Verslo planavimas kursinis darbas


Lentelių sąrašas. Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Verslo idėjos realizavimas. Verslo idėja. Įmonės pobūdžio nustatymas. Įmonės steigimo vieta. Rinkos dydžio nustatymas. Būtinasis biudžetas. Vartotojų poreikių analizė. Paslaugos kainos skaičiavimas. Pelno lūžio taško skaičiavimas. Kainų palyginimas su konkurentais. Marketingas. Galimybių analizė. Ssgg analizė. Pest analizė. Verslo finansavimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Lietuva krepšinio šalis, tačiau lietuviai yra pasiekę aukštų rezultatų ne vien krepšinyje. Su aukštais sportininkų pasiekimais auga ir susidomėjimas jų atstovaujama sporto šaka. 2013 metais Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) užsakymu atliktas Spinter sociologinis tyrimas parodė, kad krepšiniu Lietuvoje domisi 56%, futbolu – 18%, automobilių sportu – 15%. Taigi, sociologinio tyrimo duomenims, automobilių sportas Lietuvoje yra trečias pagal popoliarumą, mūsų šalyje vyksta vis daugiau tarptautinių šios šakos renginių, lenktyninkai taip pat demonstruoja gerus pasirodymus, todėl populiarumas yra natūralus. Nepaslaptis, kad dauguma lenktyninkų savo karjerą pradeda nuo kartingų. Todėl atsižvelgiant į visus šiuos dalykus, buvo nuspręsta atidaryti kartodromą, tokiu būdu dar labiau populiarinti automobilų sportą, ypač tarp jaunų žmonių.

Prieš įgyvendinant bet kokią verslo idėją, būtina išanalizuoti visus galimus jos steigimo aspektus – kiek kainuos idėjos įgyvendinimas, nustatyti konkurentus, išanalizuoti potencialius klientus, įvertinti įmonės galimas stipriąsias bei silpnąsias puses.

Kaip jau buvo minėta anksčiau, šiame kursiniame darbe, bus analizuojama įmonės, kuri užsiims kartingų nuoma bei kitomis su kartingų sportu susijusiomis paslaugmis, stegimo galimybės. Verslo idėja – atidaryti kartodromą, kuriame bus galima organizuoti varžybas, vykdyti treniruotes bei važinėtis kartingais laisvalaikiu visiems norintiems.

Pirmas žingsnis, steigiant bet kokią įmonę yra nustati kokio pobūdžio įmonę steigti yra patogiausia, nuspręsti įmonės dydį bei lokaciją.

Steigiama įmonė užsiims kartingų bei trąsos kartingų lenktynėms nuoma ir treniruočių rengimu, t.y. įmonė teiks tik paslaugas ir pati negamins jokio produkto ar prekės.

Įvertinkime UAB ir IĮ privalumus ir trūkumus

Visas įmonės kapitalas dalinamas į akcijas, galima pritraukti papildomų lėšų leidžiant naujas akcijas bei perleisti akcijas kitiems asmenims norint pasitraukti iš verslo.

Jei darbuotojų ne daugiau kaip 10 ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 300 000 Eur, taikomas lengvatinis 5% pelno mokesčio tarifas, vietoj įprasto 15%.

Išanalizavus skirtingų tipų įmonių skirtumus ir pasirinkus, kuris įmonės tipas geriausiai tinkamas steigimai įmonei, kitas svarbus žingsnis nuspręsti įmonės steigimo vietą. Prioritetas kartodromo steigimui yra Lietuva, kadangi idėja yra skatinti lietuvių domėjimąsi automobilių sportu, tačiau apsvarstykime galimybę steigti verslą kaimyninėja Lenkijoje.

Kaip jau buvo minėta, ši verslo idėja nepritrauks žmonių iš visos Lietuvos, todėl reikia apsvartyti, kuriame mieste steigti kartodromą. Didieji Lietuvos miestai turi po ne vieną kartingų trąsą, todėl, nors juose gyventojų ir daugiau, tačiau tuo pačiu ir didesnė konkurencija. Marijampolėje, šiuo metu, nėra nei vienos veikiančios kartingų trąsos. Šiame mieste yra nemažai automobilių entuziastų, jame ir aplink jį esančiose apylinkėse vyksta nemažai tarptautinių renginių, susijusių su automobilių sportu. Atsižvelgiant į tai, nuspręsta atidaryti kartodromą Marijampolėje.

Prieš imantis bet kokio verslo, būtina nustatyti rinką, išanalizuoti, kokia yra visa rinka, kokia yra potenciali rinka ir kokią rinką tikimasi pasiekti. Jeigu nustatytas potencialus pasiekiamų vartotojų skaičius yra per ne lyg žemas, vertėtų apsvartyti galimybes ieškotis kitos rinkos, keisti ar visiškai atsisakyti verslo idėjos.

Kartingai vadinami viena demokratiškiausių sporto šakų, trąsoje gali varžytis visi, nuo pradinuko iki į penktą dešimtį įkopusio žmogaus, taigi visa rinka yra gana plati. Imkime, kad mūsų paslaugomis naudosis žmonės nuo 7 iki 59 metų gyvenantys Marijampolės apskrityje.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 337 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3271 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Verslo planavimas kursinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Verslo planavimas kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-planavimas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:19
×