Verslumo daigai Gyvenimo kokybės kaimo vietovėse gerinimas


Situacijos apibūdinimas ir įvertinimas. Problemos apibūdinimas ir vietos projekto įgyvendinimo būtinumo pagrindimas. Vietos projekto tikslai ir uždaviniai. Vietos projekto įgyvendinimo priemonės ir veiksmai. Vietos projekto įgyvendinimo etapai ir terminai. Laukiami rezultatai. Projekto tęstinumo galimybės. Projekto biudžetas ir jo pagrindimas.

Pašaminės kaimo bendruomenėje 70 proc. gyventojų – pagyvenę žmonės. Senyvas amžius, bendravimo stoka neigiamai juos veikia ir veda prie socialinio uždarumo. Siekiant stiprinti pagyvenusių žmonių socialinę integraciją, skatintI jų užimtumo iniciatyvas, tikslinga jiems rasti įdomų ir naudingą užsiėmimą, pavyzdžiui puoselėti etnines tradicijas. Vieni iš jų galėtų būti puikiais pateikėjais etninės kultūros ekspedicijos metu, kiti galėtų susirasti įdomų užsiėmimą folkloro ansamblio veikloje. Treti galėtų būti renginių organizatorių pagalbininkais. Būtina skatinti šias pagyvenusių žmonių iniciatyvas.

Pašaminės kaimo bendruomenė jau nemaža nuveikusi savo etnokultūrinės ir istorinės praeities atgaivinimo srityje: pasitelkę archeologus, surado ir atkasė buvusio karmelitų vienuolyno pastato pamatus, šioje vietoje pastatė kryžių, sutvarkė aplinką. Šis kraštas net pačiais sunkiausiais okupacijoas laikais palaikė ir puoselėjo lietuvybę.

Kaimo bendruomenėje pagyvenę žmonės taip pat gali perteikti savo patirtį ir žinias jaunajai kartai, jeigu tam būtų sudarytos tinkamos sąlygos. Todėl tikslinga organizuoti etninės kultūros ekspediciją, o surinktą medžiagą panaudoti ansamblio etnografinei programai sukurti. Šią programą ansamblis galėtų parodyti ne tik savo kaimo bendruomenėje, bet ir tarpbendruomeniniuose bei rajono etninės kultūros renginiuose.

1. Pagyvenę žmonės jau pensininkai, todėl turi pakankamai laisvo laiko. Jų tarpe yra daug veiklių, energingų žmonių, norinčių aktyviai bendrauti ir galinčių daug nuveikti kaimo bendruomenės labui. Būtina tam sudaryti palankias sąlygas.

2. Pagyvenusių žmonių gyvenimas uždaras, jie dažnai paskendę savame problemų rate. Kaimo bendruomenės aktyvas siekia pakeisti situaciją, išjudinti žmones, padaryti jų gyvenimą turiningesnį. Tokia veikla galėtų būti etninės kultūros medžiagos rinkimas, etnografinės programos kūrimas bei šventės organizavimas. Tai padės išjudinti pagyvenusius žmones, pajusti jiems savo vertę ir prasmingai bendrauti tarpusavyje bei perduodant žinias jaunajai kartai.

  • Verslas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1373 žodžiai)
  • Universitetas
  • Birutė
  • Verslumo daigai Gyvenimo kokybės kaimo vietovėse gerinimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Verslumo daigai Gyvenimo kokybės kaimo vietovėse gerinimas. (2015 m. Liepos 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslumo-daigai-gyvenimo-kokybes-kaimo-vietovese-gerinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:39
×