Verslo laiškų rūšys


Įvadas. Literatūros apžvalga. Sąvokų ir apibrėžymų analizė. Verslo laiškų rekvizitai. Verslo laiškų rūšys. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Kai objektyviai, be kreipinių, šaltai išdėstomi reikalai įstaigai ar jos pareigūnams – tokį siunčiamą tekstą vadiname raštu.

Kai rašydami laišką kreipiamasi į asmenį ir reikalas išdėstomas daug šilčiau, asmeniškiau – tokį tekstą vadiname dalykiniu laišku.

Paprastai oficialūs verslo laiškai rašomi ant spausdintų firmos blankų. Jei rašomas asmeninis verslo laiškas arba jei firma nuturi blanko, reikia nurodyti firmos adresą antraštėje.

Šis žodis vartojamas tada, kai norime, kad mūsų laiško neskaitytų niekas kitas, išskyrus adresatą. Šis žodis atskiriamas nuo kitos laiško dalies dviejų eilučių tarpu. Norint užtikrinti konfidencialumą, žodį „Konfidencialu“ reikėtų užrašyti ir ant voko.

Gerbiamasis Personalo direktoriau (šis kreipinys vartojamas, kai nežinoma, ar adresatas vyras, ar moteris).

Galima pasirinkti įžanginį kreipinį atsižvelgiant į situaciją ir į tai, kam laiškas adresuojamas. Jei nesame tikri, kad laišką skaitys tik vyras (arba tik moteris), reikia vengti vartoti lytį nurodančią įžanginio kreipinio formą. Tačiau visada nurodykime adresato vardą, kai tik jį žinome. Žmonės kur kas mieliau skaito laišką, kuriame į juos kreipiamasi vardu.

Antraštė dažniausiai vartojama rašant sutrumpintą laišką. Joje nurodoma laiško tema ir pateikiama rašančiojo ketinimų santrauka.

9. Laiško tekstas. Laiško tekste išdėstomos priežastys ir laiško parašymo aplinkybės, pateikiami faktai, statistiniai duomenys, daromos išvados, pasiūlymai arba dėstomas prašymas. Tai yra svarbiausia verslo laiško dalis.

10. Baigiamoji mandagumo frazė. Baigiamoji mandagumo formulė yra privalomas visų verslo laiškų rekvizitas, kurio gali tik nebūti sutrumpintame laiške arba memorandume. Baigiamojo mandagumo formulė turi atitikti kreipinio formą ir adresato statusą. Baigiamosios mandagumo formulės gali būti tokios:

Po baigiamosios mandagumo formulės (sutrumpintame laiške ir memorandume – po teksto) paliekamas keturių eilučių tarpas ir stulpeliu atskiromis eilutėmis išdėstomas laiško autoriaus parašas, jo vardas ir pavardė bei pareigos. Pvz.:

Parašius laišką reikia viską dar kartelį atidžiai perskaitytį, patikrinti ar viską gerai parašėme teisingai ko norėjome. Reikia įsivaizduoti save gavėjo vietoje, numanyti kokį įspūdį padarys laiškas.

Labai svarbus dalykas yra laiškų rašymas užsienio kalba. Nepatartina versti sakinių pažodžiui iš savo gimtosios kalbos, taip pat sąvokų, posakių susijusius su verslu, nes galima padaryti prasminių klaidų.

Visus laiškus sąlyginai galima sugrupuoti į tokias grupes (rūšis):

  • Komunikacijos Konspektas
  • Microsoft Word 121 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2332 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dalius
  • Verslo laiškų rūšys
    10 - 7 balsai (-ų)
Verslo laiškų rūšys. (2016 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-laisku-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:27
×