Verslo samprata, verslininkyste ir verslumas


Verslo ir verslininkystes samprata. Verslininkystes samprata. Verslumo samprata. Verslo administravimo terminų žodynas. Verslumas referatas. Verslumas lietuvoje kursinis. Verslas. verslumas. verslininkystė (skaidrės. Verslo administravimas sąvoka. Verslumas verslininkyste. Savoka verslo administravimas.

Vadybos referatas. Įvadas. Verslo sąvoka ir esmė. Verslo sampratos teorijos. Verslumas ir valdymas. Valdymo procesas. Verslumas ir jį lemiantys veiksniai. Išvados. Individualaus namų darbo užduoties apibendrinimas ir savirefleksija. Literatūros sąrašas. Vertinimo lapas.


Verslo administravimo ir vykdymo klausimais yra aštriai diskutuojama, jie skirtingai suprantami bei priimami įvairių visuomenės ir verslininkų sluoksnių, valstybinių institucijų ir atskirų politikų: pradedant nuo visiškos rinkos laisvės, besiribojančios su radikalizmu, kitų laisvės interesų nepaisymu iki griežtos veiklos reglamentavimo, reguliavimo, detalios apskaitos ir kontrolės, į verslininką žiūrint kaip į potencialų įstatymų pažeidėją, įvairiais būdais besistengiantį išvengti mokesčių mokėjimo. Tačiau teisingai suprasti šią sritį yra labai svarbu ir ne taip paprastą.

Apžvelgus verslo sampratų kaitą, galima pastebėti, kad verslininkystės ištakos siekia žilą senovę, kai pirkliai, amatininkai buvo tarsi pradedantys verslininkai. Xviii – xix a. Ekonominės minties klasikų darbai rodo, kad jų pateikti samprotavimai apie verslininkystę, verslininkus neprarado aktualumo ir dabar. Tačiau esama daug skirtingų nuomonių apie verslininkystę. Savo darbuose ekonominės minties klasikai pateikė mokslinį – praktinį verslininkystės esmės apibūdinimą. Jau xix a. Darbuose išskiriami organizaciniai, ekonominiai, psichologiniai verslininkystės požymiai, kurie vėliau perauga į verslo funkcijas. Nurodoma, kad verslininkystė turi inovacinį pagrindą.

Darbo metodai: darbo apimtis 13 lapų, jį sudaro dvi pagrindinės dalys, suskirstytos į skyrelius. Visame darbe analizuojami aštuoni literatūros šaltiniai. Mokslinės literatūros analizė bus atliekama, siekiant išryškinti verslo administravimo sampratą. Tam naudojamos mokomosios knygos, lietuvos ir užsienio ekonomistų darbai. Taip pat kai kuriems terminams išryškinti buvo pasinaudota ekonomikos terminų žodynu.

Verslo administravimo studijos kildinamos iš ekonomikos studijų ir suprantamos kaip pagrindinis pelno siekiančių organizacijų vadovų rengimo edukacinis šakinis. Besiformuojant vadybos mokslui pradėta remtis požiūriu, kad vadyba nebūtinai visada susijusi su verslu, kuris dažniausia apibrėžiamas kaip kryptinga veikla, siekiant pelno. Verslo administravimas labiau orientuojamas į atskiras organizacijos funkcijas, pvz. : finansus, personalą, rinkodarą ir pan.

  • Vadyba Referatai
  • 2012 m.
  • Red
  • 12 puslapių (2234 žodžiai)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 20 KB
  • Verslo samprata, verslininkyste ir verslumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo samprata, verslininkyste ir verslumas. (2012 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/verslo-samprata-verslininkyste-ir-verslumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:40