Vertikali balanso analizė AB Utenos trikotažas


Įvadas. Vertikalioji balanso teorinė analizė. Balanso reikšmė. Informacijos pateikimas balanse. Turtas ir įsipareigojimai. Balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. AB ,,utenos trikotažas”. Įmonės veiklos aprašymas. Įmonės valdyba. Ab“Utenos trikotažas“ vertikali balanso analizė. AB ,,Utenos trikotažas“ turto vertikali analizė. AB ,,Utenos trikotažas“ savininkų nuosavybės ir įsipareigojimų vertikali analizė. Išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltinių sąrašas.


Lyginant daugelio metų dokumentus, galima nustatyti, kaip keitėsi įmonės turtinė padėtis, kaip vyko jos plėtra bei prognozuoti ateities tendencijas. Tačiau negalima:

Analizuojant veiklą , nepakanka žinoti įmonės turto vertę, bet reikėtų vertinti ir jos apyvartumą, nes balance naudojant tik absoliučius skaičius negalima daryti išvadų dėl įmonės galimybių didinti turtą.

Trumpalaikiams įsipareigojimams dar yra priskiriamos mokėtinos sumos. Mokėtinos sumos - tai pinigai, kuriuos įmonė skolina savo tiekėjams už pristatytas prekes ar paslaugas.

Analizuojant balanso duomenis galima gauti bendrą supratimą apie nuolat kintantį turtą, įsipareigojimus bei jų struktūrų pasikeitimus ir kitimo tendencijas.

Šioje analizėje yra matyti, kaip 2015-2016 analizuojamais metais pakito turtas, akcininkų nuosavybė ir įsipareigojimai. Analizuojamais metais, įmonės didesniąją dalį sudarė ilgalaikis turtas.( ilgalaikis turtas sudarė 2015 metais -66,74%, 2016 metais – 59.60%). Per analizuojamus metus ilgalaikis turtas tarpusavyje kito labai nedaug. Lyginant 2016 m. su 2015 m. smuko 4.86%. Trumpalaikį turtą 2016 m. lyginant su 2015 m. pakilo 5,10%.

3.2. AB ,,Utenos trikotažas“ savininkų nuosavybės ir įsipareigojimų vertikali analizė

Analizuojant 2015-2016 laikotarpį įmonės nuosavybės dalį vidutiniškai per dvejus metus daugiausia sudarė įsipareigojimai apie 60% visos nuosavybės, iš kurių daugiausiai yra ilgalaikiai įsipareigojimai apie 40%. Akcininkų nuosavybė sudarė apie 40%.

1. Vertikalioji analizė padėjo įvertinti įmonės panaudojamus grynuosius pinigus, atskleisti pajamų bei sąnaudų struktūrą bei jų kitimo priežastis, nustatyti nuosavybės rodiklius bei pokyčius, laiku pastebėti pavojingą nuosavo turto sumažėjimą, įžvelgti įmonės gręsiantį ekonominį pavojų, palyginti skirtingų dydžių įmonės finansinius rodiklius. Gauta informacija būdinga tuo, kad parodė tas įmonės veiklos sferas, kurios darė teigiamą arba neigiamą įtaką grynojo pelno rodikliui.

3. Įmonės turtas. Įmonės turto struktūra pasikeitė nedaug. Praėjusiais metais ilgalaikis turtas sudarė apie 67 procentus viso turto, o ataskaitiniais metais sumažėjo iki 60 procentų. Atitinkamai padidėjo trumpalaikis turtas. Šį pasikeitimą lėmė atsargos, padidėjusios 1,80 procento, kitas trumpalaikis turtas padidėjo iki 5 procentų ir grynieji pinigai, kurie padidėjo 2,04 procento. Iš pinigų padidėjimo galima spręsti, kad įmonė mažiau pasitiki klientais ir sudaro su jais sutartis, kurios numato trumpesnius mokėjimo terminus arba klientai yra pajėgūs sumokėti skolas. Trumpalaikio turto padidėjimas rodo, kad įmonė stengiasi savo vertę didinti keldama prekių apyvartą. Tačiau to kategoriškai teikti negalima.

Kadangi įmonė yra moki, o jos finansiniai rodikliai rodo, kad veikla pelninga, įmonei galima pasiūlyti plėsti parduotuvių tinklą, toliau gaminti tik kokybiškus gaminius, didinti prekių asortimentą. Investavus į parduotuvių tinklo plėtimą, įmonei būtų lengviau realizuoti besikaupiančias atsargas. Šitaip plečiama rinka sudarys sunkiasnes konkurencijos sąlygas kitiems gamintojams. Įmonės AB “Utenos trikotažas „ sėkminga praktika įsigyjant dukterine įmones leidžia tikėtis sėkmingų šios veiklos rezultatų ne tik Lietuvoje. Įmonė ir toliau turėtu atnaujinti įrenginius, nes tai didina darbo našumą ir pajamas.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2633 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ema
  • Vertikali balanso analizė AB Utenos trikotažas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vertikali balanso analizė AB Utenos trikotažas. (2017 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vertikali-balanso-analize-ab-utenos-trikotazas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 19:43
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo