Verslo teisė konspektas (2)


Verslo teisė. Verslo teisės tikslai. Kas yra juridinis asmuo. Ar notaro kontora laikoma juridiniu asmeniu. Veiksnumo išimtis. Kuo skiriasi privatūs juridiniai asmenys nuo viešųjų. Bendras subjektiškumas. Ką galima daryti su įmone. Kokių veiksmų įmonė negali atlikti turėdama bendrąjį subjektiškumą. Dalinis subjektiškumas. Vadybininkas viršyjo savo įgaliojimus ir sudarė netinkamą sutartį. Ką daryti. Juridinio asmens pavadinimas. * Kokie keliami reikalavimai įmonės pavadinimui. * Ar galima įmonę galima sudaryti anglišku lotynišku pavadinimu? Kokia pasekmė. * Kokia pasekmė , kai pavadinimas pažeidžia tapatumo ", panašumo " reikalavimus. * Ko galima reikalauti , kai yra pažeidžiami pavadinimo sudarymo reikalavimai? * Ko galima reikalauti , kai prisidengiama kitos įmonės pavadinimu. * Kaip yra keičiamas pavadinimas. * Kaip saugoma teisė į pavadinimą. * Kokių taisyklių laikomasi sudarant pavadinimą? * Ar galima parduoti pavadinimą atskirai nuo įmonės? Kodėl? Organizacinė struktūra. VAS darbotvarkė parengimas , tvirtinimas. Sušaukti VAS turi teisę. Vadovas pranešime apie šaukiamą VAS nurodo. Eilinis vas. Eiliniams VAS. Esminiai klausimai. Valdymo organų nariais. Veiksmai būtini pries eilini vas. Ar galima el. Būdu akcininkus informuoti apie VAS. Valdymo organai. Kaip pripažinti VAS sprendimą negaliojančiu? Kas būdinga konfidencialumo sutarčiai. Nuo kada valdyba gauna savo įgaliojimus. Kokias teisines pasėkmes iššaukia nepasirašytas protokolas. Negaliojantys sandoriai. Kuo skiriasi sutartis nuo sandorio. Atskiras turtas. Kuo skiriasi nuosavybės teisė nuo pasitikėjimo. Kuo skiriasi turtas nuo daikto. Akcijos areštuotos , ko negalima daryti balsuoti ar parduoti. Nematerialus turtas. Nekilnojamas daiktas. Nekilnojamas turtas. Kai yra keletas skolininkų ar kreditorių , jų atsakomybė būna 2 rūšių Solidari. Solidarios atsakomybės atveju. Subsidiarios atsakomybės atveju. ? /? / Kada akcininkai atsako asmeniniu turtu už Uab'o prievoles? Valdybos kadencija pasibaigė , nauja neišrinkta. Kokia teisinė pasekmė. Kaip suprasti atsako direktorius "? Kas turi pirmenybę - įmonės įstatai ar akcininkų sutartis. Kas yra aukščiau CK ar AB įstatymas. Kaip žinoti , kad dokumentas yra specialusis. Vadovė išeina dekretinių atostogų. Kaip bus valdoma įmonė toliau? Kas atlieka direktoriaus funkcijas. Įmonės buveinė. Ar pašto dėžutė gali būti laikoma įmonės buveine? Kodėl. Kokie veiksmai atliekami norint pakeisti įmonės buveinę.

Darbotvarkę rengia valdyba, atsakingas vadovas. Projektai turi būti patvirtinti atskiru sprendimu, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki VAS, nei nuo šios datos, akcininkai turi teisę susipažinti su dokumentais. Klausimai turi būti suformuluoti tiksliai ir aiškiai. Jei jie yra dviprasmiški, neatskleidžiantys esmės, tai yra pagrindas pripažinti VAS negaliojančiu. Pvz.: "darbotvarkėje nurodyti ir kt. klausimai" ir tai gali būti bet kas. (!) Teismas pateisins tik smulkmeniškumą.

Darbotvarkė gali būti pildoma, tik likus 15 dienų iki VAS, su siūlymu pildyti pateikiami tik klausimai, bet ir sprendimų projektai. Apie pakeitimus pranešama likus 10 dienų iki VAS. Pačiame VAS papildomi klausimai pritarus visiems (esamiems, o ne dalyvavusiems) akcininkams.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (6261 žodžiai)
  • D
  • Verslo teisė konspektas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo teisė konspektas (2). (2014 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-teise-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:07
×