Verslo psichologijos savianalizė


Verslo psichologijos savianalizė. Temperamentas asmenybės savybės. Kokia esu bendravime. Kolektyvinės pasamonės archetipai. Aš vaizdas savęs vertinimas. Asmenybės brandumas. Brandi asmenybė. Vertybinės nuostatos vertybė. Nematerialius dalykus. Svarbus artimas žmogus. Draugystė , ištikimybė ir pagarba. Šeimos gerovė , sveikata , finansinis stabilumas bei išsilavinimas. Asmenybės poreikiai poreikių ypatumai. Poreikiai pagal. Maslow. Darbo motyvacija motyvacija. Tarpasmeniniai vidiniai konfliktai. Palinkėjimas sau.


Kiekvienas žmogus yra skirtingas, turi savo individualių teigiamų ir neigiamų savybių, vis kitokių charakterio bruožų, kurių net pats kartais nežino arba nesupranta. Visa tai galima labai lengvai išsiaiškinti psichologinių testų pagalba – internete jų apstu.

Prieš pradedant save analizuoti, tikriausiai reikėtų paminėti, jog rašyti ir nagrinėti save, savo vidinį pasaulį pačiam yra gana sunku. Tai galėtų padaryti geriau mane pažįstantys aplinkiniai asmenys, pvz.: šeimos nariai, draugai, bendramoksliai ar dėstytojai. Tačiau iškyla klausimas, kas objektyviau mane įvertintų: aplinkiniai, ar aš pati?

Paskaitos metu, teko atlikti Eyzengo testą, kad nustatytumėme savo temperamento tipą. Stengiausi sąžiningai atsakinėti į visus pateiktus klausimus. Nenuostabu, kad ir pagal C.G. Jungo žmogaus tipus, esu ekstravertė. Manau jog, šio tipo žmonės labai emocionalūs, jų nepastebėti neįmanoma. Vis dėlto ryškus charakteris gali ne tik padėti, bet ir pakišti koją tam tikrose situacijose. Tačiau uždarumo savybė nėra svetimas dalykas. Būna tokių akimirkų, kuomet atsiriboju nuo viso pasaulio, nuo artimų žmonių, ir tiesiog būnu su pačia savimi, savo vidiniu pasauliu.

Iš prigimties esu maištautoja, dažniau prieštarauju ir pateikiu priešingų pavydžių. Esu išranki viskam, pradedant nuo daiktų, maisto ir baigiant žmonėmis. Kalbant apie daiktus, išryškėja tokie bruožai – atsakingumas, pernelyg didelis pedantiškumas, kruopštumas ir taupumas, išsaugojimas. Dėl žmonių, greit pastebiu, ką galiu įsileisti į savo draugų ratą, o ko ne. Rinkdamasi žmones, vadovaujuosi, kaip žmogus gyvena, kuo „kvėpuoja“, koks jis, kas jam svarbu, kokia šeima, ir ypatingai, kaip kalba apie kitus.

Taip pat dar viena savybė stipriai pasireiškianti manyje – egocentriškumas. „Viskas turi suktis tik apie mane“. Savimyla, ir savanaudė, gyvenanti ir galvojanti tik apie save. Labai dažnai žmonės erzina, manydami, jog jeigu kalbu pakeltu tonu, vadinasi pykstu. Žinodama save, drįstu nesutikti. Pakeltas tonas nereiškia piktumo, čia labiau pasireiškia valdingumas, stengimasis garsiau kažką išsakyti, kad mane išgirstų.

Savyje turiu daugiausiai cholerikės temperamento tipo savybių. Apskritai, žmogų choleriką, galėčiau priskirti prie „degtukų“, nes tai susiję su liepsna, ir neveltui man tai labai artima: mėgstu karštį, raudoną spalvą ir žaidžiančias laužo liepsnas. Nuolat pilna energijos, turiu greitą reakciją, pastebiu net menkiausias smulkmenas, tačiau praleidžiu „didįjį paveikslą“. Turiu didelių ambicijų pirmauti, prireikus – lipti per galvas netiesiogine ta žodžio prasme.

Aplinkiniams, bei sau, keliu aukštus reikalavimus. Pirma, rodomas dėmesys. Esu pratusi visada pati jo sulaukti, nei pati jį skleisti, o jeigu to negaunu, išsireikalauju vienokiu ar kitokiu būdu, tačiau savo pasiekiu. Antra, esu atkakli, jeigu ko nors labai noriu, nesvarbu ar tai būtų daiktas, ar žmogus, visais įmanomais būdais to siekiu. O trečia, svarbiausia tarpusavio pagarba, taip kaip gerbiu kitus, taip noriu, kad gerbtų ir mane.

Dažnai būnu nejautri kitiems, nors kartais to ir pati nenoriu pripažinti.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2993 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ana
  • Verslo psichologijos savianalizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Verslo psichologijos savianalizė. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-psichologijos-savianalize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:40
×