Verslo organizavimo formos referatas (2)


Įvadas. Verslo organizavimo formos. Individuali verslo įmonė. Partnerinė (ūkinė) bendrija. Akcinė bendrovė (korporacija). Verslo organizavimo formų pranašumai Ir trūkumai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Firma – labai svarbus mikroekonominės analizės objektas. Ją galima tyrinėti įvairiais aspektais: kaip socialinę sistemą, kurioje formuojasi gamybos veiksnių savininkų ir produkto gamintojų santykiai; kaip savininko asmenybės saviraiškos formą; kaip organizaciją, kurioje išreikšta nuosavybės teisės ir sutarčių sistema ir t.t. Prieš pradedant kalbėti apie firmos elgseną, reikia žinoti, kas ji yra, kokių formų, kuo įvairios firmos skiriasi viena nuo kitos ir kuo panašios.

Šio darbo tikslas - išsiaiškinti, kas ir kokios yra verslo organizavimo formos. Savo darbu bandysiu įrodyti, kaip svarbu tinkamai pasirinkti verslo organizavimo formą.

Pavienis savininkas ir partnerinė firma dažniausiai yra smulkaus verslo atstovai, nors kartais net ir vieno asmens verslas gali būti organizuotas korporacijos principu. Antra vertus, didysis verslas yra beveik išimtinai akcinės bendrovės. Paprastai išvystytos rinkos šalyse daugiausia yra individualių firmų (apie 70proc.), tačiau didžiąją dalį produkto sukuria akcinės bendrovės (apie 90proc.). Kodėl taip yra, galime suprasti išsiaiškinę šių formų pagrindinius bruožus, aptarus jų panašumus ir trūkumus. (P.Wonnacott ir R. Wonnacott, 1997, 131psl)

Profesionalios vadybos stoka. (P.Wonnacott ir R. Wonnacott, 1997, 132-133psl).

menedžeriai gali kartais ignoruoti akcininkų interesus.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1367 žodžiai)
  • Ernesta
  • Verslo organizavimo formos referatas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo organizavimo formos referatas (2). (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-organizavimo-formos-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:34
×