Verslo planavimas referatas


Įvadas. Verslininkystės ir verslo samprata. Verslininkystė. Verslininkystės rūšys. Verslo samprata. Įmonės ir jų valdymo samprata. Įmonių samprata. Valdymo samprata. Verslo planavimas. Verslo plano reikšmė. Verslo plano rengimo pagrindinės taisyklės. Išvados. Rekomendacijos. Literatūros sąrašas.

Gamyba nuolat atnaujinama, apimant materialines vertybes, darbo jėgą ir gamybinius santykius, tai vadinamoji reprodukcija. Rinkoje skiriamos šios verslininkystės rūšys:

a) Gamybinė (prekių gamyba, paslaugų teikimas).

b) Komercinė (prekių, pinigų, prekybos, mainų operacijos, kurių pagrindas pirkimo ir pardavimo sandoriai).

c) Finansinė (ypatinga, nes prekės yra pinigai).

Verslininkui gamybininkui, kad pradėtų gamybą, svarbūs šie gamybos veiksniai (darbo jėga, gamybinis fondas, informacija). Verslininkui būtinos ir kitos paslaugos (statybos, transporto, apskaitos ir pan.), tam jis gali samdytis iš šalies - asmenis ar organizacijas. Netiesioginiai verslininkystės dalyviai yra įvairios rinkoje esančios valstybinės ir privačios organizacijos, kurios siejamos su fiskaline politika.Verslininko gamybininko aplinka pavaizduota 4 paveiksle.

Verslininkystės rūšys yra glaudžiai susiję, viena kitą papildo, viena be kitos rinkoje negali egzistuoti. Visos verslininkystės rūšys veikia sėkmingai, jei piniginės įplaukos viršija pinigines išlaidas.

Verslo įmonės, veikiančios tam tikroje aplinkoje ir siekiančios tam tikro tikslo (gauti pelno, įsitvirtinti rinkoje ir pan.), veikla turi būti valdoma, o tai reiškia, kad joje vykstantys procesai turi eiti tam tikra tvarka, būti derinami tarpusavyje. Tai sudėtingas uždavinys, nes verslo įmonės apima ne tik jos vidų, bet ir įmonės aplinką. Valdymas – kryptingas valdančiojo lygio poveikis valdomąjam, siekiant bendro tikslo. Kokie valdymo metodai naudojami plačiau, dažniau, kokie rečiau, mažiau, dažniausiai priklauso nuo valdymo lygio, valdymo stiliaus, vadovo. Dažniausiai vadovas naudoja keletą valdymo metodų, juos tobulina, keičia atsižvelgdamas į darbo rezultatus. Įstatymai reikalauja, kad darbdavio ir darbuotojo santykiai būtų įforminti raštiškomis darbo sutartimis, darbo apmokėjimas organizuojamas pagal patvirtintus įkainius, tarifinius atlygius, darbo apmokėjimo ir materialinio skatinimo nuostatus. Todėl tam tikrų metodų naudojimas yra įmonėms privalomas, numatytas įstatymuose ar Vyriausybės nutarimuose. Tačiau socialinių psichologinių metodų naudojimas įmonės valdyme daugiau priklauso nuo vadovo tipo, jo valdymo stiliaus, vadovo ir pavaldinių tarpusavio santykių.

Verslo planas padės nuspręsti, ar idėją verta įgyvendinti, numatyti, kas gali trukdyti. Per šį etapą svarbiausia nieko neišleisti iš akių ir nepasimesti tarp smulkmenų. Reikia parengti veiklos ir pirmąjį biudžeto planus, kuriuose numatyta ir aprašyta plėtra, gamyba, rinkodara, pardavimas ir finansai.

3.2 Verslo plano rengimo pagrindinės taisyklės

Rengiant verslo planą yra būtina atsižvelgti į dažniausiai pasitaikančias nesėkmingo verslo priežastis. Apgalvojant šias priežastis, galima į planą įtraukti priemones, padėsiančias jų išvengti:

Verslas, įmonės ir valdymas yra neatsiejami dalykai. Kiekvienas žmogus nori turėti kuo daugiau pinigų ir žinoma, kuo lengviau juos uždirbti. Suvokiant verslo sampratą ir turint idėjų, galima pradėti mąstyti apie nuosavą verslą, tačiau, tai tik pati pradžia. Yra svarbu suprasti kas tai yra įmonė, jos valdymas ir visi kiti veiksniai susiję su šia sritimi. Išsianalizavus visas sąvokas galima pradėti galvoti apie verslo planą, kurį ir yra svarbiausia turėti, norint pradėti verslą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 70 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2755 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytas
  • Verslo planavimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo planavimas referatas. (2016 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-planavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:32
×