Verslo organizavimo formos Lietuvoje Mikroekonomikos referatas


Įvadas. Verslo organizavimo formos Lietuvoje. Ūkinės bendrijos. Individuali įmonė. Bendrovės. Verslo organizavimo formų privalumai ir trūkumai. Ūkinės bendrijos privalumai ir trūkumai. Individualios įmonės privalumai ir trūkumai. Bendrovės privalumai ir trūkuimai. Išvados. Literatūra.

Kiekvienas verslininkas pradedantis savo verslą susiduria su daugeliu įvairių sunkumų. Dažniausiai verslo sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių: labiausiai nuo verslo idėjos, finansų, darbo išteklių, bei pačio verslininko sugebėjimų. Daugelis verslininkų pradeda nuo ūkinės bendrijos arba individualiosios įmonės. Jei verslas sekasi gerai verslininkas savo įmonę gali paversti bendrove.

Kiekviena verslo organizacijos forma turi savo privalumus ir trūkumus. Verslo formos pasirinkimą lemia gamybos apimtis, rinka, galimybės ir verslo rūšys. Bendrovė, ūkinė bendrija ,bei individuali įmonė yra skirtingos verslo organizavimo formos.

Darbo objektas: Verslo organizavimo formos Lietuvoje.

Darbo tikslas: Išanalizuoti verslo organizavimo formas Lietuvoje, nustatyti jų pranašumus ir trūkumus.

Darbo uždaviniai:

Verslo organizacijų privalumai.

Verslo organizacijos trūkumai.

Verslo organizacijos analizė.

Tyrimo metodai: Literatūros analizė.

Ūkinė bendrija – neribotos turtinės atsakomybės įmonė, įsteigta sujungus kelių asmenų nuosavybę į bendrą, verslui organizuoti. Asmenys patys dalyvauja verslo valdyme ir atsako savo kapitalu , bendrijai tapus nemokiai, nariai gali prarasti visą turtą ,kuris bus panaudotas mokesčiams, bei darbuotojų algoms gražinti. Visi ūkinės bendrijos nariai, turi teisę atstovauti į bendrijos turtą sudarydami tam tikrus sandėrius, todėl jų atsakomybė yra dar didesnė, negu pačio turto savininko, jei klaidingai ką nors nusprendžia jis rizikuoja savo ir kitų bendrijos narių turtu.

Individuali įmonė – vienam asmeniui priklausanti įmonė, kurią yra lengviausia įkurti. Tokių įmonių Lietuvoje yra daugiausia, tačiau dauguma jų yra labai mažos. Individualios įmonės fiziniai asmenys sandėrius sudaro teisiškai ir savo vardu. Už firmos įsipareigojimus savininkas atsako visu savo firmos turtu. Paprastai privačių firmų apskaitos knygos yra nepasiekiamos asmenims, nesusijusiems su tos firmos asmenine veikla. Individuali įmonė dažniausiai priklauso šeimai arba atskiram asmeniui. Pagal Lietuvos įstatymus firmos pavadinimu turi būti įvardintas firmos savininkas.

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1454 žodžiai)
  • Universitetas
  • Adas
  • Verslo organizavimo formos Lietuvoje Mikroekonomikos referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo organizavimo formos Lietuvoje Mikroekonomikos referatas. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-organizavimo-formos-lietuvoje-mikroekonomikos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:37
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo