Verslo planas. Kaip rašyti verslo planą?


Kaip pradeti rasyti verslo plana. Rasau verslo planus. Kaip parašyti verslo plana. Kaip rasyti verslo plana apie kirpykla?. Kaip rasyti plana. Verslo planus rasau. Kaip pateikiamas verslo planas. Kaip rasyt plana. Biznio planas verslui pradeti. Rasau verslo planus paskolai gauti.

Mokymo tikslai. Paaiškinti kam reikalingas verslo planas. Apibūdinti, kas tai yra verslo planas. Išvardinti reikalavimus verslo planui. Išnagrinėti verslo plano rengimo tvarką. Išanalizuoti verslo plano rengimo etapus. Apibūdinti verslo plano struktūrą. Išsiaiškinti, kaip reikia pateikti verslo planą. Supažindinti, kaip reikia rašyti atskirus verslo plano skyrius. Apibūdinti atskirų verslo plano dalių turinį.

Prieš pradedant veiklą reikia gerai apmastyti ir suplanuoti. Vienas iš svarbesnių etapų, norint pradėti savo verslą ar jį išplėsti, yra verslo plano rengimas. Verslo plano užduotis nėra vien tik aptarti veiklos detales, ji kartu privalo vesti į svarbiausią tikslą – pelną. Be tokio plano jūs negalite tikėtis nei būsimų verslo partnerių, nei finansinės paramos. Juk pinigų dažniausiai trūksta ne tik verslo pradžioje, bet ir vėliau, tol, kol gyvuoja pats verslas. Todėl gerai parengtas verslo planas gali būti naudingas ne tik norint imti paskolą ir pradėti verslą. Atlikus išsamius skaičiavimus ir deramai ištyrus rinką gali paaiškėti, kad to verslo neapsimoka net pradėti.

Tai kas gi yra verslo planas? Daugelis įsivaizduoja, kad tai dokumentas, reikalingas tik paskolai gauti. Gali būti ir taip. Tačiau jis gali būti ir nuolatinis įmonės vadovo darbo įrankis, kuriuo jis kasdien naudojasi ir dažnai tobulina.

Verslo planas – tai dokumentas, kuriame pateikiama verslo sumanymo esmė, naujo verslo esamoji padėtis, numatomi įvairūs poreikiai bei laukiami rezultatai.

Plane reikia numatyti trumpalaikius ir ilgalaikius firmos veiklos tikslus, būsimųjų produktų ar paslaugų ypatybes, būsimąją rinką ir galimybes pasiekti tai, ką suplanuosite, galimus veiksmus, jei pasisektų aplinkybės.

Verslo plano sudarymas priverčia jo sudarytoją nagrinėti įvairius sumanymo aspektus, iš anksto numatyti galimus sunkumus ir parengti jų sprendimą. Verslo planas reikalingas ir verpradėdami savo veiklą jausitės kur kas tvirčiau, jei pats sudarysite savo verslo planą. Tuomet žinosite kiekvieną smulkmeną , kiekvieną skaičių savo parengtame verslo plane ir juo galėsite vadovutis tarytum žemėlapiu, kuris padės pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Verslo plano sudarytojas priverstas įvairius atsakymų variantus įsivaizduoti, žinoti, kaip jis pasielgs vienu ar kitu atveju, geriau pasirengti sunkumams iš anksto ir numatyti, kaip juos įveiks. Būsimąsias savo veiklos klaidas ir trūkumus geriau pastebėti rašant, negu patirti praktiškai. Be to, rašydami verslo planą susipažinsite su planavimo procesu. Juk rengiamame verslo plane neįmanoma visko numatyti. Todėl įsisavinę planavimo procesą galėsite operatyviai reaguoti į neišvengiamus verslo aplinkos pokyčius.

Realus ir išsamus verslo planas jums bus nuolatinis pagalbininkas versle, visus įtikins, kad projektas yra gerai apgalvotas.

Verslo planas turi parodyti, kas yra pristatanti firma, ko ji siekia ir kokiais keliais nori toliau eiti.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2011 m.
  • 38 puslapiai (9883 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antanas
  • Verslo planas. Kaip rašyti verslo planą?
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo planas. Kaip rašyti verslo planą?. (2011 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-planas-kaip-rasyti-verslo-plana.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:21
×