Verslo įmonių rūšys projektas


Verslo ĮMONIŲ rūšys. Ūkinė bendrija. Tikroji ūkinė bendrija yra visiškos turtinės atsakomybės įmonė. Ūkinė bendrija gali vesti supaprastintą buhalterinę apskaitą. Ūkinės bendrijos privalumai. Lengva organizuoti, nesudėtinga likviduoti. Kooperatinių bendrovių (KBKooperatinė bendrovė yra juridinis asmuo ir gali užsiimti veikla. Kooperatinė bendrovė. Kooperatinės bendrovės privalumai. Kooperatinės bendrovės trūkumai bendrovės susirinkime priimant sprendimus kiekvienas narys. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Valstybės įmonė - valstybinės nuosavybės teisė priklauso Lietuvos valstybei. Valstybinių ir savivaldybės įmonių privalumai ribota turtinė atsakomybė. Įmonės, jei tai neprieštarauja Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymui. Įmonių (bendrovių) junginiai.


Kooperatinės bendrovės privalumai: ribota turtinė atsakomybė - KB už savo prievoles atsako tik savo turtu ir neatsako už su kooperatinės bendrovės veikla nesusiju sias savo narių prievoles; už KB veiklą jos nariai atsako tik įmokėto pajaus dydžiu; KB turtas atskirtas nuo jos narių turto; kooperatyvo nariai nustatyta tvarka gali naudotis kooperatyvo turtu ir teikiamomis paslaugomis; neribota kooperatinės bendrovės trukmė.

Kooperatinės bendrovės trūkumai: bendrovės susirinkime priimant sprendimus kiekvienas narys, net ir tas, kuris yra įmokėjęs labai nedidelį pajų, turi vienodas teises. negalima parduoti kooperatinės bendrovės akcijų. iškyla konfliktų pavojus tarp KB narių.

Valstybės įmonė - valstybinės nuosavybės teisė priklauso Lietuvos valstybei. Savivaldybės įmonė - nuosavybės teisė priklauso vietos savivaldybei. Valstybės ir savivaldybės įmonės turi juridinio asmens statusą, yra ribotos turtinės atsakomybės.

Valstybinių ir savivaldybės įmonių privalumai: ribota turtinė atsakomybė; tenkina viešuosius interesus; nuosavybės teisės priklauso Lietuvos valstybei arba vietos savivaldybei; mokesčių lengvatos. trūkumai: Buveinės vieta – turi būti Lietuvos Respublikoje; Nemažai yra apribojimų ir draudimų; Sudėtinga efektyviasi priimti sprendimus.

  • MS PowerPoint 2028 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (649 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Jomile
  • Verslo įmonių rūšys projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo įmonių rūšys projektas. (2019 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-imoniu-rusys-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 18 d. 02:42
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema