Verslo teisės egzamino klausimai ir atsakymai 3


Komercinės teisės galutinis egzaminas. Verslo teises testas. Verslo teise egzaminas.

Verslo teisė Lietuvos teisės sistemoje. Verslo teisės subjektai, dalykas bei reorganizavimo ypatumai. Fizinis asmuo kaip verslo teisės subjektas. Juridinio asmens sąvoka ir rūšys. Juridinio asmens steigimas ir registravimas. Juridinio asmens organai (gali būti tik fiziniai asmenys). Juridinių asmenų pabaiga ir pertvarkymas. Privatūs ir viešieji juridiniai asmenys.

Formalizuotas ir griežtai reglamentuotas ekonominis bendravimas, kuriam suteiktas specifinės formos, taip pat legalizuoti tik tam tikri mainų būdai ir mainų daiktai-prekės.

Šiuolaikinėje visuomenėje lemiamas vaidmuo atitenka valstybei ir asmeninės nuosavybės suvisuomenintomis formoms (akcionuotai, kooperuotai ir kt.)

Komercinė teisė negali nepaisyti nuosavybės santykių, nes jie yra komercinės teisės turinys ir esmė. Komercija yra tik tuomet, kai yra įmanoma civilinė prekių apyvarta.

Pagrindinis norminis aktas, reguliuojantis komercinius santykius LR yra CK. Šiuo metu be CK komercinius santykius ir komercinės teisės subjektų teisinį statusą Lietuvoje reglamentuoja LR Konstitucija, akcinių bendrovių įstatymai, konkurencijos ir kt. įstatymai bei juos lydintys norminiai aktai, kurių yra itin gausu. Dar reglamentuojamos tarptautinėmis sutartimis).

Šiuo metu komercinei teisei didelį poveikį turi komercinės teisės unifikavimo procesas, vykstantis tarptautiniu mastu. Unifikavimas vyksta neatifikuojant tarptautines konvencijas ir pasirašant naujas tarptautines sutartis.

  • Teisė Aprašymas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (1059 žodžiai)
  • Rūta
  • Verslo teisės egzamino klausimai ir atsakymai 3
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslo teisės egzamino klausimai ir atsakymai 3. (2013 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-teises-egzamino-klausimai-ir-atsakymai-3.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:32
×