Verslo inovacijų finansavimas Lietuvoje


Įvadas. Inovacijos. Inovacijų klasifikavimas. Inovacijų tipai. Verslo kūrimas. Inovacinė verslininkystė. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas. Tarptautinis bendradarbiavimas. Verslo inovacijų finansavimas. Verslo angelai. Rizikos kapitalas. Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Garantijos paskoloms. Kiti instrumentai. Valstybės skirtos lėšos verslo finansavimui. Išvados. Šaltiniai.

Apžvelgti esamą padėtį Lietuvos versle ir inovacijų srityje, išsiaiškinti, kaip prisidedama prie inovacijų versle skatinimo bei pateikti inovacijų finansavimo būdus.

Tam, kad būtų gautas verslo inovacijos finansavimas, visų pirma reikia turėti verslo idėją, ją gerai išanalizuoti bei sudaryti verslo planą. Kiekvieno verslo kūrimo pradžia yra verslo idėja. Nuo jos prasideda tolimesnis kūrimo procesas.

Verslininkystės prasmė labiausiai atsiskleidžia pirmuoju atveju, kada sukuriama nauja gamybos (technologijos) kombinacija, naujas produktas ar nauja vadybos kombinacija

Bankų teikiami labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms iki 50 000 € kreditai

Maksimali lėšų suma iš AKF vienam kreditui – 435 tūkst. eurų.

Inovacija gali būti laikomas technologiškai naujo gaminio, paslaugos, gamybos proceso ar teikimo proceso sukūrimas. Inovacija taip galima vadinti jau egzistuojančių produktų , paslaugų, gamybos ar teikimo procesų tobulinimą iš esmės bei pažangių valdym metodų diegimą. Inovacija versle gali būti laikomas bet koks pokytis, kuris leidžia įmonei pasieti geresnių rezultatų ir didina jos veiklos rodiklius, tokius kaip produktyvumas, pardavimas ar investicijų grąža. Išnagrinėjus galimus finansavimų šaltinius Lietuvoje, galima teigti, kad inovacijų finansavimo šaltiniai skiriasi nuo tradicinės veiklos finansavimo šaltinių, kadangi inovacijos yra susijusios su didele rizika ir neapibrėžtumu. Poreikis plačiau diskutuoti dėl inovacijų rėmimo kyla dėl to, kad pastaruoju metu tiek Europos Sąjungoje, tiek Lietuvoje sutariama, jog inovacijos plačiąja prasme yra kertinis veiksnys, skatinantis ekonominį šalies augimą, visuomenės problemų sprendimą, gyvenimo kokybės gerinimą. Dėl šių priežasčių inovatyvus verslas yra aktyviai remiamas Europos Sąjungos bei įvairių fondų.

  • Microsoft Word 319 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3184 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintaras
  • Verslo inovacijų finansavimas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo inovacijų finansavimas Lietuvoje. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-inovaciju-finansavimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 21:39
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo