Verslo samprata ir funkcijos


Verslo samprata ir funkcijos. Verslą galima apibrėžti įvairiai. Išorinės verslo funkcijos. Vidinės verslo funkcijos. Verslą sudaro 4 etapai. Skiriamos 3 pagrindinės verslininkystės rūšys. Verslo sektoriai. Pagrindinės verslo organizavimo formos. Individualios įmonės. Ūkinė bendrija. Akcinė bendrovė. Verslo kūrimas nesteigiant įmonės. Nauji verslo organizavimo būdai. Smulkaus verslo pranašumai. Smulkaus verslo trūkumai. Verslininkui reikalingos savybės. Verslo kūrimo būdai. Franšizė. Franšizės privalumai ir trūkumai. Naujos įmonės steigimo priežastys. Diferencinio pranašumo reikšmė. Įmonių steigimo idėjos. Naujų įmonių steigimo idėjų šaltiniai.

Gamybinė funkcija; Finansinės apskaitos funkcija; Personalo valdymo funkcija; Tiekimo funkcija; Rinkodaros funkcija.

Individualios įmonės; Ūkinės bendrijos (partnerinės firmos); Akcinės bendrovės.

Kuria keli fiziniai ar juridiniai asmenys, sudarydami bendros jungtinės veiklos sutartį ir sujungdami savo turtą (ar jo dalį) į bendrą nuosavybę; Turi fizinio asmens statusą; Gali būti tikroji ūkinė bendrija(TŪB) ar komanditinė ūkinė bendrija(KŪB); TŪB nariai priima sprendimus, už įsipareigojimus atsako pagal tarpusavio susitarimą; KŪB sudaro tikrieji nariai ir komanditoriai, kurie atsako tik įnešta turto dalimi, bet nedalyvauja priimant sprendimus.

Ūkinis vienetas, kurio nuosavybė priklauso akcininkams; Už firmos skolas akcininkai savo turtu neatsako; Atvirosios akcinės bendrovės(AB) – neribojamas akcininkų skaičius, akcijos gali būti platinamos viešai, įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 150000Lt. Uždarosios akcinės bendrovės(UAB)- akcininkų skaičius 1-250, akcijos negali būti platinamos viešai, įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 10000Lt.

Valstybinė įmonė- nuosavybė priklauso valstybei, gali išleisti akcijas (jeigu nominali vertė viršija 1/5 įmonės akcinio kapitalo, tampa valstybine akcine įmone); Kooperatinė įmonė kuriama fizinių ar juridinių asmenų grupė, turi juridinio asmens teises; Ne pelno siekiančios organizacijos- kuriamos šviečiamaisiais, religiniais, labdaros tikslais, kapitalą sudaro materialiniai ir finansiniai narių ištekliai, labdara.

Veikla pagal verslo liudijimą: verslo liudijimas-teisės aktais nustatyta tvarka išduotas dokumentas, verčiantis individualia veikla, įtrauktas į LR Vyriausybės nustatytą veiklos rūšių sąrašą.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2015 m.
  • 29 puslapiai (917 žodžiai)
  • Inesa
  • Verslo samprata ir funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo samprata ir funkcijos. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-samprata-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 22:30
×