Verslo planas UAB “Kertinga”


Įvadas. Verslo idėja. Įžanga. Įmonės charakteristika. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Darbo pasidalijimas ir kooperavimas. Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka. Pagrindinės veiklos kryptys. Socialinė. Atsakomybė. Planavimas ir strateginis valdymas. Įmonės misija ir vizija. Organizavimas. Kontrolė. Koordinavimas. Vadovavimas. Darbo ir darbo užmokesčio organizavimas. Organizacijos kultūra. Literatūra.

Įmonė (firma) yra savo firmos vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas įstatymų nustatyta tvarka tam tikrai komercinei - ūkinei veiklai. Įmonę sudaro medžiaginių - daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų (finansinio ir nematerialaus turto), jos teisių ir pareigų kompleksas (Lietuvos respublikos įmonių įstatymas nr. I-528, 1994 liepos d. ).

Firmos kūrimas - įvairiausių veiksnių įtakojamas procesas, kurio tikslas yra sėkmingai funkcionuoti ir gauti pelną. Kelias iki šio tikslo, kurį nori pasiekti daugelis, yra ilgas ir sunkus. Todėl nenuostabu, kad tai pavyksta ne visiems.

Pagrindinį vaidmenį šiame procese atlieka verslininkas - tai žmogus, kuris realizuodamas savo idėjas, kuria įmonę savo ar pritrauktomis lėšomis ir siekia gauti pelną.

Verslininko veiksmus apsprendžia aplinka, kurioje jis veikia. Verslo aplinka vadinamos visos išorinės sąlygos, turinčios kokią nors įtaką verslininko priimamiems sprendimams - tai visuomenė, kurioje veikia verslininkas, teisinių, socialinių, ekonominių ir techninių bei technologinių sąlygų visuma.

Konkurencinės ekonomikos sąlygomis kiekvienos įmonės tikslas – išlikti, plėstis arba gauti pelną. Dėl konkurencijos analizuojamas organizacijos vadovai nepanoro viešai skelbti įmonės pavadinimo bei tikslios veiklos rezultatų. Tuo tiniekada nereikia bijoti konkurentų reikia žinoti, kad visada yra tokių sričių, kuriose galima pasireikšti sėkmingiau, išradingiau.

Tokiais šūkiais vadovaujantis, sukaupus didelį gamybinį, techninį ir žmogiškąjį potencialą, 1994 m. Buvo įkurta uždaroji akcinė bendrovė kertinga , kuri palyginti per ilgą laiko tarpą sugebėjo užimti nemažą Lietuvos rinkos dalį bei išeiti už jos ribų.

Uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos turtinės atsakomybės įmonės, turinčios juridinio asmens teises, kurių kapitalas padalytas į akcijas. Akcinis kapitalas nuosavybės teise priklauso akcinei bendrovei kaip juridiniam asmeniui.

Akcininkai yra bendrovės nariai, kuriais tampama įstatymų numatyta tvarka įsigijus akcinės bendrovės arba uždarosios akcinės bendrovės akcijas. Akcininkais gali būti fiziniai asmenys, juridiniai asmenys ir valstybė, kurią atstovauja atitinkamas valstybės organas.

Akcininkai turi nuosavybės teisę į akcijas. Uždarosios akcinės bendrovės akcijų cirkuliacijos sfera yra uždara, jei valstybinio turto (akcijų) pardavimą reglamentuojančiuose įstatymuose nenumatyta kitaip.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2010 m.
  • 28 puslapiai (7128 žodžiai)
  • Universitetas
  • Verslo planas UAB “Kertinga”
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo planas UAB “Kertinga”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-planas-kertinga.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:22
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo