Verslo organizacija


Įvadas. Verslo organizacijos atsakomybė. Moralinė atsakomybė. Socialinė organizacijos atsakomybė ir jos rūšys. Socialinės atsakomybės lygiai. Argumentai „už“ ir „prieš“ socialinę atsakomybę. Valdymo etika. Etiniai verslo aspektai. Verslo etika kaip mokslinė disciplina. Etikos priemonės. Vertybės. Teisės ir pareigos. Moralės taisyklės. Žmonių santykiai. Visuotinė moralė. Rūpinimosi moralumas. Argumentai „už" ir „prieš" verslo etiką. Verslo etikos struktūra. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vienas labiausiai diskutuojamų klausi¬mų verslo etikoje yra klausimas ar verslo organizacijos yra moraliai atsakingi subjek¬tai. Kitaip tariant, ar verslas turi dar kažko siekti, išskyrus pelno didinimą.? Ar verslas yra atsakingas visuomenei, pavyzdžiui, už užimtumo, diskriminacijos šalinimą, aplin¬kos taršos mažinimą ir t.t.? Literatūroje ši problema buvo įvardyta kaip verslo sociali¬nės atsakomybės problema, kuri ir bus bandoma išnagrinėti šiame darbe. [2].

Verslas, kuriame nėra platesnės kultūros, neįsigalėjusios moralės normos, kuriame nesuvokiamas etinis savo veiklos kontekstas, neturi per¬spektyvų. Neilga verslininkystės Lietuvoje istorija jau pateikė daug konkrečių tokio teiginio pavyzdžių. Šiuo metu, nors ir sunkiai, bet jau formuojasi nauji kultūriniai ūkinės veiklos parametrai. Atsiranda nauji santykių standartai, elgesio modeliai, susiję su gamyba, darbu, mainais, darbo pasidalijimu, vadyba, vartojimu. Verslas tampa ne tik nauju ekonominiu, bet ir sociokultūriniu, moraliniu, psicho¬loginiu fenomenu.[4]. Jis jau lemia naują vertybių ir motyvacijos sistemos formavimąsi, taigi etikos dalykas tampa vis svarbesnis ir aktualesnis netik kiekvienai verslo organizcijai ar jos vadovui, bet ir visai visuomenei.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (5783 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Verslo organizacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslo organizacija. (2012 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-organizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:02
×