Verslo kūrimas ir plėtra


Įvadas. Verslo idėja. Idėjų vertinimas ir atranka. Verslo idėjų įgyvendinimo planavimas.


Šio rašto darbo tikslas ir pagrindinės užduotys yra aprašyti verslo įmonės kūrimo, efektyvaus funkcionavimo ir plėtros veiksnius, jos veiklos valdymo sistemą, instrumentus (būdus ir metodus) ir kompleksinio (sisteminio) verslo įmonės veiklos tobulinimo galimybes.

Gana aiškiai suprantama, kad tik turėti gerą verslo idėją verslininku tikėtina, kad netapsite. Juo tapsite tik tokiu atvėju, jeigu tą idėją įgyvendinę ir įsitikinę, kad ji iš ties rinkoje yra veiksni. Tačiau, nereikėtų pamiršti ir kitos statistikos didžioji dalis naujų verslų žlunga.

Visiškai nesvarbu, kaip jums kilo idėja. Pavyzdžiui, Džeismą Daisoną paskatino veikti namų valymas. Retai kyla idėja vien iš noro kažką naujo atrasti ar užkariauti pasaulį. Esminis faktorius yra tai, ką jūs darysite su savo idėja. Pulti įgyvendinti gerai neapgalvotą ar kruopščiai neišnagrinėją problemos, kurią bandote spręsti yra rizikinga. Net ir aptikus verslo problemą, pirmas į galvą šovęs sprendimas nebūtinai garantuos jums sekmės.

Vien tik galvodami apie geriausią sprendimą jūs didinate savo sekmės galimybes, o planuodami ir strateguodami, kaip įgyvendinsite įdėja, suteikia jai realų pavidalą už kurio galima kabintis ir ieškoti olimpo viršunės. Tai yra begalinis procesas bandant išgryninti ar ištobulinti savo planą, įdėją ar net patį produktą.

Kūrybiškumas ir inovatyvumas prasideda nuo idėjų pletotės proceso nuo galimybės apibrėžimo ar performulavimo. Naudojant Daisono pavyzdį: Kotsvoldse priverte ji suprasti, kad dabartiniai siurbliai veikia netobulai. Jis taip pat metė išsukt tradiciniam supratimui apie skalbimo mašinas, nusprendė parodyti, kad įprastu būdu skalbiami audiniai nepakankamai grumdomi, todel lieka nešvarumų.

Idėjų generavimas, tai yra antrasis idėjų pletotės proceso žingsnis. Daisonas savo tyrimo procese pastebėjo, kad patalpos, kurioje buvo dažomi rutuliniai karučiai, oro filtrai nuolat užsitersia nuo purskiamų dalelių. Atkreipęs dėmesį, kad oro filtrai užsitersia visai taip kaip dulkių siurblio maišelis, jis išsprendė šią problemą - suprojektavo ir pagamino pramoninį ciklonini filtrą. Šio analoginio ar lyginanojo mąstymo rezultatas buvo pirmas iš esmės patobulintas dulkių siurblys.

Idėjos gali gimti ir paskatintos paprasto klausimo. Net Čelsio gelių mugėje 2003 m., suprojektavęs ,,Neteisingą sodą", Daisonas parodė tikįs, jog ideją atsiradimą skatina netradicinis mąstymas ir taisyklių griovimas. Kaip jis tuomet pasakė, dažnai naujoves kuria tie žmones, kurie viską daro atvirksčiai nei deretų.

Paprastai įdėjos, kurias verslininkai pateikia potencialiems investuotojams, būna tik iš dalies susiformavusios ir is tiesų nebuna dar labai vertingos. Dažniausiai verslo idej9 išlieka labai nedaug - iš kiekvieno šimto idejų, kurios pateikiamos investuotojams kaip verslo planas ar pasiūlymas, tik trys būna finansuojamos. Dar vienas pavyzdys būtų Helenai Boas ir Metju Vutlifui moteriško apatinio trikotažo prekybos įmonės vadovams, reikėjo virš milijono svarų strelingų, kad galėtų plėsti savo verslą. Norėdamos gauti finansavimą iš verslo angelų, Boas suteikdama idėjai patrauklios verslo galimybės pavidalą ir tai leido joms gauti reikalingą sumą pinigų, tai 1,1 milijono svarų sterlingų. Kaip jos po to teigė „Svarbiausia buvo verslo planas“.

  • Microsoft Word 386 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3936 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jokubas
  • Verslo kūrimas ir plėtra
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo kūrimas ir plėtra. (2019 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-kurimas-ir-pletra.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 24 d. 14:15
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema