Verslo teisė klausimai ir atsakymai


Koks civilinės ir baudžiamos teisės santykis. Ar yra toks turtas , kurio negali areštuoti. Vaikas mokykloje išdaužia langą , kas atsako. Kuo skiriasi turtas nuo daikto. Kuo skiriasi nekilnojamasis turtas nuo nekilnojamojo daikto. Kada fizinis asmuo tampa verslo teisės subjektu. Kuo skiriasi privatūs juridiniai asmenys nuo viešųjų ? Kokia veikla negali užsiimti privatūs juridiniai asmenys. Kokius veiksmus gali atlikti viešasis juridinis asmuo. Vadybininkas viršijo savo įgaliojimus ir sudarė įmonei nepalankią sutartį. Kokia atsakomybė. Ar poįstatyminis teisės aktas gali apriboti įmonės subjektiškumą. Ar ribotai veiksnus žmogus gali disponuoti savo darbo užmokesčiu. Kam reikalinga daikto registracija viešąjame registre. Kam reikalingas įmonei pavadinimas. Kokie reikalavimai keliami sudarant įmonės pavadinimą. Ko negalima pažeisti sudarant įmonės pavadinimą. Ar galima parduoti pavadinimą atskirai nuo įmonės. Kaip keičiamas įmonės pavadinimas. Ko galima reikalauti , kai pažeidžiami pavadinimui keliami reikalavimai. Ko galima reikalauti , kai prisidengiama kitos įmonės pavadinimu. Kaip suprantamas tapatumo ir panašumo reikalavimas. Kokias funkcijas atlieka valdymo organas. Kokia atsakomybė kyla už sutarties formos pažeidimą. Kas turi VAS sušaukimo iniciatyvos teisę. Ar galima mokėti dividendus , kai įmonė dirba nuostolingai. Kaip įtraukiami papildomi klausimai. Per kiek laiko turi būti suorganizuotas pakartotinis VAS. Kokia informacija laikoma konfidenciali. Kokia konfidencialios informacijos atskleistos kaimynui , sutuoktiniui , konkurentui pasekmė. Kaip pripažinti VAS arba valdybos sprendimą negaliojančiu. Kuo skiriasi solidari nuo subsidiarios atsakomybės.

Baudžiamąją bylą- kelia prokuroras, tik vėliau aiškinamasi kas kaltas, viskas išieškoma į valstybės pajamas, nukentėję nieko negauna. Civilinę bylą kelia dėl nuostolių, žalos kai asmuo pats nori. Nuostoliai atlyginami nukentėjusiam.

Atsako vaiko globėjai arba tėvai, nes iki 18 metų vaikas yra neveiksnus nebent įstatymo numatyta kitaip.

Daiktas tai – žmonių sukurtas ar iš gamtos pasisavintas materialaus pasaulio dalykas. O turtas yra platesnė sąvoka tai daiktai, vertybiniai popieriai, pinigai plius teisės ir pareigos (hipoteka, įkeitimas, servitutas, patikėjimo teisė, uzufruktas, ilgalaikė nuoma) į juos.

10. Kokia atsakomybė?Įmonė toliau vykdo sutartį, o valdymo organai nustato vadybininko atsakomybę pagal darbo kodeksą.

11. Ar poįstatyminis teisės aktas gali apriboti įmonės subjektiškumą?

Teismas apriboja subjektiškumą konkrečioje byloje, konkrečiam asmeniui. Konstitucinis laisvės teisės gali apriboti tik įstatymai, poįstatyminiai aktai subjektyškumo negali riboti. Įstatymas visiems juridiniams asmenims ribojamas visiems vieodai.

Išimtis: kai parduodama įmonė kaip turtinis kompleksas, parduodant esminę dalį, pavadinimas keliauja su esmine dlimi. (90proc.)

19. Kaip keičiamas įmonės pavadinimas?1. Šaukiamas VAS2. Pakeisti steigimo dokumantus3. Notaras4. Registrų centras

20. Ko galima reikalauti, kai pažeidžiami pavadinimui keliami reikalavimai?

1) Nutraukti neteisėtus veiksmus2) Žalos atlyginimas

21. Ko galima reikalauti, kai prisidengiama kitos įmonės pavadinimu?1) Nutraukti neteisėtus veiksmus2) Žalos atlyginimas3) Turi būti perduota viskas kas buvo gautta prisidengus kitos įmonės pavadinimu. Perduodama ir pelnas ir nuostolis.

Reikalauja, kad JA pavadinimas nebūtų panašus ar identiškas jau išregistruoto ar vis dar įregiistruoto JA pavadinimą.

30. Kokia konfidencialios informacijos atskleistos kaimynui, sutuoktiniui, konkurentui pasekmė?

1. Visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimas gali būti pripažintas negaliojančiu ne tik tuomet, kai jo turinys prieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms, bet ir tuomet, kai jo priėmimo procedūra neatitinka minėtų normų reikalavimų2. Tai neturi būti ieškovo asmeninis interesas, o liestų įmonės tolimesnę veiklą.

34. Kada galima būtų laikyti, jog sutarties šalis žinojo apie įstatymuose nurodytas veiklas?

Jei įmanoma tai vienu būdu- jeigu VAS dalyvauja visi akcininkai turintys balsavimo teisę ir nieko nebalsavo raštu

1. Šaukiamas VAS 2. Įvykdytas kvorumo reikalavimas. Nusprendžiama pakeisti įstatus 3.Nauji įstatai patvirtinti notaru 4. Dokumentai, registru centre įregistruojami

39. Kokio žinojimo pakanka, kad būtų galima laikyti, jog kita sutarties šalis žinojo apie bendrovės įstatuose nurodytas veiklas?

1. Turtine – gauti dividendus, disponuoti akcijomis2. Neturtinė – dalyvauti, balsuoti, pasisakyti VAS, susipažinti su VAS protokolais.

Įmonės – yra nesąžinnga tada kai per metus prima ir atleidžia didelį kiekį darbuotojų.Akcininkas – negali duoti tiesioginių nurodymų, pradeda naudoti įmonės turtą kaip asmeninį, neatlieka tokių veiksmų kurių galima tikėtis iš rūpestingo akcininko.Direktorius – yra nelojalus

1. Apie reorganizavimą skelbiiama viešai.2. Kreditoriai gali susipažinti su reorganizavimo dokumentais.3. Kreditoriai gali prašyti papildomų sutarčių užtikrinimo, jei pasunkės prievolių įvykdymas.

Bendrosios jungtinės nuosavybės teisės dalys nėra nustatytos, o bendrosios dalinės – teisėje nustatytos kiekvieno savininko nuosavybės teisės dalys.

Problema ta, kad jie įstoja ne vienu metu. Taip išskiriant vienus kreditorius nuo kitų, vieni naudojasi procesinėmis teisėmis, o kiti ginčyjasi teismuose. ( taigi eiliškumas yra: bankroto administratorius sudaro kreditorių sąrašą, kuriame nurodomas skolos dydis, apmokėjimo terminas, kreditoriaus adresas. Tame sąraše kreditoriaus skolos dydis gali nesutapti su administratoriaus nurodyta skola. Todėl, kad administratorius vadovaujasi buhalteriniais duomenimis. Banko administratorius kreditorių reikalavimų sąrašą pateikia tvirtinti teismui. Teismas gali skola sumažinti arba padidinti, nesutikti. Teismas yra savarankiškas ir gali nesivadovauti administratoriaus žodžiais. Kreditorius nesutikdamas su skolos dydžiu pateikia atskiruosius ieškinius į teismą dėl skolos dydžio, tik nustačius teismui skolos dydį jis tampa kreditoriumi bankrote.Kuris pirmas kelia tam ZJBS...

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3507 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vika
  • Verslo teisė klausimai ir atsakymai
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo teisė klausimai ir atsakymai. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-teise-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 04:28
×