Verslo rizikos valdymas krovinių gabenimo sektoriuje


Verslo rizikos valdymas krovinių gabenimo sektoriuje. Rizika. Dinaminė ir statinė. Krovinių klasifikavimas pagal būdingiausius požymius.


Darbo tikslas: Išsiaiškinti kokios verslo rizikos būdingos krovinių transportavimo sektoriuje ir surinkti kuo daugiau žinių apie šią sritį.

1. Išnagrinėti verslo rizikos teoriją ir atrinkti svarbiausią informaciją, tinkančią temai nusakyti ir išsikeltam tikslui išaiškinti.

2. Išanalizuoti krovinių gabenimo sektorių, jame kylančias problemas ir būdingus aspektus įvairių būdų transportavimui (kelių, vandens, oro ir kt.)

3. Sujungus informaciją, rastą apie verslo rizikas ir krovinių gabenimą, išskirti pagrindinius punktus ir pateikti pavydžius kasdieniame gyvenime.

Darbo tyrimo metodai: Darbe pasirenkamas kokybinis tyrimo metodas ir jos viena iš šakų – turinio analizė. Analizuojama mokslinė literatūra, kuri gali geriausiai apžvelgti teorinę temos dalį.

Tiek užsienio, tiek lietuviškuose šaltiniuose rizika apibūdinama įvairiai. Galime surasti tokius rizikos apibrėžimus kaip:

Galima rizika, kaip įvykio ar veiksmo atsitikimas yra neįspėjamas ir yra lydimas galimais nuostoliais arba nauda. Rizikos analizę reikėtų pradėti aiškinti nuo rizikos šaltinių, atsiradimo galimybių ar priežasčių aiškinimo. Labai svarbu yra nustatyti, kokie rizikos šaltiniai vyrauja tam tikrame versle (šio darbo atveju – logistikoje, krovinių gabenimo sektoriuje).

Tačiau, rizikas galima skirstyti pagal tam tikrus veiksnius, kurie yra svarbūs vystant ta tikrą verslą ar atsižvelgiant į ekonominė, socialinė ar politinę situaciją. Todėl atsiranda daug skirtingų rizikos skirstymo būdų. Pagal atsiradimo šaltinį galima išskirti šias rizikas:

3. informacijos stokos. Pagal rizikos pasireiškimo sritį galima išskirti santykinai savarankiškas rizikos rūšis:

2. komercinė rizika, kuri susijusi su prekių ir paslaugų judėjimu vidaus bei užsienio rinkose;

3. finansinė rizika, susijusi su valiutos kurso, palūkanų normos ar akcijų kurso pokyčiais;

5. politinė ir juridinė rizika, kuri apima vyriausybės makroekonomikos ir socialinės politikos, biudžeto, mokesčių ar investicijų teisinius pokyčius bei kitas panašias sritis.

Rizika gali būti klasifikuojama ir kitokiais aspektais, priklausomai nuo riziką lemiančių veiksnių atsiradimo Dėl glaudžios ūkinės veiklos dalyvių sąveikos, verslo rizika, pasireiškianti vienose ūkinės veiklos sferose, gali persikelti į kitas. Tokiu būdu, vienos rūšies rizika gali peraugti į kitos rūšies. Verslo rizikai būdinga grandininė reakcija, kuri mažina ūkinės veiklos efektyvumą ir saugumą. Kalbant apie riziką ir jos rūšis, reikėtų aptarti, kokie įvykiai aplamai gali nutikti įmonėse, nuo kurių įmonės nori apsisaugoti. Dažniausiai atsitinkančios nelaimės versle, t.y. dažniausiai pasitaikančios rizikos yra:

Taip pat pasitaiko ir kitos priežastys, tačiau dėl šių atsitikimų galimos rizikos pasekmės yra kur kas gilesnės:

Rizikos rūšys nuolat kinta dėl besikeičiančių ekonominių ir socialinių veiksnių, kurie tiesiogiai daro įtaką rizikos rūšims. Tačiau rizika, tai viena iš tikimybių teorijos kategorijų, kuri gali būti išreikšta kaip tam tikro nuostolio susidarymo tikimybė, ir kiekvienas verslininkas turi nustatyti sau priimtinos rizikos laipsnį ir neperžengti nustatytos, leistinos ribos. Taip pat, priimant verslo sprendimus turi būti atsižvelgiama į galimų nuostoliu dydį bei jų atsiradimo tikimybę bei galimybes.

2.darbo – tai darbo laiko nuostoliai, atsiradę dėl nepalankiai pasikeitusių aplinkybių;

3.finansiniai – tai yra tiesioginiai piniginiai nuostoliai, kurie susiję su kapitalo investavimu į gamybą, vertybinius popierius ar kitų priežasčių.

4.specifiniai nuostoliai – tai nuostoliai, patirti dėl stichinių nelaimių, verslo partnerių nesąžiningumo, politinės ar ekonominės padėties pasikeitimo.

  • Microsoft Word 117 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5101 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liza
  • Verslo rizikos valdymas krovinių gabenimo sektoriuje
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo rizikos valdymas krovinių gabenimo sektoriuje. (2017 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-rizikos-valdymas-kroviniu-gabenimo-sektoriuje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 23:26
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!