Verslo teisės objektai


Daiktai kaip civilinių teisių objektai. Daiktai , kaip civilinių teisių objektai , skirstomi į kilnojamuosius ir nekilnojamuosius. Daiktai , kai civilinės teisės objektai , skirstomi į daiktus , apibūdintus pagal individualius požymius ir pagal rūšinius požymius. Daiktai gali būti skirstomi į pakeičiamuosius ir nepakeičiamuosius. Daiktai gali būti skirstomi į suvartojamuosius ir nesunaudojamuosius. Daiktai gali būti skirstomi į daliuosius ir nedaliuosius. Daiktai gali būti skirstomi į išimtus iš apyvartos , ribotai esančius apyvartoje ir neišimtus iš apyvartos daiktus. Namų apyvokos daiktais. Daiktai gali būti skirstomi į pagrindinius ir antraeilius. Pinigai , kaip civilinių teisių objektai. Vertybiniai popieriai , kaip civilinių teisių objektai. Kiti civilinių teisių objektai.


Civilinio teisinio santykio objektas tai materialiosios ir dvasinės vertybės, dėl kurių civilinės teisės subjektai sueina į teisinius santykius, sukurdami dėl jų sau teises ir pareigas.

Civilinė teisė klasifikuoja daiktus, atsižvelgiant į jų ekonominę paskirtį, jų fizines bei kitokias savybes ir nustato atskiroms daiktų grupėms specialų teisinį režimą.

Pakeičiamaisiais laikomi rūšiniais požymiais apibūdinti ir individualių požymių neturintys daiktai.

turtinės teisės – tai išvestinis objektas, nes tai nėra materialus turtas, o nauda, kurią gali gauti jos turėtojas yra tik numanoma, t. y, ji bus gaunama ateityje. Pvz., Jonas paskolino Petrui 1000 eurų. Paskolos sutartis buvo įforminta raštu. Sutartyje buvo numatyta, kad skola turi būti grąžinta po pusės metų nuo sutarties sudarymo dienos. Sudarius šią sutartį Petras įgijo nuosavybėn 1000 eurų, o Jonas – reikalavimo teisę reikalauti iš Jono sumokėti jam 1000 eurų. Taigi Jonas pinigų, kaip civilinių teisių objekto nebeturi, tačiau įgijo kitą objektą – reikalavimo teisę į Petrą. Šios reikalavimo teisės vertė – 1000 eurų. Ši turtinė teisė kaip objektas pakeičia pinigus, todėl gali būti parduota kitam asmeniui.

Apibūdinkite pinigus, kaip civilinių teisių objektus. Kas yra vertybiniai popieriai?

Apibūdinkite asmeninių neturtinių vertybių ir veiksmų, kaip civilinių teisių objektų, ypatumus.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2084 žodžiai)
  • Kolegija
  • Julita
  • Verslo teisės objektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo teisės objektai . (2017 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-teises-objektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:51
×