Verslo rizikos valdymas UAB Ergo Lietuva draudimo grupė


Verslo rizikos draudimas. Swot ergo lietuva. Uadb ergo lietuva swot analize. Swot draudimo rinka. Ergo lietuvos draudimo valdymo struktura. Draudimas nuo verslo riziku. Verslo finansinių rizikų analizė lietuvoje. Verslo rizikų valdymo draudimo paslaugomis. Verslo veiklos rizikos draudimas. Verslo rizikos valdymas lietuvoje.

Ergo draudimo grupė Lietuvoje. UADB „Ergo Lietuva“ konkurentai. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos dalis. UADB „Ergo Lietuva“ PTGG (swot) analizė. UADB „Ergo Lietuva“ kiekybinė analizė. Pelningumo koeficientai. Mokumo (likvidumo) rodikliai. Finansų struktūros rodikliai. Turto panaudojimo efektyvumo (apyvartumo) koeficientai. UADB „Ergo Lietuva“ kokybinė analizė. Išvados. Literatūra.

Šiuo metu Lietuvoje dominuoja be galo daug draudimo bendrovių, bet rimtos Ergo konkurentės tik kelios iš jų (1priedas). Iš 1 priedo (2005m.vasario mėn. ir 2006m. vasario mėn.) pateiktų pasirašytų įmokų matyti, kad Ergo Lietuva Lietuvos rinkoje užima antrą vietą.

UADB „ERGO Lietuva“ pagrindinis konkurentas yra AB „Lietuvos draudimas“, bei į dešimtuką patekusios draudimo bendrovės :

Visos šios draudimo bendrovės teikia tokias pačias draudimo paslaugas, bei pardavimo produktus kaip ir Ergo Lietuva. Tik giliau išanalizavus kiekvieną draudimo rūšies produktą, galima būtų pastebėti kelis ar keletą skirtumų, tarp visų draudimo bendrovių siūlomų draudimo produktų.

Aprašę UADB „ERGO Lietuva“ konkurentus, dabar panagrinėsime: Kiek Lietuvos rinkos dalies užima kiekviena draudimo bendrovė. (1 paveikslas)

Iš pateiktų duomenų matyti, kad Lietuvos, ERGO Lietuva ir PZU draudimo įmonės užimančios didžiausią Lietuvos rinkos dalį.

Kokybinė analizė reikalinga įvertinti tokius kritiškai svarbius įmonės egzistencijai veiksnius kaip darbuotojų nuostatos ir atsidavimas, organizacijos sugebėjimas mokytis iš praeities klaidų, bendrų interesų įmonėje buvimas ir kolektyvo susiklausymas,kūrybiškumo naudojimas įveikiant iškylančias kliūtis ir t.t. Kokybinė analizė taip pat papildo kiekybinius duomenis apie vartotojų požiūrį į įmonės produktus. Taip pat ji leidžia įvertinti įmonės visuomeninį požiūrį.

Galima apibūdinti keletą pagrindinių draudimo sąvokų:

Apibendrinant 2004 – 2005 m. galima teigti, kad jie buvo labai palankūs draudimo veiklai vystyti, tam turėjo įtakos ne tik auganti Lietuvos ekonomika, bet ir stiprėjanti užsienio prekyba, taip pat pasauliniai neramumai, kurie paskatino paklausą draudimo paslaugoms. Tai atsispindėjo bendrovės finansiniuose 2004 m. rodikliuose.

Draudimo rinka priklauso tai verslo sričiai kuri smarkiai reaguoja į išorinės aplinkos veiksnius, kadangi didžioji dalis draudimo bendrovių teikiamų paslaugų yra susijusios su rizikos draudimu, kuri turi sąlyčio su tarptautine prekyba, verslu, verslo ir poilsinėmis kelionėmis į užsienį ir t.t. 2004 – 2005 m. bendra pasaulinės ekonomikos padėtis nebuvo stabili - JAV dolerio smukimas ir kilimas, karas Irake ir paukščių gripo pasireiškimas – turėjo neigiamos įtakos pasaulio ekonomikai. Taip pat tai atsispindėjo ir Lietuvos draudimo bendrovių veikloje, kas pasireiškė padidėjusiomis papildomomis draudimo išmokomis. Tačiau padidėjusias išlaidas pavyko kompensuoti padidėjusia paklausa įvairioms draudimo rūšims. Pasauliniai neramumai įtakojo tiek privačius asmenis, tiek verslo klientus daugiau dėmesio skirti veiklos rizikos sumažinimui, tai smarkiai padidino draudimo paslaugų paklausą. Būtent šis veiksnys leido draudimo bendrovėms, tame tarpe ir ERGO Lietuva, ne tik kompensuoti padidėjusias išlaidas, tačiau ir padidinti bendrąjį veiklos pelną.

Pokyčiai vyko ir Lietuvos draudimo rinkos viduje. Kaip vienas iš svarbiausių pokyčių paminėtinas konkurencijos augimas vidaus rinkoje, tačiau 2004 m. auganti konkurencija iš esmės nepakeitė jėgų santykio draudimo rinkoje. Kaip ir anksčiau ryškiu lyderiu išliko Lietuvos draudimas.

Tam, kad įvertinti, UADB„ERGO Lietuva“ silpnasias, stipriasias puses naudosime vidinio profilio analizę, kuri parodys kokiose srityse bendrovė laikosi stipriausiai ir kurios sritys yra pačios pažeidžiamiausios.

Vidinio profilio analizė parodė, kad stipriausi pranašumai yra geras pelningumas, investicijų atsiperkamumas, gera paslaugų kokybė, reklama, geras paskirstymas ir tuo pačiu bendrovės įvaizdis, optimalus darbuotojų skaičius bei aukšta personalo kvalifikacija. Tuo tarpu pagrindiniai trūkumai yra darbuotojų nuostatos, darbuotojų kompetencija .

  • Microsoft Word 118 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (3123 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasuolė
  • Verslo rizikos valdymas UAB Ergo Lietuva draudimo grupė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Verslo rizikos valdymas UAB Ergo Lietuva draudimo grupė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-rizikos-valdymas-uab-ergo-lietuva-draudimo-grupe.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:31
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo