Verslo kūrimas vadyba


Verslo ideja referatas. Verso idejos referatai. Referatas sugalvota imone. Versla ideja referatas restoranas. Verslo idejos referatas. Referatas verslo ideja.

Verslo idėja. Įžanga. Įmonės pristatymas. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Įmonės išorinė aplinka. Vidinė įmonės aplinka. Planavimas. Šiuo laiku lietuvoje daugelis žmonių gali kurti savo verslą, tai yra dirbti sau, o ne būti pavaldžiam kitiems. Kurti verslą nėra lengvas dalykas, šis procesas reikalauja, kruopštaus darbo ir didelio pasiryžimo įveikti daug sunkumų. Šio darbo esmė – išanalizuoti įmonės planavimo, organizavimo, vadovavimo, kontrolės ir kitos veiklos ypatumus, parodyti, su kokiomis problemomis šiandien susiduriama vystant ir plėtojant verslą, kovojant konkurencinėje kovoje ir panašiai. Tariamai įkuriama uždara akcinė bendrovė,tekianti autoservizo pauslaugas. Jei detalizuojant jos veiklą tai ši įmonė užsiima automobilių remontu, detalių pakeitimu, automobilių dažymu, špakliavimu, važiavimu į iškvietimą, skubiai pagalbai bei kitomis smulkiomis paslaugomis. Tai yra smulki įmonė, ji užima nedidelę rinkos dalį, lyginant su stipriausiomis šalies tos verslo pakraipos įmonėmis. Žiūrint į tokią įmonę iš šalies, gali susidaryti įspūdis, kad tai yra ganėtinai paprastas ir primityvus verslas, nes įmonė nėra didelė ir neturi sudėtingos organizacinės struktūros. Pasistengsime paneigti tokią, išankstinę nuomonę ir atskleisti, kiek tai yra sudėtinga veikla, paprastai neapsiribojanti vien tik techniniais procesais. Šios firmos veiklą įtakoja daugybė veiksnių. Savo paslaugas teikiančios tik vietinėje ar šalies rinkoje firmos turi ypač pasistengti norėdamos išlikti ir konkuruoti su kitomis tos šakos įmonėmis. Taigi mes pasistengsime įrodyti, kuo mūsų sugalvota įmonė yra vertingiasnė ir kaip yra pasirįžusi konkuruoti su kitomis įmonėmis bei kuo ilgiau išsilaikyti rinkoja.


Šiuo laiku Lietuvoje daugelis žmonių gali kurti savo verslą, tai yra dirbti sau, o ne būti pavaldžiam kitiems.

šio darbo esmė – išanalizuoti įmonės planavimo, organizavimo, vadovavimo, kontrolės ir kitos veiklos ypatumus, parodyti, su kokiomis problemomis šiandien susiduriama vystant ir plėtojant verslą, kovojant konkurencinėje kovoje ir panašiai.

Tariamai įkuriama uždara akcinė bendrovė,tekianti autoservizo pauslaugas.

Savo paslaugas teikiančios tik vietinėje ar šalies rinkoje firmos turi ypač pasistengti norėdamos išlikti ir konkuruoti su kitomis tos šakos įmonėmis.

Taigi mes pasistengsime įrodyti, kuo mūsų sugalvota įmonė yra vertingiasnė ir kaip yra pasirįžusi konkuruoti suši įmonė yra uždara akcinė bendrovė. Ji apibūdinama, kaip daugelio žmonių grupė turinti juridinio asmens teises ir veikianti ribotos finansinės atsakomybės principu. Ji steigiama tik uždaruoju būdu, jos įstatinis kapitalas sudaromas iš įnašų, gautų už leidžiamas akcijas, kurias įsigyja tik bendrovės steigėjai. Uab akcijos gali būti tik vardinės, jų pardavimo tvarka nustatoma bendrovės įstatuose.

Uab įregistruojama rejestro tarnyboje, ten pat ir patvirtinami jos įstatai. Čia taip pat gauna registracijos numerį, įmonės kodą. Organizacinė struktūra tai socialinė ekonominės institucijos žmonių išdėstymas pagal jų pavaldumą. Tam kad darbas būtų atliekamas efektyviai reikalinga, kad kiekvienas narys žinotų savo funkcijas ir savo vietą organizacijoje. Turi būti nustatytas pavaldumas, kokie pavaldiniai yra pavaldūs atitinkamam viršininkui, ir kieno nurodymus jie turi vykdyti, kokius darbus ir funkcijas turi atlikti. Įmonės darbuotojai turi siekdami bendrų organizacijos tikslų pasidalinti darbus organizacijos viduje. Šioje smulkaus verslo įmonėje geriausiai būtų naudoti linijinė-funkcinę struktūrą, nes ji leidžia efektyviausiai panaudoti specializuotus išteklius. Ši sistema turi ir trūkumų, nes labai sunku didesnėse įmonėse nustatyti asmenis atsakingus už tam tikrus sprendimus. Tačiau ši įmonė nėra didelė todėl čia nebus sunku nustatyti kas yra atsakingas už tam tikrus padarytus sprendimus. Žemiau pateiksime pavyzdį, tai pradinis planas kaip būtent turėtų atrodyti kuriamos įmonės organizacinė struktūra.

šioje mūsu pavaizduotoje organizacinėje struktūroje atsispindi firmos hierarchinis pavaldumas, darbuotojų skaičius ir jų atliekamos funkcijos.

Labai svarbu, kad organizacija funkcionuotų efektyviai ir būtų delegavimas. Vadovas turi mokėti paskirstyti valdžią organizacinėje struktūroje.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1735 žodžiai)
  • Universitetas
  • Goda
  • Verslo kūrimas vadyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo kūrimas vadyba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-kurimas-vadyba.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 01:57
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo