Verslo projektai konspektas


Įvadas. Verslo projektai – adekvati verslo valdymo forma. Projektinio valdymo prielaidos. Projekto misijos įgyvendinimas. Projekto sąvokos apibrėžimas ir jo klasifikavimas. Įvairių projekto gyvavimo ciklų apibrėžimas ir palyginimas. Atskirų projekto etapų išlaidos. Priešinvesticinė fazė. Investicinė (įgyvendinimo) fazė. Eksploatacinė fazė. Priešinvesticinių tyrimų įgyvendinimo problemos. Buhalterinių sąvokų verslo projektuose vartojimo problemos.

Projektinio mąstymo principų įsigalėjimą, kaip ir nuosavybės santykių struktūros įsitvirtinimą, galime laikyti kone pačia svarbiausia šiuolaikinių rinkos santykių šalies ekonomikoje prielaida. Verslo projektai pastaruoju dešimtmečiu tapo ne tik verslo galimybių tyrimo ir projektavimo bei realių verslo planų pateikimo įvairiems partneriams priemone, bet ir šiuolaikinės rinkos ekonomikos ir verslo valdymo studijų priemone.

Iš ganėtinai gausaus verstinių ir originalių leidinių, skirtų verslui projektuoti, skaičiaus šis darbas turėtų užimti išskirtinę vietą. Darbe susisteminti teoriniai principai ir prielaidos, kuriomis remiasi įvairių šalių specialistai, tobulindami verslo projektų sudarymą ir valdymą, taip pat – praktinė patirtis, taikant bendrus teorinius projektų sudarymo ir valdymo principus pereinamojo laikotarpio ekonomikoje.

Pagrindinis darbo tikslas – pasitelkiant naujus tyrimus rizikos, imitacinio modeliavimo ir kitose srityse gilinti teorinius verslo projekto sudarymo ir valdymo pagrindus, atsižvelgiant į sukauptas šios srities žinias tiek išsivysčiusiose, tiek ir besivystančiose bei nuo komandinio ūkio prie rinkos ekonomikos pereinančiose šalyse. Ši užduotis buvo sprendžiama, sisteminant ir tobulinant teorinius teiginius bei pritaikant pasaulyje žinomų institucijų – Pasaulio banko įsteigtos Jungtinių tautų pramonės plėtros organizacijos (UNIDO – United Nations Industry Development Organization), Know-how fondo ir kt. parengtas verslo projektavimo metodikas Lietuvos sąlygomis.

Verslo projektas, kaip verslo sukūrimo ir valdymo schema, reikalauja gausybės įvairių sričių žinių, pradedant konkrečios veiklos tam tikroje teritorijoje ateities galimybių vizijos suformavimu ir baigiant įvairių socialinių ir ekonominių veiksnių, susijusių su rizika, įtakos projektui vertinimu. Todėl darbe pateikti įvairių mokslinių tyrimų, susijusių su verslo projektavimu bei jo vertinimu, rezultatai, argumentuojant jų įtraukimą į bendrą verslo projekto rengimo sistemą, leidžia kalbėti apie autorių įnašą gilinant teorinių verslo projektų rengimo pagrindus.

Pakankamai detalaus ir išsamaus priemonių, turinčių įtakos verslo galimybėms, sąvado susisteminimas, detali kritinė analizė, nagrinėjant įvairių projekto pakopų verslo galimybes ir parodant, kaip tai atliekama skirtingose verslo projektavimo mokyklose, bei praktinių rekomendacijų teikimas, taip pat kompiuterizuoto modelio, skirto verslo projektams rengti, sudarymas rodo darbo metodinį išbaigtumą ir kryptingumą.

  • Verslas Konspektas
  • Adobe PDF 437 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 50 puslapių
  • D
  • Verslo projektai konspektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Verslo projektai konspektas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-projektai-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:28
×