Verslo pagrindų konspektas


Kokia reiksme turi verslas salies ekonomikai. Verslo finansavimo šaltiniai trūkumai ir privalumai.

Verslo egzamino klausimai. Ekonomikos mokslo esmė. Mikroekonomikos ir Makroekonomikos esmė. Kapitalas ir jo rūšys. Paklausos ir pasiūlos savokų esmė. Pagrindinės rinkų struktūrų charakteristikos, jų esmė, privalumai ir trūkumai (monopolinė, oligopolinė, konkurencinė). Smulkaus verslo privalumai ir reikšmė šalies ekonomikai. Kas yra namų ūkis? Kokia jo reikšmė ekonomikai. Įmonė ir jos reikšmė ekonomikai. Verslas ir jo rūšys, jų privalumai ir trūkumai. Pagrindinės verslo įmonių rūšys, jų privalumai ir trūkumai (AB arba UAB; individuali įmonė; ūkinė bendrija (tikroji arba komanditinė); valstybės įmonė; savivaldybės įmonė; žemės ūkio bendrovė; kooperatinė bendrovė; Europos bendrovė; Europos ekonominių interesų grupė). Ką reikia žinoti verslininkui prieš pradedant verslą? Kodėl verslininkai (antrepreneriai) yra linkę užsiimti viena ar kita ekonomikos šaka ir kur slypi jų pranašumai ir sunkumai? Ar verta verslą pirkti (privalumai ir trūkumai)? Kas yra inovacijos? Kokia jų reikšmė verslui? Kas yra verslininkas? Kas yra antrepreneris? Kokios pagrindinės jo savybės? Pagrindiniai verslą skatinantys ir žlugdantys veiksniai. Verslo vadyba (planavimas, organizavimas, kontrolė). Personalo paieška, kaip rasti tinkamą darbuotoją? Verslo valdymo organai (taryba, valdyba, stebėtojų taryba, visuotinis akcininkų susirinkimas, administracija). Įmonių valdymo struktūrų tipai, jų privalumai ir trūkumai. Naujosios (dar vadinama programinė – tikslinė). Verslo finansavimo šaltiniai ir kreditai, jų rūšys, privalumai ir trūkumai (nuosavos ir skolintinos lėšos, akcijos, vertybiniai popieriai, venture kapitalas, lizingas, parama iš ES fondų). Ką reikia žinoti verslininkui norint pasiskolinti? Mokesčių sistema Lietuvoje ir mokesčiai verslui (pajamų mokestis, pelno mokestis, PVM ir kiti). Marketingas ir jo esmė. Produkto reklama, jos esmė ir rūšys (telereklama). Ryšių su visuomene instrumentai. Asmeninis pardavimas ir jo esmė. Įmonės tinklapis ir jo funkcijos. Verslo planas ir jo esmė. Kodėl reikia verslo plano? Pagrindinės verslo plano dalys.

Kapitalas – visa tai, kad naudojama arba bus naudojama gamybos procese. Pastatai,, įrenginiai, pinigai, akcijos, obligacijos...

Kai kurie gaminiai turi individualių savybių, būna ir standartizuotų gaminių.

Trūkumai: Gamybos procesas negali vykti be darbo objektų, kuriuos sudaro žaliavos, pagalbinės medžiagos.

Privalumai: atvirkščiai nei gamybinėje verslininkysteje aprūpinimas gamybos ištekliais yra paremtas mainais.

Privalumai: remiantis juridiniais įstatymais, finansų organizacija gali ir pati atlikti vertybinių popierių emisiją ir juos parduoti.

Bendrovės steigėjui privlu būti akcininku. Bendrovės steigimo sutartis sudaroma, kai steigėjų 2 arba daugiau, jei 1 surašomas steigimo aktas.

Ribota civilinė atsakomybė. Įmonę valdo visuotinis akcininkų susirinkimas, stebėtojų taryba, valdyba, bendrovės vadovas.

Kapitalo saininkų skaičius 1asmuo. Neribojamas įstatinio kapitalo dydis. Paprasta steigimo procedūra.

IĮ savininkas negali būti kitų IĮ savininkas. Neribota civilinė atsakomybė. Neribota turtinė atsakomybė.Ribotos galimybės didinti kapitalą.Savininkui mirus, įmonė likviduojama.

Neribojamas įstatinio kapitalo dydis. Visi tikrieji nariai bendru susitarimu paskiria narius, kurie valdo įmonę. Tikrasis narys gali:

Kooperatinės bendrovės steigėjais (nariais) gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys.

Žinoti aiškiai apibrėžtą verslo kryptį, įvertinti rinką, konkurentus, numatyti pajamas, sąnaudas, pelną, jeigu reikia papildomo finansavimo, išsiaiškinti bankų, lizingo bendrovių keliamus reikalavimus, žinoti sąlygas, kurias turės tenkinti gaudamas įvairių valstybės institucijų leidimus, suplanuokite savo veiksmus marketingo srityje.

Gamyba. Gamybai pradėti reikalingos didelės lėšos, todėl ir rizikos laipsnis joje gerokai didesnis, negu didmeninėje ar mažmeninėje prekyboje, ar paslaugų sferoje, tačiau čia gaunamas pelnas taip pat didesnis. Mažai kas iš verslininkų ryžtasis imtis veiklos, pvz., medžio apdirbimo, siuvimo, staklių gamybos srityse, nors ten yra plačios galimybės verslininkystei. Daugiausiai galimybių naujovėms yra būtent gamyboje, nes ji sukuria prekę. Mažiausiai didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje, paslaugos užima tarpinę padėtį.

Didmeninė prekyba. Verslininkas, užsiimantis didmenine prekyba, turi mažiau klientų nei mažmenininkas, nes daugelis jų perka prekes nuolat ir dideliais kiekiais. Paprastai verslininkai imasi šios verslo šakos tik po ilgos stažuotės tokio tipo įmonėse. Didmeninė prekyba – tai amžinas balansavimas, kai dažnai tenka raminti pirkėją, kurio užsakytų prekių nepristatė, arba vaikytis tiekėją, kuris to užsakymo neįvykdė.

Mažmeninė prekyba. Mažmeninėje prekyboje dažniausiai steigiamos specializuotos parduotuvės, kurios giliai apima siaurą rinkos dalį. Nemaža dalis verslininkų veiklą pradeda mažmeninėje prekyboje siekdami kuo greičiau padidinti savo parduotuvių skaičių. To pavyzdys būtų frančizė (verslininkai parduoda teisę į savo prekės ženklą, plečia savo veiklą, bet investuoja tik nedidelius savo finansinius resursus).

Paslaugos. Kadangi pradėti ir valdyti verslą paslaugų sferoje galima net neišėjus iš namų, toks verslas yra vienas populiariausių antreprenerių tarpe. Nors šioje veiklos srityje daugiausia sugaištama savo asmeninio laiko, tačiau ši šaka yra labai patraukli, nes yra atvira naujovėms bei nereikalauja daugybės pagalbininkų. Paslaugų sferoje stambios įmonės nėra pavojingos smulkioms. Čia kur kas pavojingesnis yra vartotojas, pradedantis teikti paslaugas pats sau.

Pirkdamas įmonę, verslininkas gali prognozuoti jos veiklą. Tačiau pradedant verslą nuo 0 jam nereikia perimti kito verslininko jau padarytų klaidų, nereiks perimti buvusio savininko įsipareigojimų, jis pats gali pasirinkti tiekėjus, įrengimus, atsargų struktūrą, įmonės vietą, darbuotojus. Taip pat pradedantysis gali pats susirasti savo vartotoją.

  • Verslas Konspektas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (3923 žodžiai)
  • Margarita
  • Verslo pagrindų konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo pagrindų konspektas. (2013 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-pagrindu-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:47
×