Verslo ir meno inkubatorių veiklos galimybės


Įvadas. Inkubatorių raidos istorija. Verslo ir meno inkubatorių svarba ekonomikai. Verslo ir meno inkubatoriai Lietuvos kontekste. Verslo inkubatorius veikiantis Lietuvoje. Meno inkubatorius veikiantis Lietuvoje. Išvados. Literatūra.

Tiek Europoje tiek ir Lietuvoje nuolat kalbama apie smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) perspektyvą šalyje. Dažnai tenka susidurti su smulkaus verslininko nusiskundimais, ir kaltinimais, kad valstybė skiria per mažai dėmesio į tai, neįvertina šio verslo svarbos visuomenei ir šalies vystymuisi. Ne paslaptis, kad visa eilė strateginių dokumentų ar verslo plėtros skatinimas mažai skiria dėmesio naujo verslo kūrimuisi ir plėtojimui, o ką jau kalbėti apie meninio pobūdžio verslumo skatinimą. Suvokiant šios problemos aktualumą ir supratimą smulkaus ir vidutinio verslo kuriama nauda šalies ekonomikai jos plėtrai ir vystymuisi pradėta steigti verslo ir meno inkubatoriai.

Verslo ar menų inkubatorius – tai organizacija, kuri savo patalpose sutelkianti smulkaus ar vidutinio verslo (kūrybinio arba ne) subjektus, menininkus, pradedančius verslą, lengvatinėmis sąlygomis išnuomojanti patalpas, techninę ar biuro įrangą, teikianti informaciją, technines ar metodines konsultacijas, darbo pradedantiesiems mokymų paslaugas. Tai ne pelno siekiančios organizacijos, kurių tikslas padėtį įvairaus verslo ar meno atstovams įsilieti į šalies rinką, tapti sėkmingiems perspektyviems verslininkams, skatinti naujų darbo vietų kūrimą, sumažinti veikiančių įmonių veiklos riziką ir padėti įmonėms, turinčioms gerų verslo idėjų, tačiau neturinčioms pakankamų finansinių išteklių savarankiškam verslui pradėti ir konkuruoti rinkoje.

Šio rašto darbo tikslas – apžvelgti verslo ar meno inkubatorių veiklą, jų strategijas, tikslus siekius ir naudą šalies verslo skatinimui ir plėtrai. Išanalizuoti verslo ir meno inkubatorių steigimo priežastis.

Konkurencingumo didėjimas skatina nuolat stebėti rinkas ir vartotojus. Kadangi visuomenė per daug prisotinta prekių ir paslaugų pasirinkimų galimybėmis, tenka ieškoti netikėtų verslo sprendimų ir inovacijų panaudojimo, pasitelkiant kūrybinį mąstymą. Verslo ar meno inkubatoriai yra dalis to kas padeda išlikti konkurencingiems rinkoje. Vienaip ar kitaip tai yra įstaiga ar organizacija susijusi su kūrybinio potencialo panaudojimu, ne būtinai meno inkubatorių atveju, nes tai netradicinis darbo modelis. Smulkus ir vidutinis verslas kuria nepaprastai didelę ekonominę naudą šalies mastu. O kūrybinis verslas yra dvigubai naudingesnis, nes kartu sukuriama kultūrinė, emocinė, socialinė pridėtinė vertė vartotojui. Pasak to, verslo ar meno inkubatoriai pradedami suvokti, kaip inovacinės ekonomikos varančioji jėga, kuri padeda pradėti idėjų įgyvendinimą suteikdami verslo plėtros postūmį. Taip palaikant inovatyvias ir unikalias idėjas skatina įsitvirtinti rinkose.

Pavyzdinei apžvalgai pasirinktas seniausias Lietuvos verslo inkubatorius - Kauno technologijos universiteto regioninis verslo inkubatorius. Šio verslo inkubatoriaus steigėjai - Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija vystė pagrindinę jo veiklos kryptį technologiškai orientuoti įmonių konsultavimas ir mokymas bei biuro patalpų nuoma lengvatinėmis sąlygomis, siekiant padėti jaunoms įmonėms plėtoti savo veiklą.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2675 žodžiai)
  • Universitetas
  • Šarūnė
  • Verslo ir meno inkubatorių veiklos galimybės
    10 - 10 balsai (-ų)
Verslo ir meno inkubatorių veiklos galimybės. (2015 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-ir-meno-inkubatoriu-veiklos-galimybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:59
×