Verslo prezentacija Pasiruošimas prezentacijos pristatytmui


Įvadas. Verslo prezentacijos plano struktūra. Auditorijos baimės įveikimas. Auditorijos sudominimas ir valdymas. Esminės prezentacijos klaidos. Vaizdinės priemonės. skaidrių parengimas. Išvados. Literatūra.


Dėstyme privaloma visais turimais argumentais pagrįsti pristatymo teiginius, tikslą. Kur tik galima, naudojami konkretūs pavyzdžiai, detalės ar iliustracijos. Asmeninė patirtis susijusi su pranešimo tema padidins įtikinamumą ir padarys pranešimą dar įdomesnį. Tai turi didelę reikšmę pranešimo sėkmei. Būtina susikoncentruoti ties pačia svarbiausia informacija, kurią reikia pateikti, kad auditorijai nepabostų klausytis pranešėjo. Kad nebūtų slopinamas auditorijos mąstymas jokiu būdu negalima pranešimo perkrauti faktais. Sklandus dėstymas bus dar vienas žingsnis į rezultatyvų pristatymą.

Pranešimas baigiamas apibendrinant pateiktą informaciją, pagrindinius teiginius, išvadas. Pranešimo laikas privalo būti suplanuotas taip, kad liktų pakankamai laiko nuosekliai išvadai. Jei prezentacija tęsiasi ilgiau nei buvo tikimasi, reikia sutrumpinti išvadas, tačiau niekada jų visiškai nepašalinti. Tokiu atveju pranešimui truks prasmingos pabaigos, kurioje būtų pateikiamos pagrindinės idėjos išvados. Manoma, kad žmonės daugiausiai prisimena tai, kas buvo pasakyta pabaigoje, todėl būtina klausytojams palikti gerą įspūdį ir užtikrinti teigiamas emocijas. Būtina padėkoti už dėmėsį ir tinkamai atsakyti į auditorijos užduotus klausimus po pristatymo. (3, 10)

Apibendrinant galima teigti, kad be tinkamo verslo prezentacijos plano nebus išsiversta. Kalba bus nesklandi, padrika, sunkiai suprantama auditorijai. Pristatymas neturintis įžangos, dėstymo ar pabaigos iš karto taps nevykusiu. Tinkamai suplanuotos pagrindinės pristatymo dalys užsitikrins auditorijos dėmesį ir pranešimo sėkmę. Jau įvade būtina sudominti klausytoją kažkuo ypatingu, dėstyme negalime prarasti auditorijos dėmesio, na ir galiausiai pabaigoje reikia viską išdėstyti taip, kad klausytojas išeitų įsisavinęs informaciją ir patenkintas pristatymu. Žinoma, geras pristatymo planas nebus parengtas per vieną ar netgi kelias dienas, tai sudėtinga ir atsakinga užduotis reikalaujanti nemažai darbo. Tačiau juk verta pasistengti, kad verslo prezentacija būtų nepriekaištinga.

Reikia suvokti, kad pasakyti efektingą kalbą viešai yra menas. Daugumai tai nėra paprasta padaryti be ilgo pasiruošimo. Blogiausia kas gali atsitikti neįveikus kalbėjimo baimės: suklupimas ant pakylos, sustingimas, kalbos pamiršimas, drebulys, mikčiojimas, nuraudimas. Yra daug naudingų patarimų, kurie padeda įveikti kalbėjimo baimę. Geriausia prezentacija yra ta, kuri yra surepetuota daugelį kartų, kuo laisvesnis jautiesi stovėdamas prieš auditoriją, tuo natūralesnė tavo kalba.

JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas teigia, jog vienintelis dalykas, kurio turėtume bijoti, yra pati baimė. (5, 32) Šis prezidento teiginys aiškiai pasako, kad įveikus baimę kelias į sėkmingą pristatymą garantuotas. Žinoma, tai padaryti nėra lengva, galbūt kažkam tai netgi neįveikiama proplema, tačiau viskas yra įmanoma. Juk oratoriais nėra gimstama, jais tampama, todėl didelis indėlis į pristatymo pasiruošimą nugramzdins baimę į paskutinę vietą.

Pripažinus pakylos baimę reikia dėti visas pastangas jai įveikti. Padėti gali malonus prisiminimas iš praeities; žiovaujimas prieš pranešimą, tai padės atpalaiduoti gerklės ir burnos raumenis; šypsojimasis auditorijai. Verta pameginti įsivaizduoti, kad auditorijai reikalinga pagalba ir pranešimas yra būtent tai ko jiems reikia. Bandyti nuspėti klausimus, kurie gali būti pateikti po pristatymo taip pat leis jaustis labiau užtikrintiems. Praverstų susirasti veidrodį ir įsitikinti, kad išvaizda puiki, nėra jokių dėmelių ant drabužių ar veido, taip galva nebus apkrauta nereikalingomis mintimis. Susikoncentravimas tik į tą auditorijos dalį, kuri bus nusiteikusi klausytis pranešimo sumažins baimę, nes bus matoma auditorijos dalis, kuriai pranešimas išties svarbus. Galiausiai verta prisiminti, kad auditorija pastebi dešimt kartų mažesnį jaudulį nei iš tikrųjų jaučia pranešėjas. Nors, pasak statistikos, daugiau žmonių mirtų negu sutiktų kalbėti viešumoje, nereikia užmiršti, kad niekas dar nemirė nuo scenos baimės. Šis baimės pobūdis pasirodo ir praeina ar sumažėja, tačiau niekada visiškai neišnyksta, todėl lieka tik viena išeitis - išmokti kontroliuoti scenos baimę. (6, 33) Mokymasis iš savo klaidų ir pedagogiškai tyčinių būdų taip pat gali sukurti Dievo malonės veiklos mūsų gyvenime, tiek ir tų mūsų studentų erdvę.[10]

  • Microsoft Word 41 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3275 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolytė
  • Verslo prezentacija Pasiruošimas prezentacijos pristatytmui
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo prezentacija Pasiruošimas prezentacijos pristatytmui. (2017 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-prezentacija-pasiruosimas-prezentacijos-pristatytmui.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 14:43
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema