Verslo plano rengimas bankams


Verslo plano ruosimas. Verslo planai bankams. Verslo plano pavyzdys. Verslo plano rengimo taisykles. Verslo plano sudarymas bankui.

Verslo plano, skirto bankų paskoloms gauti ir rizikos kapitalo fondams pritraukti, rengimo vadovas. Įvadas. Verslo plano turinys. Tipinis verslo plano turinys. Santrauka. Finansų planas. Verslo modelis. Galimybė. Rinka. Rinkos analizė: tikslinės rinkos dydis ir augimo potencialas. Konkurentų analizė – pozicionavimas konkurentų atžvilgiu. Platesnio konteksto analizė. Reikalingi instrumentai ir ištekliai. Rinkodaros planas. Verslo sistema ir vadybos komanda. Finansiniai ištekliai. Rizika: pagrindinių prielaidų akcentavimas. Išvados.

Dažnai sakoma, kad gera verslo idėja visada sulauks palaikymo, net ir blogais laikais. Galbūt turėtume žengti toliau: gerai pristatyta gera verslo idėja (beveik) visada sulauks palaikymo. Vienas dalykas yra turėti gerą verslo idėją, kitas – sugebėti ją pristatyti. Todėl daugybė knygų ir straipsnių aprašo verslo plano rengimo procesą.

Gero verslo plano parengimas yra labai svarbus ir verslininkui, ir investuotojui. Investuotojai reikalauja aiškaus verslo plano, kad galėtų atsirinkti vertingus verslo projektus. Siekdami įtikinti investuotojus, kad verslo idėja yra puiki, verslininkai investuoja daug laiko ir energijos į verslo plano rengimą. Tokio plano parengimas ne tik padeda verslininkui gauti finansavimą, bet ir numato gaires jo verslo idėjos progreso kontrolei. Taigi verslo planas padeda struktūrizuoti ir fokusuoti mintis. Verslo planas nėra tik priemonė gauti finansavimą. Jis taip pat padeda verslininkui aiškiau strategiškai mąstyti ankstyvojoje verslo fazėje ir numato gaires verslo ateičiai.

Pagrindinė šio vadovo tema yra verslo plano turinys: kas turėtų ir ko neturėtų būti verslo plane. Verslo planas nėra dokumentas, pilnas entuziastingų nuorodų į klestinčią, bet neapibrėžtą ateitį. Verslo plano turinio tyrimai parodė, kad daugumoje verslo planų per daug laiko ir energijos iššvaistoma skaičiams ir per mažai skiriama informacijai, kuri tikrai svarbi protingiems investuotojams. Verslininkai turėtų žinoti, kad tokie investuotojai permato finansines naujo verslo prognozes ir dažnai tikisi perdėtų pardavimų/ pelno skaičių. Todėl verslo plane turi būti pateiktos realios, faktais pagrįstos pardavimo ir pelno/nuostolių prognozės. Įvertinant rinkos nepastovumą, tai nėra lengvas uždavinys, tačiau reikia pastebėti, kad investuotojai vertina mėnesines arba ketvirčio prognozes, apimančias metų arba ilgesnį laikotarpį.

Verslo planas turi būti sąžiningas siūlomo verslo stipriųjų ir silpnųjų pusių bei verslo modelio įvertinimas. Iš esmės, pristatydamas įmonės verslo planą, verslininkas stengiasi atsakatsakymas į šiuos tris klausimus reiškia, kad verslininkas koncentruojasi į svarbiausius įmonės sėkmės arba nesėkmės veiksnius. Todėl verslo planas turėtų aprašyti pajamų modelį, veiklos kaštus ir naujai įmonei būtiną kapitalą.

Naujos įmonės verslo logikos išaiškinimas ir pristatymas yra svarbi verslo plano dalis. Be to, rizikos kapitalistai ar kiti investuotojai ypatingą dėmesį skiria naujos įmonės vadybos komandos patirčiai, kompetencijai ir pasišventimui.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (3994 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Verslo plano rengimas bankams
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo plano rengimas bankams. (2010 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-plano-rengimas-bankams.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 11:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo