Verslo kūrimo formos aprašymas


Įvadas. Verslo kūrimo formos. Verslo formų privalumai ir trūkumai. Valdymas. Valdymo principai. Valdymo struktūros tipai. Personalo valdymas. Sėkmingo vadovavimo principai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Turbūt ne vienas esame galvoję apie nuosavą verslą ir jo veiklos pobūdį, bet tik retas apmąsto kokią verslo formą pasirinki, kuo ji naudinga būtent mano verslui, kokią atsakomybę prisiimu ją pasirinkęs, kokie yra jos privalumai ar trūkumai. Taip pat nemažai verslo sėkmes priklauso nuo tam tikrų sprendimų priimtų įmonės kūrimo pradžioje, tai ne tik tinkamai pasirinkta verslo forma ir žinios apie ją, norint sulaukti sėkmės reikia taip pat gerai išmanyti įmonės valdymo struktūros tipus, formas, principus, personalo valdymą, sėkmingo vadovavimo principus, organizacinę valdymo struktūrą įmonėje taip pat galimus jos formų privalumus ir trūkumus. Tik visapusiškai apmąsčius visas išvardintas verslo kūrimo detales bus galima tikėtis pelningo ir pastovaus verslo.

Nusprendus kurti verslą teks apmąstyti daugybę klausimų, vienas iš jų bus kokią verslo kūrimo formą pasirinkti, tačiau iš pradžių reiks pasirinki: užsiimsite individualia veikla ar įsteigsite juridinį asmenį.

Pasirinkus individualią (IĮ) veiklą reikia žinoti, kad ja užsiimti gali vienas ar keli asmenys, galintys įkurti įmones neturinčias juridinio asmens teisių. Jomis gali būti individualios įmonės ar ūkinės bendrijos. Tokioms įmonėms būdinga visiška turtinė atsakomybė, nes šių įmonių turtas neatskirtas nuo savininko turto. Sprendimus susijusius su įmonės valdymu priima savininkas. Tokioms įmonėms nėra nustatytas pradinio kapitalo dydis. Norint užsiimti individualia veikla nereikia įregistruoti įmonės, jų likvidavimui yra taikomos lengvatinės sąlygos, tačiau pasirinkus individualią veiklą galima rinktis ne visas veiklos rūšis (galimą veikos pobūdį reglamentuoja įstatymai) Pasirinkus individualią veiklą, galima riktis veiklą su individualios veiklos pažyma arba veiklą su verslo liudijimu.

Šios individualios veikos rūšys skiriasi tuo, kad pasirinkus verslo liudijimą iš anksto reikia susimokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, šio mokesčio dydis nepriklauso nuo uždirbamų pajamų kiekio. Dirbant su verslo liudijimu galima atlikti tik griežtai numatytą veiklą. Pasirinkus veiklą pagal individualios veikos pažymą, mokestis už ją yra taikomas nuo jau uždirbtų metinių pajamų. Šiuo atveju galima verstis įvairesne veikla išskyrus veiklą susijusią su nekilnojamu turtu.

Pasirinkus įregistruoti įmonę arba išsiaiškinus, kad norimos veikos negalima atlikti individualios veiklos galiojimo ribose negalima, reikės įsteigti įmonę. Įregistruotos įmonės gali būti pelno siekiančios arba nepelno nesiekiančios:

Pelno nesiekiančios įmonės. Jos kuriamos siekiant šviečiamųjų, religinių, labdaros ar socialinių tikslų, bet ne pelno. Tokioms įmonėms nereikia mokėti pelno mokesčio :

Individualios įmonės steigėjas laikomas šios įmonės savininku. Jis pats sprendžia visus su įmonės veikla susijusius klausimus. Savininkas yra nepriklausomas, priimant sprendimus jis neturi konsultuotis su partneriais ar akcininkais priimant įmonės veiklą reguliuojančius sprendimus. Taip pat savininkas gali paimti įmonės kasoje esančius pinigus, kaip avansu išmokėtą pelną savo poreikiams. Steigiant kokią įmonę nėra nustatyto minimalaus pradinio kapitalo, savininkas už įmonės veiklą atsako neribota civiline atsakomybe. Individualios veiklos forma yra lengviausia ir pigiausia iš visų verslo formų, todėl yra labiausiai paplitusi.

Tai ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, kurio pagrindinis tikslas yra siekti pelno. Mažoji bendrija yra skirta smulkiajam ir vidutiniam verslui. MB veiklą reglamentuoja civilinis kodeksas. Steigėjais gali būti tik fiziniai asmenys, steigėjų gali būti ne daugiau kaip 10. Steigiant Mažąją bendriją nėra nustatyto pradinio kapitalo. Mažosios bendrijos steigėjai turi pasirinkti vieną iš dviejų MB valdymo struktūrų: Pirmas variantas: šiuo atveju MB nariai susirinkimo metu turi išsirinkti atstovą, tačiau visi sprendimai turi būti priimami kartu. Antras variantas: mažosios bendrijos nariai išsirenka vadovą ir su juo sudaro civilinę sutartį, kuria vadovas įsipareigoja veikti mažosios bendrijos vardu ir turi teisę vienvaldiškai sudaryti sandorius. Mažąją bendriją galima įsteigti elektroniniu arba įprastu būdu, jai taikomi apskaitos reikalavimai yra paprastesni, nei daugumos kitų verslo formų. Tokią verslo formą dažniausiai renkasi kuriantys verslą su šeimos nariais ar gerai pažystamais žmonėmis, nes teisiniu reguliavimu daug nuostatų paliekama MB dalyvių susitarimui.

Žemės ūkio bendrovė tai ribotos turtinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. Žemės ūkio bendrove laikoma įmonė, kurioje daugiau kaip 50 procentų visų realizavimo pajamų yra uždirbama už žemės ūkio produktų realizavimą. Šią verslo formą reglamentuoja civilinis kodeksas. Įmonės steigėjai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, jų turi būti nemažiau kaip 2, o maksimalaus narių skaičius nėra nustatytas. Pradinis kapitalas turi būti nustatytas bendrovės įstatuose. Bendrovės valdymu gali užsiimti visi nariai, tai darydami susirinkimų pagalba. Bendrovės veiklą kontroliuoja revizijos komisija. Susirinkimuose kiekvienas bendrovės narys, priimant nutarimus, turi tiek balsų, kiek susidarytų padalijus jo turimų vertybinių popierių padalijus iš bendrovės įstatuose nustatyto minimalaus pajinio įnašo. Bendrovės narys neturi teisės balsuoti, kai priimamas nutarimas dėl jo pašalinimo iš bendrovės.

  • Verslas Aprašymas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4135 žodžiai)
  • Asta
  • Verslo kūrimo formos aprašymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo kūrimo formos aprašymas. (2015 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-kurimo-formos-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:26
×