Verslo logistikos tendencijos Lietuvoje referatas


Įvadas. Logistikos veikla Lietuvoje. Logistikos samprata. Logistikos raida Lietuvoje. Lietuvos logistikos asociacija. Logistikos plėtros tendencijos Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Plečiantis vietinei ir tarptautinei prekybai, produktui keliaujant nuo gamintojo iki vartotojo logistikos vaidmuo darosi vis svarbesnis, todėl paslaugų greitis ir kokybė tampa įmonės konkurenciniu pranašumu klientų atžvilgiu. Augant vartotojų poreikiams vis daugėja įmonių, kurios pasielkdamos intelektualius logistikos produktus užtikrina efektyvų logistinių sistemų funkcionavimą, apimantį tiek aprūpinimo, tiek gamybos, tiek ir rinkodaros (paskirstymo) logistikos uždavinius (Minalga, 2007).

Šiuolaikiniame vartojimo pasaulyje, norint išlikti konkurencingam rinkose, svarbu sukurti efektyvią logistinę sistemą, kuri užtikrintų ne tik verslo tikslų įgyvendinimą, bet ir rastų pačius ekonomiškiausius jų pasiekimo variantus. Tam svarbu išmanyti logistinei sistemai įtaką turinčius veiksnius: būti susipažinusiam su logiostikos koncepsijomis, plėtros tendencijomis ir galimybėmis, įžvelgti turimus pranašumus, pasitelkus pagalbinius – transporto infrastruktūros, rinkodaros ir prekybos mokslus (Minalga, 2007).

Tad šio darbo tikslas – išnagrinėti logistikos veiklos tendencijas Lietuvoje.

Keliami darbo uždaviniai:

Logistika šiuo metu Lietuvoje suprantama kaip:

Ba transportavimo, logistikos sistemą sudaro dar du pagrindiniai elementai: infrastruktūra/ištekliai ir informacijos sistemos. Lietuvos infrastruktūra vis dažniau pritaikoma prie gausesnių transportavimo srautų – statomi miestų aplinkeliai, tiesiami geležinkeliai, įrengiami inovatyvūs muitinių postai.

Vis dėlto, svarbiausias mūsų šalies infrastruktūros elementas – neužšąlantis Klaipėdos uostas.

Apibendrinant, Lietuva – geografiškai patogioje vietoje esanti valstybė, turinti galimybes efektyviai vykdyti logistikos uždavinius, ypatingai – krovinių pervežimą tarp rytų ir vakarų.

Prieš daugiau nei 20 metų, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, buvo intensyviai pradėtas pertvarkyti šalies transporto ūkis, infrastruktūra, skatinama vežėjų veikla. Kasmet kūrėsi vis daugiau krovinius vežančių įmonių bandant patenkinti rinkos poreikį. Prieš du dešimtmečius Lietuvoje buvo 88 logistikos įmonės, turinčios licencijas vežti keleivius bei krovinius, o 2009 m. jų buvo jau beveik 7 tūkst. [Visa Lietuva, žiūrėta 2013 m. lapkričio 11 d.].

Antrasis lūžis Lietuvos logistikos raidoje – šalies įstojimas į Europos sąjungą. Didžiausi pokyčiai įvyko krovinių transportavimo sistemoje, nes išnyko sienų barjerai. Plečiantis šalies komerciniams ryšiams, šalies rinka pasidarė per ankšta, o atviros sienos suteikė galimybę paprasčiau dalyvauti užsienio rinkose. Įstojimas į Europos sąjungą suteikė dvipusę naudą – ne tik mūsų šalies įmonės supaprastino produktų eksportą, bet į Lietuvos rinką galėjo atvykti ne tik užsienio šalių vežėjai su savo medžiagomis, bet ir didžiausios logistikos kompanijos, kurdamos Lietuvoje savo atstovybes. Todėl transportavimas tapo paprastesnis. Ir nors transportavimas yra tik viena iš logistikos veiklų, tačiau ji itin glaudžiai susijusi su kitomis logistikos veiklomis, todėl nenuostabu, jog pagerėjus transportavimo sąlygoms logistikos plėtra Lietuvoje įgavo pagreitį (Katkevičienė, 2009).

Sparčiai logistikos plėtrai įtaką darė ir tokie veiksniai kaip spartus transportavimo kainų augimas, gamybos efektyvumo lubos, esminiai pasikeitimai atsargų valdymo filosofijoje, produkto modifikacijų skaičiaus augimas, „revoliucija“ informacinių technologijų srityje, naujų prekybos sistemų atsiradimas, transportavimo nuostolių mažinimas.

Vis dėlto, logistikos raida Lietuvoje susidūrė ir su sunkumais, kurie palietė ne tik mūsų šalį, bet ir visą pasaulį. Trečiasis logistikos raidos etapas susijęs su pasauliniu ekonomikos nuosmukiu. Ekonominės situacijos pasikeitimas privertė pakeisti ir požiūrį į logistinę sistemą, ieškoti naujų, efektyvesnių logistinių uždavinių sprendimų (Sujeta, Navickas, 2010). Didžiausia problema, su kuria susidūrė įmonės ekonominio nuosmukio laiku – veiklos efektyvumas, o ypatingai – sąnaudų mažinimas. Ši priežastis skatino pertvarkyti logistinius kiekvienos įmonės uždavinius, ko pasekoje transportavimo ir sandėliavimo apimtys sumažėjo kone penktadaliu [Visa Lietuva, žiūrėta 2013 m. lapkričio 11 d.].

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 129 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (3251 žodžiai)
  • Kolegija
  • Juratele
  • Verslo logistikos tendencijos Lietuvoje referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo logistikos tendencijos Lietuvoje referatas. (2015 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-logistikos-tendencijos-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:45
×