Verslo Statistikos namų darbas Koreliacinė regresinė analizė


Koreliacinė regresinė analizė Tikslas. Tpask ir Tkr. Porinė regresinė analizė. Daugianarė koreliacinė regresinė analizė. Slenkančio vidurkio metodas. Svertinio slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas.


Tikslas - nustatyti, kaip gaiviujų gėrimų pardavimai, savaitės laikotarpyje yra įtakojami tokių veiksnių kaip:– kaina; pakuotės dydis,litrais ; pirkėjų amžius; oro temperatura; gerimų raciono dydis. Išrinkti 3 labiausiai įtakojančius veiksnius.

Y – gaiviujų gėrimų pardavimai, savaitės laikotarpyje (vienetais)

Average – vidurkis leidžia pamatyti kiek vidutiniškai buvo parduodama gaiviujų gėrimų per visa tiriamą laikotarpį. Galime sužinoti naudinga informacija apie vidutinį mūsų pirkejų amžių ar mokamą kainą.

Tpask ir Tkr – reikalingi norint įvertinti koreliacijos koeficiantų reikšmingumą ir atrinkti tinkamus x regresinei analizei atlikti.

LINEST ir TREND funkcijų pagalba galime sužinoti lygties koeficientus. Kurie gali buti išreikšti į lygtį logest funkcija Y=a0+a1x1+a2x2+a3x3+ ...+anxn. ir TREND funkcsija: ŷ = a0 × a1x1 × a2x2 × a3x3. Tai padeda nustatyti betkokį tiesėje esantį tašką, įstatant į lygtį x ir y reikšmes.

Slenkančio vidurkio metodo tikslas yra prognozuoti busimus pardavimus ar panašaus pobudžio ateities stebėjimus. Priklausomai nuo duomenų kiekio kuri naudosime galime gauti skirtingas paklaidas(MSE) bandant sužinoti mus dominančius duomenis.

Prognozė = n pasirinktu reikšmių suma padalinta iš n.

MSE mažiausias buvo gautas “Prognozė 1“ metu, todėl galima teigti kad prognozavimas skaičiuojant imant mažiau reikšmių slenkančio vidurkio metodo pagrindu yra tiksliausias.

Slenkančio vidurio medotas yra naudojamas norint prognozuoti tokias situacijas, kai vieni duomenys yra svarbesni už kitus pateiktus duomenys. Pavyzdyje naudosiu 2 ir 3 prognozes. 2 prognozes savo svarba bus suskirstyos į 4/10 ir 6/10, o 3 prognozes 1/10, 2/10 ir 7/10.

Pateikus tokius duomenis galime matyti jog prognozės 1 metu MSE yra mažesnis, todėl derėtu taikyti šį būdą.

Atlikus darba man pavyko nustatyti, kad gaiviujų gerimų pardavimai yra priklusomi nuo kainos, oro temperaturos ir esamo rociono dydžio.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1567 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ervinas
  • Verslo Statistikos namų darbas Koreliacinė regresinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo Statistikos namų darbas Koreliacinė regresinė analizė. (2016 m. Liepos 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-statistikos-namu-darbas-koreliacine-regresine-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:14
×