Verslo planas viešbutis Vaidila


Įvadas. Situacijos analizė. Viešbučio steigimas. Viešbučio paslaugos. Kategorija. Viešbučio patalpos. Viešbučio įregistravimas. Viešbučio padaliniai. Darbuotojai. Viešbučio darbuotojo savybės. Personalo poreikio nustatymas. Darbuotojų funkcijos. Darbo užmokesčio fondas. Rėmimas. Finansinė dalis. Naudota literatūra.


Tyrimo objektas. Šio darbo tyrimo objektas yra naujai steigiamas viešbutis Alytuje “Vaidila”.

Rajono centras - Alytaus miestas. Nuo sostinės Vilniaus Alytus nutolęs 116 km, nuo laikinosios sostinės Kauno - 69 km, nuo jūrų sostinės Klaipėdos – 292 km.

Alytaus miesto teritorija užima 34 km2. Alytuje gyvena 77,2 tūkst. žmonių.

Alytuje yra 3 pašto skyriai, autobusų stotis, geležinkelis, oro uostas, 47 švietimo įstaigos, 4 katalikų bažnyčios, viešoji biblioteka, rajonotyros muziejus, teatras, ligoninė. Mieste įsteigta 40 akcinių bendrovių, 471 uždaroji akcinė bendrovė, apie 2 tūkst. individualių įmonių, 6 komercinių bankų skyriai. Alytaus mieste įsteigtas Turizmo informacijos centras.

Į Alytaus rajoną galima atvažiuoti geležinkeliu, maršrutiniais autobusais ar individualiomis transporto priemonėmis. Alytaus rajoną kerta automagistralė, jungianti Vilnių per Lazdijus su Lenkija, bei Kauną per Lazdijus su Lenkija ir geležinkelis, einantis iš Marijampolės į Alytų.

Beveik 90% į Pietų Lietuvos rekreacines zonas atvykstančių turistų yra Lietuvos gyventojai. Iš jų didžiausią dalį sudaro aplinkinių rajonų ir didžiųjų miestų gyventojai. Apie 10% sudaro užsienio šalių turistai iš Vakarų Europos ir NVS šalių.

Į Alytaus rajoną atvykę užsienio turistai nesudaro ir 1% bendro turistų skaičiaus. Dažniausiai užsienio turistai atvyksta į Alytaus miestą. Statistikos departamento duomenimis, Alytaus mieste apgyvendinimo įstaigose 2002 m. buvo apsistoję 2,3 tūkst. turistų, iš jų 1,3 tūkst. užsieniečiai. Vidutiniškai kiekvienas iš jų miesto apgyvendinimo įstaigose praleido 1,8 dienos.

Dalis užsienio turistų buvo atvykę vykstant regione kultūriniams renginiams. Dalis užsienio turistų, buvo atvykę tik profesiniais tikslais. Likusi dalis užsienio turistų į Alytaus miestą bei rajoną atvyksta pažintiniais tikslais. Užsieniečiai kol kas nelinkę praleisti regione ilgesnį laiko tarpą. Alytaus rajono aplankymas dažniausiai būna sudėtinė pažintinės kelionės po Lietuvą dalis.

Iš kitos pusės, Alytaus rajonas nepasiruošęs priimti užsienio turistų, nesukuria jiems patrauklių sąlygų nei pažintiniam, nei poilsiniam, nei dalykiniam turizmui.

Alytaus regione apsilankančius turistus galima skirstyti į dvi sąlygines grupes:

 stacionarūs (poilsio namai ir bazės, stovyklavietės, kaimo sodybos).

Mobilūs turistai sudaro apie 25% visų Alytaus rajono turistinių zonų lankytojų. Mobilūs turistai didžiausią reikšmę teikia susisiekimo infrastruktūrai, informacijai keliuose ir žemėlapiuose, trumpalaikio poilsio vietų įrengimui.

Per pastaruosius kelis metus atvykstančių į Alytaus apskrities rajonus turistų iš kaimyninių šalių skaičius išaugo daugiau kaip du karto. Tokia tendencija rodo, kad ir Alytaus rajonas galėtų vėl tapti svarbia atostogų praleidimo vieta piliečiams iš NVS ir Izraelio. Tikimybė, kad ženkliai didės turistų iš Vakarų skaičius, yra labai maža.

2002 m. Alytaus mieste buvo 2 viešbučiai ir 1 motelis. Alytaus miesto viešbučiuose ir motelyje yra 47 numeriai (2 apartamentai, 6 liuksai, 26 vienviečiai, 10 dviviečių ir 5 triviečiai), juose - 68 vietos. Nors Alytaus rajone nėra daug verslo objektų, verslo turistų srautas nėra didelis, tačiau esamas viešbučių potencialas šiam rajonui nėra pakankamas.

Stingant aukštos kokybės paslaugas teikiančių viešbučių, nakvynės kaina yra aukšta, bet neatitinka paslaugų kokybės. Pagal naujus kokybės standartus svečias, gyvenantis viešbutyje, turėtų turėti teisę reikalauti, kad būtų išvalyta apranga ar avalynė, išskalbti baltiniai, į kambarį pristatytas maistas.

Viešbučio aptarnavimo sferoje pasigendama naktinių pramoginių renginių, informacijos apie naujausius įvykius Lietuvoje ir regione, viešbučio paslaugas, transporto judėjimo grafikus, renginius bei pramogas Alytaus mieste, rajono turistinių schemų.

Rekonstruojamas viešbutis - restoranas “Vaidila” yra miesto centre, šalia miesto savivaldybės Rotušės pastato. Strateginė viešbučio vieta puiki ir tuo, kad čia nėra panašaus profilio objektų, šalia viešbučio yra daug automobilių parkavimo aikštelių bei verslo bendrovių. Tai turėtų lemti sėkmingą viešbučio - restorano veiklą.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (6552 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Verslo planas viešbutis Vaidila
    10 - 9 balsai (-ų)
Verslo planas viešbutis Vaidila. (2016 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-planas-viesbutis-vaidila.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 04:38
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo