Verslo įmonių rūšys


Įvadas. Lietuvos respublikos įstatymas. Individuali (personalinė) įmonė. Ūkinė bendrija. Tikrosios ūkinės bendrijos. Komanditinės ūkinės bendrijos. Akcinės bendrovės ir uždaroji akcinė bendrovė. Kooperatyvinės bendrovės. Ne pelno organizacija (įmonės). Savivaldybių įmonės. Įmonių junginiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šias laikais Lietuvos rinka, kaip ir kitų šalių rinkos, yra pilna įvairių prekių ir paslaugų. Bet pagalvojus, prekių ir paslaugų nebūtų, jei ne žmonės. Žmonės kuriantys įvairias firmas, įmones, organizacijas.

Organizacija - tai grupė žmonių, kurių veikla sąmoningai koordinuojama stengiantis pasiekti užsibrėžtą tikslą, ir kurią sudaro du ar daugiau žmonių. Organizacija turi bendrą tikslą. Visi organizacijos nariai drauge dirba siekiant šio tikslo. Bendrai apibūdinus, tikslas - rinkoje pateikiamos prekės ir paslaugos.

Jei nebūtų pasaulyje organizacijų, galima sakyti, nebūtų nei prekių, nei paslaugų, nei tos pačios rinkos.

Organizacijos yra ypatingos savo įvairove. Dėl to žmonėms norintiems kurti savo organizaciją kyla daug klausimų: kaip paskirstyti turtą; kaip ją valdyti; pagrindinis klausimas yra kokios rūšies organizacija turėtų būti.

Lietuvos Respublikoje veikiantys įstatymai numato nemažiau kaip devynias įmonių rūšis. Šiame darbe bus pateiktos įmonių rūšys iš arčiau, bus nagrinėjami jų bruožai tiek teigiami, tiek neigiami.

Tikslas: Išsiaiškinti kokios yra organizacijų rūšys Lietuvos Respublikoje, jų trūkumus, bei privalumus.

Metodas: Įvairios literatūros analizė.

Uždaviniai:

1. Išanalizuoti literatūrą susijusia su organizacijomis;

2.Ištirti kokių rūšių organizacijos egzistuoja Lietuvos Respublikoje.

3.Nustatyti atitinkamų organizacijų rūšių privalumus ir trūkumus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (3537 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • Verslo įmonių rūšys
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo įmonių rūšys. (2013 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-imoniu-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:15
×