Verslo teisinės organizavimo formos


Įvadas. Juridinis asmuo. Verslo teisės organizacinės formos. Individualios veiklos. Individuali veikla pagal pažymą. Individuali veikla pagal verslo liudijimą. Individualios įmonės. Individualios įmonės steigimas. Akcinės bendrovės. Uždarosios akcinės bendrovės. Uždarosios akcinės bendrovės steigimas. Mažosios bendrijos. Mažosios bendrijos steigimas. Ūkinės bendrijos. Viešosios įstaigos. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Žemės ūkio bendrovės. Kooperatinės bendrovės. Išvados. Literatūra.


išsiaiškinti kuo skiriasi individuali veikla pagal pažymą ir individuali veiklą pagal verslo liudijimą;

išanalizuoti verslo teisines organizavimo formas, pagrindinius jų bruožus, bei steigimo procedūras.

Pirmiausia, norint pradėti verslą, reikia apsispręsti kurią verslo formą pasirinkti ir apgalvoti kuriamos įmonės veiklos pobūdį, turimo kapitalo dydį, taikomus mokesčius, atsakomybės laipsnį, įmonės steigėjų skaičių bei veiklos vykdymo sudėtingumo lygį. Taip pat, reikia apsispręsti, ar užsiimti individualia veikla be verslo liudijimo, dirbti pagal verslo liudijimą, ar steigti įmonę.

Užsiimti individualia veikla, yra žymiai paprasčiau ir greičiau, nei steigti naują įmonę. Norint registruoti individualią veiklą reikia pateikti mažiau dokumentų, jie yra paprasti, o juos pildant nereikia turėti specialių žinių. Taip pat, sutaupoma ir laiko, individualios veiklos registravimas užtrunka 4-10 darbo dienų, o registruojant įmonę, procesas gali užtrukti iki 3 savaičių. Individualioje veikloje nereikalingas pradinis kapitalas, teisės aktuose nėra nustatytų su turimu turtu susijusių reikalavimų. Užsiimti individualiai veikla galima vienam, nors galimybė turėti samdomų darbuotojų vis tik yra, o steigiant įmonę dažniausiai reikia daugiau dirbančių asmenų ir privaloma su jais sudaryti darbo sutartis. Individualiai veiklai yra taikoma supaprastinta buhalterinės apskaitos vedimo tvarka, o įmonės buhalterinės apskaitos tvarka yra žymiai sudėtingesnė ir detaliau reglamentuota. Individuali veikla yra nutraukiama nesudėtingai ir nepriklausomai nuo asmens turimų įsipareigojimų. Tuo tarpu įmonės veikla yra nutraukiama įmonę reorganizuojant ar likviduojant. Šios procedūros užtrunka žymiai ilgiau.

Registruoti individualią veiklą pagal pažymą gali fizinis asmuo, juridinis asmuo nėra steigiamas. Registracija yra nemokama, veiklą galima registruoti savarankiškai internetu, o pačią veiklą galima pradėti vykdyti iškarto. Taip pat, pažymos turėjimas neįpareigoja išvis vykdyti veiklos. Pažyma galioja neterminuotai, tol, kol asmuo nesikreipia dėl jos nutraukimo. Nutraukiant pažymą, jokių sąlygų nėra. Turint individualią veiklą pagal pažymą, praktiškai galima vykdyti bet kurią veiklą, ar netgi kelias veiklas iškarto, išskyrus tas, kurias gali vykdyti juridinis asmuo.

Vykdant veiklą pagal pažymą galima dirbti vienam, arba samdyti darbuotojus. Turtinė atsakomybė yra neribota, veiklos vykdytojas prisiima asmeninę atsakomybę visu savo turtu.

Vykdant veiklą galima į verslo liudijimą įrašyti ir vieną artimą asmenį, tačiau draudžiama samdyti darbuotojus. Turtinė atsakomybė yra neribota, veiklos vykdytojas prisiima asmeninę atsakomybę visu savo turtu.

Taip pat, yra galimybė administracijos vadovu skirti personalinę įmonę, sudarant su ja vadovavimo sutartį. Ši įsigalios priėmus Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo pataisas. Vadovavimo paslaugas turės teisę teikti tokios personalinės įmonės, kurių pajamos iš tokios veiklos sudarys ne mažiau kaip 60 proc. visų tos įmonės pajamų per metus.

Mažojoje ūkinėje bendrijoje yra ribota narių atsakomybė ir netaikomas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas. Tačiau nariai moka įnašus, kurių dydis ir mokėjimo tvarka yra nustatomi narių susirinkime, o pelnas yra skirstomas proporcingai nario įnašo dydžiui. Nariai turi galimybę savanoriškai pasitraukti iš verslo, išeiti iš bendrijos atsiimdamas savo įnašą, tai pat savo teises gali parduoti ar perleisti kitam asmeniui. Deja, mažosios bendrijos bendrijos buhalterinė apskaita tik kai kuriais atvejais yra paprastesnė nei uždarosios akcinės bendrovės.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnolda
  • Verslo teisinės organizavimo formos
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslo teisinės organizavimo formos. (2019 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-teisines-organizavimo-formos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 16 d. 19:25
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo