Verslumo ir lyderystės konspektas


Lyderystės samprata. Lyderystės sąvoka. Lyderystės teorijos.

Vadovavimas – tai darbuotojų nukreipimas ir jų motyvavimas siekti organizacijos tikslų, naudojantis turimomis formaliomis organizacijos suteiktomis galiomis, laikantis atitinkamo vadovavimo stiliaus, taikant įvairius valdymo metodus, būdus.

Sekėjas – tai asmuo, sąmoningai ir laisvai apsisprendęs įsipareigoti lyderiui ir derinti savo tikslus bei veiksmus su lyderio tikslais bei veiksmais.

Lyderystė, priešingai nei organizacijų vadyba, egzistavo visada - visais laikais buvo tos asmenybės, kurios žavėjo, vedė į priekį ir jomis buvo žavimasi ir sekama.

Kiekvieno žmogaus lyderystės poreikis - lyderio savybių turi kiekvienas, nepaisant kokias pareigas jis eina. Kiekvienas iš mūsų vadovaujame - gal sekėjams, gal organizacijos darbuotojams, komandai ar šeimos nariams, galų gale baro padavėjai ar prostitutei.

Šiuolaikinės “lyderystės” (angl. leadership) sąvokai ~ 200 metų. Iki šiol nėra daugeliui priimtino apibrėžimo, nors intuityviai sąvoką suvokia visi.

J. P. Kotteris (1990) knygoje “Pokyčių jėga: kuo lyderystė skiriasi nuo valdymo” išskiria tokiuos pagrindinius Lyderystės ir Vadovavimo skirtumus:

Apibrėžiant lyderystės ir vadovavimo skirtumus konteksto aspektu galima teigti, kad vadovą palaiko organizacinė struktūra, iš anksto nustatytos taisyklės, o lyderis, inicijuodamas pokyčių viziją, savo veiklos organizacines sąlygas ir veikimo būdą kuria pats. Pastebėtina, kad kuo nepastovesnės aplinkos sąlygos, tuo aukštesni reikalavimai lyderio savybėms, kurių pagalba jie siekdami įgyvendinti radikalesnius tikslus, ryžtingai ves paskui save žmones.

  • Vadyba Konspektas
  • Microsoft Word 565 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1069 žodžiai)
  • Vera
  • Verslumo ir lyderystės konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Verslumo ir lyderystės konspektas. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslumo-ir-lyderystes-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:27
×