Verslo kumunikacijos ir etika


Įvadas. Derybos. Pasiruošimas deyboms. Derybų eiga. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas. Priedai.


Deramasis tada, kai kas nors turi tai, ko jums reikia ir jūs norite dėl to tartis ir atvirkščiai (T Hindle 2000). Pagal (T. Hindle 2000) kai derybos – dviejų žmonių bandymas rasti abipusiškai priimtiną sprendimą – sėkmingos, laimėtojo ir pralaimėtojo neturėtų būti. Jų pabaiga turėtu arba patenkinti arba nuvilti abi puses. Pasak Hindle T. derybų meno pagrindas – tai bandyti suderinti mūsų požiūriu gerą rezultatą su antros šalies požiūrio geru rezultatu. Kad abi pusės laimėtų reikia žinoti derybų meno sudėtines dalis ( Hindle T. 2000).Kad abi pusės galiausiai ką nors laimėtų, reikia būti gerai pasiruošusiam, budriam ir lanksčiam.

Darbo tikslas: išsiaiškinti kas yra derybos ir kaip jos vyksta.

Darbo uždaviniai: 1. Pateikti derybų pasiruošimą .

Darbo objektas: derybos.

Norint kad derybos praeitu sklandžiai reikia tinkamai bendrauti ir su savo partneriu ir oponentu. Derybos bus sėkmingos tik tada kai abi pusės gaus ko nori, tai gali būti paslaugos tiekimas ar reikiama informacija ar pinginis sandėris. Bet norint visai tai gauti yra labai svarbu tinkamai pasiruošti.

Itin svarbu prieš derybas skirti laiko pasiruošti ir tinkamai tą laiką išnaudoti. Skirkite laiko tyrimams tinkamai užbaigti. Reiks laiko surasti jūsų argumentus patvirtinantiems duomenims, pavyzdžiams ir glaustoms asmenų, su kuriais derėsitės, charakteristikoms ( T. Hindle 2000). Visą šia informacija įsidėmėkite ir gudriai panaudokite savo tikslams pasiekti. Per laiką skirtą pasiruošti, stenkitės surasti kuo daugiau duomenų apie žmones, su kuriais jums reikės tartis ir dirbti. Tokius duomenis galima gauti iš spaudos ar elektroninių šaltinių. Rinkdami informacija apie žmones su kiuriais ketinate dirbti taip pat galite pakalbėti ir su asmenimis kurie juos pažysta ar yra su jais dirbę. Peržvelkite firmos metines ataskaitas, rinkos tyrimus. Išanalizavę tokius šaltinius, galite rasti iškalbingų įrodymų jūsų argumentams patvirtinti. Tačiau naršydami tokius duomenis ir po to juo pateigdami turite būti visiškai tikri, kad jie neapgaulingi ir tikri.

Prieš pradedant, bet kokias derybas pirmiausia reikia numatyti visus savo tikslus (T Hindle 2000). Patartina tikslus suskirstyti pagal svarbą. To reikia dėl to kad derybų metu žinotumėte kokia nuolaidas galite daryti.

Tikslus T. Hindle pagal svarbą suskirstė į tris grupes:

kurių nepasiekus derybos bus laikomos nesėkmingomis.

Geruolis. Tai žmogus, su kuriuo sutartu dauguma priešingos komandos narių. Gal jie net norėtų, kad vienintelis jų priešininkas būtų geruolis.

Ne tik skatinkite komandos narius asmeniškai ruoštis deryboms, bet ir pasirūpinkite, kad kiekvienas jų dalyvaut bent vienoje repeticijoje, kur įmanoma naudotis dokumentais ir vaizdinę medžiagą. Išnagrinėkite repeticijos eigą raskite netikslumus ir juos išdėstę patobulinkite strategiją ir taktiką.

Taip pat derybose yra labai svarbu tinkama atmosfera. Derybų rezultatą gali paveikti ir aplinka kurioje jos vyksta. Pirmiausia sukurkite jaukia atmosfera oponentams, kad susirinkimų vieta būtų tinkamo dydžio ir oficialumo. Norint išsirinkti deryboms tinkamą vietą reiktu atsižvelgti i aplinkybes, tokia kaip patogumą neutralumą ir įrangą. Rinkitės vietą kuri atitiktu kuo daugiau jūsų reikalavimų. T. Hindle sako kad ruošiant tinkamą atmosferą reikia nepamiršti pasirūpinti ir smulkmenomis. Kai derybos vyksta jūsų pusėje, pasistenkite visiškai kontroliuoti padėtį : nuotaik, laiko parinkimas turi veikti jūsų naudai. Derybose pastaboms užsirašyti duokite popieriaus ir rašiklių. Pasirūpinkite, kad patalpa būtų tinkamai apšvista, ypač jai naudojamos garsinės ar vaizdinės priemonės.

Kai kurioms deryboms naudinga sudaryti darbotvarkę – raštišką ginčytinų klausimų sąrašą (T Hindle 2000) . darbotvarkės klausimai gali tapti svarbiausia derybų proceso dalimi: ir tvarka, kuria jie turėtų būti svarstomi, ir kiekvienam iš jų skiriamas laikas. todėl kartais prieš derybas būtinos išsamios diskusijos derybų darbotvarkei parengti. Pagal (T. Hindle 2000 ) rengdami darbotvarkės projektą, neužmirškite, kad jis turėtų:

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (3766 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laurynas
  • Verslo kumunikacijos ir etika
    10 - 6 balsai (-ų)
Verslo kumunikacijos ir etika. (2016 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-kumunikacijos-ir-etika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:21
×