Verslo korespondensijos ypatumai. Verslo laiškai


Įvadas. Svarbiausi dalykai rašant verslo laiškus. Verslo laiškų dalys. Verslo laiškų įforminimas. Verslo laiškų rūšys. Išvada. Literatūra.

Didžioji dauguma žmonių yra labai užimti. Verslo laiškų rašymas taip pat užima nemažai laiko, bet žinant tam tikras taisykles ir reikalavimus tai padaryti yra nesunku. Rašant verslo laiškus labai svarbu žinoti, kad verslo laiškuose pateikiama arba prašoma pateikti informacija, kad verslo laiškai yra labai brangūs, ir kad verslo laiškai yra tarsi dokumentai. Verslo laiškų tikslas pateikti informaciją. Jie tarsi dokumentas, kuris įrodo, kokią informaciją, jus pateikiate kitiems.

TEMA. Kiekvienas raštas turi savo temą, ir nesvarbu, tai verslo laiškas ar romanas. Verslo laiškų tema būna specifinė ir jos galvoti beveik nereikia. Dažniausiai ją pasiūlo kitas asmuo, pvz. viršininkas. Arba dažnai temą gali padiktuoti esama situacija, pvz. bendrasavininko pasveikinimas.

Jei tema konkreti, laišką parašyti nesunku. Pavyzdžiuiu jei žmogus atsakingas už atsiskaitymus apie tai nusimano, ir yra šios srities specialistas, jam parašyti laišką bus lengviau, nei žmogui nežinančiam visų detalių. Laiške išdėstoma viena ar dvi temos, ne daugiau. Tam kad gavėjui būtų aiškiai suprantama. Jei yra būtinybė parašyti daugiau temų, reikia rašyti dar vieną laišką.

AUDITORIJA. Rašant verslo laišką ne visada žinoma auditorija. Jei auditorija žinoma, verslo laiške galima ją įvardinti. Tačiau dalykinį laišką skaito daugiau žmonių, nei gali atrodyti rašančiąjąm. Jei pvz. laiškas rašomas įmonės vadovui, kad atsakymas būtų gautas, laišką turės perskaityti daugiau tos įmonės darbuotojų. Jei nėra žinoma kas skaitys rašant laišką,turėtų būti manoma, kad tai bus išsilavinę ir supratingi žmonės. Tačiau nereikėtų galvoti, kad jie išmano apie tai kas rašoma.

  • Viešasis administravimas Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1368 žodžiai)
  • Kolegija
  • Violeta
  • Verslo korespondensijos ypatumai. Verslo laiškai
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslo korespondensijos ypatumai. Verslo laiškai. (2016 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-korespondensijos-ypatumai-verslo-laiskai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 17:46
×