Verslo veiklos sėkmė


Įvadas. Verslo aplinka. Verslo aplinka Lietuvoje. Verslo aplinka užsienyje. Įmonės sėkmę lemiantys faktoriai.


Verslo aplinkos veiksniai turi skirtingo stiprumo įtaką verslui ir šių veiksnių išskiriama labai daug. J. Worthingtonas ir C. Brittonas (2006) siūlo skirstyti pagrindinius verslo sąlygų veiksnius į rūšis pagal veiksnių prigimties požymį. Skiriamos dvi verslo sąlygų veiksnių rūšys – operatyvieji veiksniai (turintys įtakos konkrečiai įmonei) ir bendrieji veiksniai (turintys įtakos visoms įmonėms). Bendrųjų verslo aplinkos veiksnių rūšiai priskiriami lėčiau besikeičiantys veiksniai, kurių kitimui įmonė turi mažiau įtakos. Panašius verslo aplinkos veiksnius kaip J. Worthingtonas ir C. Brittonas išskiria E. Bagdonas ir L. Bagdonienė (2000). Verslo aplinkos veiksniai pagal jų rūšis.

Verslo aplinka apibrėžiama kaip kompleksiškai veikiančių politinių, ekonominių, kultūrinių, techninių ir socialinių veiksnių visuma, daranti įtaką verslo subjektui ir jo vykdomos veiklos efektyvumui. Verslo sąlygų, verslo aplinkos ir konkurencingumo sąvokos mokslinėje literatūroje dažnai tapatinamos. Nors iki šiol mokslininkų tarpe nėra sutarta dėl vieningos konkurencingumo sąvokos taikymo, galime teigti, kad verslo sąlygos (verslo aplinka) šalyje yra tiesiogiai šalies konkurencingumas lemiantis veiksnys. Konkurencingumas, verslo aplinkos palankumas šalyje įtakojamas daugelio veiksnių, kurie gali būti įvertinami remiantis daugiakriterine vertinimo sistema, kurios sudarymas ir įgyvendinimo eiga aprašoma konkrečiame vertinimo modelyje ar metodikoje. Siekiant kuo tiksliau įvertinti verslo aplinkos veiksnius būtina išsamiai aprašyti verslo aplinkos veiksnių ir jų vertinimo kriterijų specifikacijas, tinkamai sugrupuoti vertinimo kriterijus, kad būtų išvengta vertinamų duomenų dubliavimosi atvejų. Išanalizavę ir palyginę esamas verslo aplinkos vertinimo metodikas galime teigti, kad jose dauguma vertinamų verslo aplinkos veiksnių yra panašūs, tačiau šie veiksniai vertinami pagal skirtingus kriterijus, taip pat taikomi skirtingi duomenų sintezavimo metodai.

Jungtinėje Karalystėje geriausios sąlygos verslininkams imant paskolą verslo pradžiai. Skandinavijos šalys taip pat laikomos patraukliomis – štai Švedija ir Norvegija yra vienos iš pirmaujančių pagal nuosavybės įregistravimo patogumą (verslininkams reikia atlikti tik vieną procedūrą). Rytų – Vidurio Europos šalys nuo „senųjų“ valstybių narių šie tiek atsilieka, tačiau sparčiai žengia pirmyn. 2012 m. duomenimis būtent Latvija nuo 2005 m. padarė didžiausią pažangą pasaulio mastu tobulindama savo įstatymus. Lietuvos pastangos tobulinti verslui palankią aplinką taip pat įvertintos teigiamai – ES kontekste šalis pirmauja pagal nuosavybės registracijos procedūrų patogumą. Pagal palankumo verslui indeksą Lietuvai šiuo metu skiriama 27 vieta, o tai – aukštas įvertinimas.

Patarimai , kad planuojamas užsienyje verslas būtų sekmingas :

Europos verslo ir inovacijų tinklas verslą ES plėsti siekiančioms įmonėms pataria laikytis nuoseklaus planavimo. Pirmiausia siūloma parengti verslo planą, įvardyti galimus konkurentus, vartotojų tipą bei paruošti marketingo strategiją. Antra, svarbu pakankamai laiko skirti būsimos rinkos tyrimui: apsilankyti šalyje, kurioje norima plėsti verslą, susipažinti su vietos vartojimo kultūra bei papročiais. Ne mažiau svarbu apsvarstyti įmonės vietą nustatant atstumus iki tiekėjų, vartotojų ir veiklai reikalingos infrastruktūros. Reikia įvertinti turimus finansinius išteklius ir galimybes skolintis, apsvarstyti verslo pavadinimą, įmonės teisinį statusą, įsigyti reikalingas licencijas. Įvertinant būsimas išlaidas, svarbu tinkamai pasiruošti įmonės registracijos procedūrai ir susipažinti su mokesčių tvarka. Galiausiai, būtina nuspręsti dėl įdarbinimo procedūrų ir atsižvelgti į įdarbinimo teisinę bazę. Verslas ne visuomet linkęs įvardinti sunkumus, su kuriais susiduria ES vidaus rinkoje. Todėl labai svarbu užtikrinti kuo palankesnes bendradarbiavimo su valstybių narių ir pačios ES institucijomis sąlygas. Tik keičiantis informacija, dalijantis patirtimi, išgirstant verslo ir vartotojų lūkesčius bei glaudžiai bendradarbiaujant vidaus rinka sėkmingai veiks ir padės išbristi iš ekonominės krizės.

Taigi, įmonės sėkmę lemia šie veiksniai :

  • Vadyba Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4201 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eva
  • Verslo veiklos sėkmė
    10 - 4 balsai (-ų)
Verslo veiklos sėkmė. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslo-veiklos-sekme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:57
×