Verslo pagrindiniai ekonominiai principai


Verslo pagrindiniai ekonominiai principai. Pasirinkimo rinkoje laisvės ir konkurencijos principas. Prekių mainų abipusės naudos pirkėjui ir pardavėjui principas. Pelno siekimo principas. Gamybinės , komercinės paskirties veiklos principas. Ekonominės verslo rizikos principas. Visiškos ekonominės atsakomybės už verslo rezultatus principas. Neperžengimo ribos , už kurios prekiniai mainai nepriimtini principas. Prekės pirkėjo ir pardavėjo savitarpio kontrolės principas. Verslo funkcijos. Verslo rūšys. Gamybinis verslas. Komercinis verslas. Finansinis verslas. Ūkinė veikla. Verslo įmonė. Bankrotų priežąstys. Priežąstys skatinančios imtis savo verslo. Pagrindinės verslo plėtros sąlygos. Išorinė verslo aplinka VERSLO ĮMONĖ. Kapitalo fondas. Kapitalo rūšys. Ilgalaikis turtas. Trumpalaikis turtas. Išlaidos skaičiuojamos. Išlaidos Bendrosios. Pastovios išlaidos. Kintamos išlaidos. Mišrios išlaidos. Netiesioginės išlaidos. Išlaidų klasifikavimas pagal ekonominius elementus. Išlaidų rūšys. Išlaidos pagal vaidmenį gamybos ir pardavimo procesuose. Planinė savikaina. Faktinė savikaina.

Bankrotų priežąstys: žema kompetencija, vadovavimo problemos, nesubalansuota patirtis, šakos ypatybių nežinojimas, neatsakingumas, apgavystės.

Priežąstys skatinančios imtis savo verslo - nepriklausomybės troškimas, pelno siekimas, nedarbas, galimybė dirbti mėgstamą darbą patogiu laiku.

konkurencija ( verčia ieškoti paslaugų rūšių, kurių reikia pirkėjams, kurti naujas kokybiškas prekes ir paslaugas, taikyti efektyvesnius darbo metodus, atsižvelgti į pirkėjų norus, ekonomikos pokyčius)

VERSLO ĮMONĖ- tiekėjai, vartotojai, konkurentai, kreditoriai, ekologija, darbo ištekliai, politika,ekonominė padėtis, įstatymai, technologijos,socialiniai veiksniai.

Kapitalo fondas - gamybos priemonių visuma, egzituojanti ekonomikoje tam tikro laiko momentu.

Žmogiškasis - žmonių išsilavinimas, profesija ir patyrimas, kuris yra gamybos pagrindas;

Ilgalaikis turtas- vertingesnis ir ilgesnį laiką naudojamas turtas, naudojamas ilgiau nei metus.

Trumpalaikis turtas – (apyvartinis) naudojamas ne ilgiau nei vieneri metai, mažiau vertingas ir trumpesnį laiką naudojamas turtas.

Nusidevėjimas - laipsniškas ilgalaikio turto vertes netekimas per jo naudojimo laiką.

Faktinė savikaina – parodo ataskaitos laikotarpiu faktiškai padarytas išlaidas. Ji nustatoma remiantis buhalterinės apskaitos duomenimis.

Išlaidų apskaita yra svarbiausia grandis valdymo apskaitoje. Vienas iš naujų išlaidų apskaitos uždavinių yra konkurenčių išlaidų ir kainų stebėjimas.

Išlaidų apskaitą reikia vertinti ne tik kaip priemonę savikainos mažinimo rezervams nustatyti , bet ir kaip svarbią įmonės valdymo funkciją. Ši funkcija turi būti siejama su kitomis funkcijomis. Šiuolaikinei ekonominės informacijos sistemai reikia pastovios ir operatyvios informacijos.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 154 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1531 žodžiai)
  • Aušra
  • Verslo pagrindiniai ekonominiai principai
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo pagrindiniai ekonominiai principai. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-pagrindiniai-ekonominiai-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 21:00
×