Verslo pagrindų Įmonės finansinės ataskaitos


Santykiniai finansiniai rodikliai. Pelningumo rodikliai. Mokumo rodikliai. Finansinio sverto rodikliai. AB „Rokiškio sūris“ finansinė ataskaita pagal verslo apskaitos standartus. Pelningumas. Mokumas. Įsiskolinimo koeficientas. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai.


Santykinius rodiklius galima suskirstyti į šias grupes:

Įmonių ar organizacijų finansiniai rezultatai yra plati sąvoka ir, priklausomai nuo analizei skiriamų uždavinių, gali būti interpretuojama skirtingai. Prie ūkio subjektų finansinių rezultatų galima priskirti bendrąjį, veiklos, įprastinės veikos pelną, grynąjį pelną (nuostolį), pelno paskirstymo rezultatus ir pan. Galima sakyti, kad pelningumas yra svarbiausias efektyvumo kriterijus ir pagrindinė sąlyga norint tęsti savo veiklą. Pelningumas siejamas su įmonės veiklos rizika, bankrotu ir perspektyvumu. Jo dydis priklauso nuo pardavimų apimties, parduotų prekių ir paslaugų savikainos, veiklos sąnaudų lygio bei finansinių rezultatų. Ypatingą dėmesys yra skiriamas pelningumo rodiklių analizei, nes ši puikiai parodo įmonės veiklos efektyvumą. Darosi vis sunkiau užsidirbti pelną, todėl net ir pelningai įmonei reikia nuolat analizuoti pelningumo rodiklius bei šio reiškinio dėsningumus ir svarbiausia kokybiškai įvertinti svarbiausius veiksnius.

Bendrasis pelningumas - parodo kaip efektyviai įmonė dirbtų jei neturėtų valdymo išlaidų.

Veiklos pelningumas - rodo įmonės vadovų sugebėjimus kontroliuoti sąnaudas ir uždirbti pelną.

Visi šie pelningumo rodikliai yra skaičiuojami naudojant pelno, nuostolio ir ataskaitos duomenis. Tai yra tam tikros veiklos pelną dalijant iš pardavimų.

  • Microsoft Word 1790 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1071 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilina
  • Verslo pagrindų Įmonės finansinės ataskaitos
    10 - 8 balsai (-ų)
Verslo pagrindų Įmonės finansinės ataskaitos. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-pagrindu-imones-finansines-ataskaitos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:54
×