Verslo organizavimo formos Lietuvoje referatas (2)


Įvadas. Verslo samprata. Verslo organizavimo formos Lietuvoje. Klasikinės verslo organizavimo formos. Pagrinidinės verslo organizavimo formos. Išvados. Literatūra.

Ko gero, per pastaruosius metus padidėjo į verslą orientuoto elgesio poreikis. Tie, kurie planinėje ekonomikoje išvengė vertės kūrimo ir konkurencijos su kitais negandų, dabar turi iš naujo apmąstyti, suprasti ir įsisąmoninti anksčiau į dėmesio lauką nepatekusius vadybos, verslininkysrės bruožus.

Darbo objektas: verslo valdymo formos Lietuvoje.

Darbo tikslas: išanalizuoti verslo organizavimo formas Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti verslo sampratą.

Išsiaiškinti, kokios yra verslo organizavimo formos Lietuvoje.

Išanalizuoti kiekvieną verslo organizavimo formą.

Tyrimo metodai: mokslinės ir kitos literatūros analizė.

Kas yra verslas? Vargu ar surastume vieną šį reiškinį apibrėžiančią sąvoką. Vieni teigia, kad verslas — tai organizuotos individų pastangos pagaminti ir pateikti tokį produktą ar paslaugą, kuris yra reiklaingas visuomenei. Tai susiję su visuomenės poreikio patenkinimu, o kita vertus, siekimu gauti maksimalų pelną tenkinant tą poreikį, Kiti verslą supranta tiesiog kaip abiem pusėms naudingą veiklą (mainai). Tretiems verslas yra panašus į savotišką karą dėl rinkos (Diržytė A. ir kt., 2012).

Žvelgdami istoriškai matome, kad didžioji dalis stambiausių ir sėkmingiausia veikiančių Lietuvos verslinkų savo veiklą pradėjo turgavietėse, kooperatyvuose ir kt. Todėl tai, kas šiandien patenka į smulkaus ar vidutinio verslo sąvoką, rytoj gali tapti vienu didžiausių tam tikros verslo šakos žaidėjų. Sėkmingas verslas lemia didesnius poreikius, naujus planus, tapačių ar skirtingų verslo šakų koncentraciją.

Versle sėkmė turi didelę reikšmę, tačiau vien sėkmės nepakanka. Itin svarbu tinkamai organizuoti verslą, maksimaliai išnaudoti įstatimų suteikiamas galimybes tam tikriems tikslams pasiekti (Žolynas M., Zinkevičius Ž., 2008).

Verslumas – tai vadovavimo ir organizaciniai sugebjimai, būtini imonių savininkams, kad jų imonės pagamintų daugiau reikiamų prekių bei teiktų paslaugas.

Europos kooperatinės bendrovės (Žolynas M., Zinkevičius Ž., 2008).

Remiantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu visos šio verslo organizavimo formos turi juridinio asmens statusą. Priešingai nei fizinis asmuo, juridinis asmuo nėra akivaizdžiai suvokiamas ir apčiuopiamas. Pagal kai kurias mokslines teorijas juridinis asmuo yra fikcija ir iš esmės laikytinas vieno ar kelių fizinių asmenų turtinių interesų personifikacijos priemonė.

Juridiniai asmenys gali būti skirstomi į viešuosius (pvz., valstybės ar savivaldybės įmonės, viešosios įstaigos ir kt.) bei privačiuosius. Atsižvelgiant į tai, kad viešųjų juridinių asmenų tikslas yra visuomenės interesų tenkinimas, o jų steigėjai ir dalyviai teoriškai nesiekia asmeninės naudos, t.y. nėra tenkinami privatūs steigėjų bei dalyvių interesai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Verslo organizavimo formos Lietuvoje referatas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Verslo organizavimo formos Lietuvoje referatas (2). (2015 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-organizavimo-formos-lietuvoje-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:54
×