Verslo procesų architektūra


Įvadas. Zachmano modelis. „Pain - Gain“. Burltono šešiakampis. Literatūros sąrašas.

Procesų architektūrą galima įvardinti, kaip struktūrinę schemą apjungiančią atskirus procesus į vientisą sistemą ir panaudojant ją kompiuteriams, verslo procesams ar kokioms, įvairaus sudėtingumo sistemoms. Mano nagrinėjamos temos atveju apsistosiu ties verslo procesų architektūra. Norint sukonstruoti organizacijos sklandžią verslo procesų architektūrą arba norint pertvarkyti jau egzistuojančią, reikia gerai perprasti įmonės siekius, tikslus ir vertybes.

J. Zachmanas (John Zachman) 1987 metais pirmą kartą publikavo savo sukurtą organizacijos struktūros sistemą žurnale IBM Systems journal. Tai buvo naujoviška koncepsja apimanti ne tik organizacijų architektūrą, bet ir sistemų ar technologijų architektūrą apskritai. Nors per ateinantį dešimtmetį siūloma procesų architektūra buvo daug kartų tobulinama, tačiau esminių pokyčių joje nebuvo.

Visus procesus galima santykinai suskirstyti pagal svarbą ir pagal proceso atlikimo našumą. Abscisių ašyje pažymėjus proceso svarbą, o ordinačių proceso našumą mes gauname „Pain-Gain“ diagramą. Kiekvienas pažymėtas taškas yra koks nors procesas. Kuo procesas yra dešiniau diagramoje – tuo jis yra svarbesnis organizacijai. Kuo taškas yra aukščiau, tuo prastesnis šio proceso atlikimas. Visą diagramą galima suskirstyti į devynis kvadratus. Pirmame kvadrate atsidūrę procesai veikia prasčiausiai ir yra organizacijai gyvybiškai svarbūs, todėl šių procesų tobulinimas yra prioritetinis.

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 1142 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1164 žodžiai)
  • Martyna
  • Verslo procesų architektūra
    10 - 6 balsai (-ų)
Verslo procesų architektūra. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-procesu-architektura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:25
×