Verslo susitikimų ir susirinkimų ypatumai Belgijoje ir Lietuvoje


Anotacija. Įvadas. Belgija. Belgijos klasifikacija pagal G. Hofstede. Belgijos klasifikacija pagal R. D. Lewis. Belgijos klasifikacija pagal E. Hall. Belgijos užsienio prekybos agentūra. Anketos atsakymų apibendrinimas. Atsakymų palyginimas su literatūra. Belgijos palyginimas su Lietuva. Išvados. Literatūra.


Kiekviena pasaulio šalis turi skirtingas tradicijas, kultūrą. Dėl to, bendraujant skirtingoms šalims, gali kilti nesusipratimų, tai yra kultūrinių kliūčių. Dėl šios priežasties buvo atliktas tyrimas tema „Verslo susitikimų ir susirinkimų ypatumai Belgijoje ir Lietuvoje“. Buvo surinkta informacija apie Belgiją, jos kultūrą, klasifikacijas pagal G. Hofstede, R. D. Lewis bei E. Hall. Taip pat, buvo apklausta Belgijos užsienio prekybos agentūros komunikacijos vadovė Kathleen Deridder. Ji atsakė į klausimus apie Belgijos susitikimų ir susirinkimų ypatumus. Jos atsakymai buvo lyginami su literatūroje rasta informacija. Sužinojus šios šalies susitikimų ypatumus, jie buvo lyginami su Lietuvos. Tyrimas parodė, kad Lietuvos ir Belgijos ypatumai yra labai panašūs.

Šiuolaikiniame globalizacijos apimtame pasaulyje su skirtingų tautų ir kultūrų atstovais susiduriama labai dažnai. Ten, kur skirtingos kultūros, atsiranda vadinamieji tarpkultūriniai barjerai – kliūtys, trukdančios normaliai bendrauti, suprasti kitos kultūros atstovus. Štai kodėl buvo atliktas šis tyrimas „Verslo susitikimų ir susirinkimų ypatumai Belgijoje ir Lietuvoje“. Buvo apklausta Belgijos įmonės komunikacijos vadovė ir naudojamasi literatūros šaltiniais, kad būtų sužinoti Belgijos ir Lietuvos verslo susitikimų ir susirinkimų ypatumai.

Tyrimo tikslas:Išsiaiškinti, su kokiomis kultūrinėmis kliūtimis susiduriama Belgijoje, bendraujant per susitikimus ir susirinkimus, bei pateikti pasiūlymus.

Belgijoje gyvena dviejų tautybių žmonės – flamandiškai kalbantys šiaurėje ir prancūziškai kalbantys pietuose. Jie ne itin mėgsta vieni kitus. Padėtį komplikuoja prancūziškai kalbantis Briuselio miestas, kuris yra anklavas flamandų teritorijoje, ir vokiškai kalbančios mažumos, šalia sienos su Vokietija. Konkuruojančios kalbinės grupės Briuselyje kartais naktimis gatvėse prirašo įžeidžiančių užrašų konkurentų kalba. [1.,p. 217]

Dauguma belgų draugiški, sunkiai dirbantys žmonės, bet turintys tvirtą nuomonę ir trokštantys daug uždirbti mažiausiomis pastangomis. Belgamssvarbūs pasirodymai.Jie dažnai gali būti pastebėti valantys šaligatvius ar laiptus prie jų pačių namų ar tiesiog šluojantys gatves. Švara jiems yrasvarbi, tai kaip nacionalinis pasididžiavimas, puikybė. Belgai rūpinasi savo namais. Turėti peraugusias tvoras ar sodus būtų nepagarba šeimai ir įžeistų kaimynus. Belgams svarbi yra ir išvaizda. Jie gerai rengiasi ir rūpinasi, kad pirmas įspūdis būtų geras. Belgija yra egalitarinis kraštas. Iš moterų nėra tikimasi, kad jos pasikeis pavardę netgi tada, kai ištekės. Yra įstatymų, reglamentuojančių tėvystės, taip pat motinystės įstatymus, draudžiančius seksualiniam priekabiavimui darbo vietoje.[6.] Be to, Belgijoje svarbus yra mezginių nėrimas. Šios šalies nėriniai garsėja jau nuo vidurinių amžių.

  • Komunikacijos Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2158 žodžiai)
  • Agnė
  • Verslo susitikimų ir susirinkimų ypatumai Belgijoje ir Lietuvoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Verslo susitikimų ir susirinkimų ypatumai Belgijoje ir Lietuvoje. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-susitikimu-ir-susirinkimu-ypatumai-belgijoje-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:19
×