinimas yra „Boružė“ . Įmonė yra įsikūrusi Šiauliuose, Tilžės g.134, „Boružė“ įmonės telefonas: 868415356, taip pat galite kreiptis ir rašydami elektroniniu paštu: boruze@gmail.com. Įmonė įsikūrė netoli centro esančiose patalpose, tai tikrai yra judri vieta, puikiai tinkanti šiam verslui ir jo plėtojimui. Šios buveinės privalumai tai, kad yra labai erdvios, tvarkingos, atitinkančios visus keliamus reikalavimus patalpos.

Įmonės teisinė forma yra UAB. Šios įmonės akcininkai neatsako savo turtu už UAB neįvykdytas prievoles, taip pat, lengvai galima pasitraukti iš verslo, jas perleidžiant kitiems asmenims arba parduodant savo verslą. Tačiau, įmonė turinti privalumų, taip pat turi ir trūkumų.

4. UAB mokestinės lengvatos: atitinkant tam tikras sąlygas, ūkio subjekto apmokestinamajam pelnui taikomas lengvatinis 5% pelno mokesčio tarifas vietoje įprasto 15% tarifo.

1.Steigiant UAB privaloma įnešti ne mažiau kaip 2500 Eur įstatiniam kapitalui.

Norėdami pasiekti kuo geresnių rezultatų mūsų įmonės direktorius nusprendė vykdyti intensyvaus augimo strategiją, kurios tikslas – pagerinti įmonės poziciją vykdomame versle. Naudosime įsiskverbimo į rinką strategiją. Didinsime gamybos pajėgumus, gamybos apimtis, kelsime darbo našumą, taupysime išteklius. Sieksime produktus įvesti į naujas rinkas, todėl bus reikalinga daugiau prekybos atstovų. Skirsime lėšų tyrimams.

Įmonės sėkmingas valdymas priklauso nuo valdymo organizavimo. Įmonė privalo susikurti aiškų vaizdą, kaip atrodys valdymas ir pagal tai pasidalyti darbą, pasirinkti tinkamą valdymo struktūrą. Mūsų kuriamai įmonei geriausiai yra tinkama funkcinė valdymo struktūra, nes galimas vertikalus valdymo funkcijų koordinavimas. Darbo pasiskirstymas pagal funkcijas sudaro prielaidas darbo našumui didinti. Įmonės pirmų metų valdymo struktūra pateikta 1 paveiksle.

Įmonėms esančioms rinkoje yra sudėtinga nuspėti konkurentų veiksmus, dėl kurių yra verčiamos keisti marketingo veiksmus. Tačiau įmonės neįvertinusios visusgalimus trūkumus ir privalumus dažnai patiria nuostolius ir tokios įmonės bankrutuoja. Įmonėje galimybių yra nemažai, tačiau reikia jas tinkamai panaudoti. Skirti daugiau reklamai, taikyti nuolaidas, kurių dėka sumažės kainos, todėl pirkėjai labiau domėsis ir pirks mūsų gaminius.

Norėdami užsiimti didesnę rinkoje dalį, mūsų įmonė vadovavosi šia strategija:

Įmonės „Boružė“ produkcijos pirkėjai – individualių namų savininkai. Įmonės pagamintą produkciją pardavinėjame per prekybos atstovus. Užimti kuo didesnę rinkos dalį labai svarbu. Kokią vietą bus priklauso nuo kainų politiko, reklamos išlaidos, bei žinoma, kiek dirba prekybos atstovų, nes tik jie gali parduoti mūsų produkciją. Įvertinus „Boružės“ keturių metų veiklą, matoma, jog gaminta du gaminiai, „Kaitra 150“ ir „Kaitra 200“. Nuo pat pirmų metų buvo gaminama „Kaitra 150“ ir „Kaitra 200“ šildymo katilai. Antrojo tipo gaminiui paklausa apytikriai du kartus mažesnė, tačiau kaina du kartus didesnė. Norint, jog produkcijos kokybė būtų gera, įmonėje turi dirbti geri darbuotojai. Vidutinis metinis darbininko darbo užmokesčio fondas bus 10 500 € įskaitant ir socialinio draudimo įmokas. Vienam darbuotojui pasamdyti ir apmokyti išlaidos sudaro 5%, o atleisti – 15% metinio darbo užmokesčio fondo. Įmonėje bus dirbama viena pamaina. Valdybos nariai gali svarstyti skatinti darbuotojus, jų socialinėms reikmėms tenkinti yra skiriamos socialinio biudžeto lėšos. Jos turi įtakos darbo našumui ir geram socialiniam klimatui įmonėje. Pirmais metai įmonėje bus 4 įrengimų komplektai, kurių eksploatavimo laikas 5metai. Įrengimų komplekto aptarnavimo išlaidos sudaro 10% nuo įrengimų vertės. Prie kiekvieno įrengimų komplekto yra 5 darbo vietos, kuriose atliekamos reikalingos operacijos. Kiekvienam komplektui aptarnauti vienoje pamainoje reikia 5 kvalifikuotų darbininkų. Pradžioje įmonėje bus parduodamas vienas įrengimas ir įmonėje dirbs 15 darbuotojų.

Verslo imitavimas praktikos ataskaita. (2016 m. Lapkričio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/verslo-imitavimas-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 21:25