Verslo pagrindai konspektas (3)


Įmonė – ekonominio proceso pagrindas. Vienas fizinis asmuo. Įstatinis kapitalas. Bendrovės obligacija. Ne mažiau kaip 5 narius. Fiziniai asmenys. Įmonės metinės pajamos. MB , Uab ir IĮ palyginimas.


Įmonė – tai techninis, socialinis, ekonominis, orientuotas į aplinkos apsaugą vienetas, savarankiškai priimantis sprendimus ir prisiimantis atsakomybę ir riziką.

Įmonės gamybinis turtas neatskirtas nuo savininko asmeninio turto, t. y. už neįvykdytas prievoles savininkas atsako savo turtu.

IĮ steigia vienas fizinis asmuo. IĮ steigėjas nuo įmonės įregistravimo laikomas IĮ savininku. IĮ nuostatai yra steigimo dokumentas, kuriuo vadovaujasi IĮ.

Paprasta išimti pelną. IĮ savininkas bet kuriuo metu gali paimti IĮ pinigus ar kitą turtą savo asmeniniams poreikiams tenkinti.

IĮ nelikviduojant galima pertvarkyti į UAB, MB.

Akcijos – vertybiniai popieriai, patvirtinantys jų savininko teisę dalyvauti valdant bendrovę, teisę gauti dividendą, teisę į dalį bendrovės turto, likusio po jos likvidavimo, ir kt. Dividendas – akcininkui paskirta pelno dalis, proporcinga jam nuosavybės teise priklausančių nominalių akcijų vertei.

UAB įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 2.5 tūkst. EUR. Joje turi būti ne daugiau kaip 250 akcininkų.

Mokestinės lengvatos (jei vidut. darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 289 620 EUR, taikomas lengvatinis 5 proc. pelno mokesčio tarifas vietoje įprasto 15 proc. tarifo).

Galimybė pasitraukti iš verslo perleidžiant akcijas kitiems asmenims arba parduodant verslą.

Tai fizinių ir juridinių asmenų įsteigta įmonė, skirta narių ekonominiams, socialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti. KB turtas atskirtas nuo jos narių turto. Jos nariai įneša lėšas kapitalui sudaryti, tarpusavyje pasiskirsto riziką bei naudą ir aktyviai dalyvauja bendrovės valdyme. KB turi ne mažiau kaip 5 narius. KB nariais gali būti fiziniai ir/ar juridiniai asmenys. Pajinis įnašas – asmens piniginis ar nepiniginis turtinis įnašas į KB. Pajaus dydis nurodomas KB steigimo sutartyje ir įstatuose. Dividendas – KB nariams išmokama pelno dalis, skirstoma proporcingai kiekvieno nario turimo pajaus dydžiui.

MB nariai moka įnašus, kurių dydis ir mokėjimo tvarka nustatomi narių susirinkime, o MB pelnas paskirstomas proporcingai nario įnašo dydžiui. MB perduotas nario įnašas tampa MB nuosavybe. Įnašu gali būti pinigai ar kitoks turtas.

  • Microsoft Word 264 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1777 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Verslo pagrindai konspektas (3)
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo pagrindai konspektas (3). (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-pagrindai-konspektas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:54
×