Verslo įmonės finansų valdymas


Verslo įmonės veiklos tobulinimo planavimas. Verslo planas. Vizija. Misija. Tikslai. Vertybės. Verslininkystė. Verslo įmonė kaip ekonominė sistema. Verslo plano kūrimas ir jo įvykdomumo tikrinimas. Veiksniai, turintys įtakos sėkmingam verslo įmonės konkuravimui. Konkurencija. Konkurencinis pranašumas. Kas yra finansų valdymas? Finansų valdymo esmė ir funkcijos. Finansų sistemos apžvalga ir finansų rinkos. Įvadas. Verslo įmonės veiklos tobulinimo planavimas. Verslo planas. Vizija. Misija. Tikslai. Vertybės. Veiksniai, turintys įtakos sėkmingam verslo įmonės konkuravimui. Konkurencija. Konkurencinis pranašumas. Kas yra finansų valdymas? Finansų valdymo esmė ir funkcijos. Finansų valdymo tikslas. Finansų sistemos apžvalga ir finansų rinkos. Pelno ir pinigų srautų ataskaita. Trumpalaikio turto ir skolų finansinis valdymas. Finansinis prognozavimas. Trumpalaikio turto valdymas. Trumpalaikio turto finansavimas. Ilgalaikio turto ir nuosavybės finansinis valdymas2. 4. 1. Ilgalaikio turto finansinis valdymas. Investicinių projektų vertinimo būdai. Finansų valdymo reikšmingumas. Finansinis prognozavimas. Literatūra. Colin Barrow , Robert Brown , Liz Clarke. 2013. Verslininko kelias į sėkmę.

Rinkodaros planas, ko gero, yra pats svarbiausias verslo plano komponentas, bent jau organizacijoje, kuri jaučia konkurencinį spaudimą. Rinkos aspektas yra dvipusis: viena, tai yra inovacija ir nauji produktai, kita vertus, tai yra klientų poreikių tenkinimas.

Pardavimų funkcija versle yra dažnai ignoruojama. Nedaug verslo sričių duoda organizacijai greitesnį pelną ir didesnę vertę, palyginti su investicijomis į pardavimus. Todėl rekomenduojame, kad pardavimų planas nebūtų sudaromas kartu su rinkos planu – tai turėtų būti specialaus dėmesio vertas objektas.

Kovoti už kažką, bet ne prieš kažką (formuluodami tikslą, pasistenkite nevartoti žodžio “ne“).

2. Prekinių mainų abipusės naudos pirkėjui ir pardavėjui principas pagrįstas tuo, kad pirkėjas ir pardavėjas turėtų abipusę ekonominę naudą. Dažnai ekonomikos teorijoje prekių mainai apibūdinami kaip ekvivalentiniai, tačiau mainų procese laimi abi pusės, nes kiekvienas atiduoda mažiau naudingą produktą ir mainais gauna naudingesnį produktą.

4. Gamybinės komercinės veiklos paslapties principas reikalauja, kad būtų laikomasi ūkinės veiklos konfidencialumo. Verslas neįmanomas be informacijos apie naujas technologijas ir prekes, konkurentų ir vartotojų elgseną.

5. Ekonominės verslo rizikos principas teigia, kad joks verslas negali gyvuoti be rizikos, kuri atsiranda siekiant prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų. Renkantis verslą reikia žinoti, kad yra daug nežinomų dalykų, kad verslininkai patys turi atsakyti į klausimus dėl rinkos dydžio, klientų poreikių, prekių ar paslaugų gyvavimo rinkoje trukmės, kainų, konkurencijos masto, nepamiršti, jog visa tai nuolat kinta.

8. Prekės pirkėjo ir pardavėjo savitarpio kontrolės principas reikalauja, kad abu rinkos sandorio dalyviai (pirkėjas ir pardavėjas) kontroliuotų vienas kito veiksmus. Tikslingiausia tai daryti sudarant prekybos, nuomos, rangos, panaudos ir pan. sutartis, ir stebint, kaip jos vykdomos. Abipusė kontrolė garantuoja, kad prekės bus tiekiamos ir sąskaitos apmokamos laiku, taip pat lemia aukštą prekių kokybę, padeda apsisaugoti nuo galimos apgaulės, pastebėti ir laiku ištaisyti klaidas. Šio principo įgyvendinimas priklauso nuo asmeninių pirkėjų ir pardavėjų savybių, jų elgsenos rinkoje.

1. Įmonės aprašymas1.1. Bendra informacija1.2. Komercinė ūkinė veikla1.3. Verslo raida1.4. Finansinė būklė

2. Projekto aprašymas2.1. Projekto idėja2.2. Ketinimų įgyvendinimo sąlygos2.3. Projekto nauda

3. Aplinkos analizė3.1. Įstatyminė aplinka. Valstybinis reguliavimas3.2. Makroekonominė ir šakos aplinka3.3. Rinkos analizė

4. Marketingo planas4.1. Įmonės veikla ir šio projekto tikslai4.2. Rinkos dalyvių keliami reikalavimai4.3. Produktai4.4. Kainodara4.5. Marketingo veiklos kaštai

5. Produkto analizė5.1. Technologinis procesas5.2. Kaina5.3. Kaštų struktūra

6. Valdymas ir personalas6.1. Savininkai ir vadovai6.2. Personalo funkcijos ir atsakomybė6.3. Atlyginimai

7. Rizikos analizė7.1. Finansinė rizika7.2. Valdymo rizika7.3. Išorinė rizika

8. Finansų planas8.1. Finansų plano sudarymo principai, metodai ir prielaidos8.2. Investicijų poreikio prognozė8.3. Paskolos padengimo galimybių analizė8.4. Pajamų ir pelno prognozė8.5. Pinigų srautų prognozė8.6. Balanso prognozė

Apibendrinant analizės rezultatus, matyti, kad pati rizikingiausia trumpalaikio turto apimtis yra C atveju. Galima iš šio pavyzdžio padaryti 2 elementarias išvadas:

Metai prieš visišką kaštų padengimą + Nepadengtų kaštų suma padengimo metų pradžioje / Visiško padengimo metų pinigų srauto suma.

  • Microsoft Word 106 KB
  • 2015 m.
  • 34 puslapiai (8732 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • Verslo įmonės finansų valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo įmonės finansų valdymas. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-imones-finansu-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 13:01
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo